• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Hypo-s kezelés után mennyi ideig áztatjátok?
Vízelőkészítő vagy klórtalanító nélkül, mondjuk RO vízben mennyi idő kell egy 250ml-es zacskónak, hogy a klór teljesen eltávozzon belőle?
Nehéz eldönteni, hogy még klór szagot érzek, vagy a Purigen szagát...
 
Hypo-s kezelés után mennyi ideig áztatjátok?
Vízelőkészítő vagy klórtalanító nélkül, mondjuk RO vízben mennyi idő kell egy 250ml-es zacskónak, hogy a klór teljesen eltávozzon belőle?
Nehéz eldönteni, hogy még klór szagot érzek, vagy a Purigen szagát...
Én is ezzel küzdök... Van hogy egy hónapig is ázik, mire elmúlik a szag. Ilyenkor többször is cserélek benne vizet, amit Prime-mal kezelek. Nem tudom, hogyan gyorsíthatnám a folyamatot...
 
:D hónapig? Van baj.

Én 100% hypoban áztatom 1-2 napot barnulástól függően. Utána csap alatt mosom vagy 2-5 percig, majd 100g-os csomagonként 1 kupak seachem prime egy telibe töltött befőttesüvegbe 1 napot (mert ráérek) aztán megint mosom a csap alatt 2-5 percig, és ennyi. Se oto, se géb, se neocardinia nem halt meg még sose.

2*100g-ot használok egy 180 literesben. 20 literesbe lehet félve tennék bele ennyit, de szerintem 60 liter felett már nincs gond 100-200g purigennel ezen a módon.
 
Én is hasonló módon csinálom, folyó víz alatt mosom, áztatom, prime, vízcserék stb. A regenerálások számával kitolódik az ahhoz szükséges idő is. Legutóbb nekem is több hét volt, mire visszatért a jól ismert - kellemesen :) - büdös szaga. De ez egy sokadjára regenerált, több éves szűrőanyag volt. Én nem filóztam azon, hogy mivel lehetne ezen változtatni, elfogadtam hogy ez ilyen, ennyi van benne. Nálam van használatban több 100-150 grammos adag, körforgásban egy mindig van áztatásban. Pár nap után szoktam egyet-egyet cserélni, de van hogy hetek is eltelnek, mire eszembe jut cserélni egy következőt. Ínnen a tapasztalás, hogy legutóbb többhetes áztatás után sem volt még "kész", kellett neki egy újabb átmosás/primozás és még majdnem egy hét áztatás. Szerintem ezt már nem fogom még egyszer regenerálni, mikor legközelebb találkozom vele (újra rá kerül a sor), lecserélem újra. Hozzá kell azt is tennem, hogy legalább 3 éve nem vettem Purigent.
 
Én is jártam így. A hipot egy kínai boltban vettem. Aztán kipróbáltam egy másik "hagyományos" bolti hipóval és 1 nap alatt szép fehér lett (és pezsgett és meleg lett az üveg hamar). Tehát lehet, hogy a te hipód sem "megfelelő" :)
 
Én azt nem értem miért nem fehéredik már 100% hypo oldatban ázik napok óta és semmi
Én meg azt nem értem, hogy bár ez egy 64 oldalas topik és számtalanszor leírták már, de akár csak itt az utolsó oldalon is többedmagammal leírtuk a tapasztalatunkat, miszerint nem feltétlenül regenerálódik egy-két nap alatt és te mégis rácsodálkozol erre. Ennyi erőből lécci fantáziálj újabb és újabb dolgokat amik ugyan meg lettek cáfolva sokszor és a leírásukban is benne van hogy hogyan működik, de ettől még nyilván lehet vágyálmokat kergetni és újra meg újra rácsodálkozni hogy a termék nem a vágyálmaink szerint működik. Bocs, de a faxom kivan, hogy teljesen feleslegesen írogatok ide. Ha azt írtad volna, hogy nálad ez és ez a tapasztalat és a véleményed csupán egy újabb lenne a többi másik mellé, akkor oké. De te közvetlenül az én hozzászólásom után meglepődsz, hogy te sem vagy kivétel, nálad sem regenerálódik két nap alatt! Micsoda meglepetés! Vajon mi alapján gondolod, hogy mi itt mind hülyeségeket írogatunk és nálad majd más lesz? Persze, lehetne akár másként is. Na de értetlenkedni....most komolyan? De most tényleg, a faxért írogatok én ide..... (bocs)
 
Utoljára módosított:
Peldaul segithet, ha atforgatod. Nekem a 100gos kicsi csomagom van a sajat muanyag halojaban es nem csak bennehagyom a lottyben, hanem napkozben is az ujjaimmal megnyomoghatom a zacsit es atforgatom benne a szemeket. Igy gyorsabb, de van hogy napokig tart, meg ugyanazzal a hypoval is.
@Jopet , imadom amikor kiborulsz! :love:
 
Én meg azt nem értem, hogy bár ez egy 64 oldalas topik és számtalanszor leírták már, de akár csak itt az utolsó oldalon is többedmagammal leírtuk a tapasztalatunkat, miszerint nem feltétlenül regenerálódik egy-két nap alatt és te mégis rácsodálkozol erre. Ennyi erőből lécci fantáziálj újabb és újabb dolgokat amik ugyan meg lettek cáfolva sokszor és a leírásukban is benne van hogy hogyan működik, de ettől még nyilván lehet vágyálmokat kergetni és újra meg újra rácsodálkozni hogy a termék nem a vágyálmaink szerint működik. Bocs, de a faxom kivan, hogy teljesen feleslegesen írogatok ide. Ha azt írtad volna, hogy nálad ez és ez a tapasztalat és a véleményed csupán egy újabb lenne a többi másik mellé, akkor oké. De te közvetlenül az én hozzászólásom után meglepődsz, hogy te sem vagy kivétel, nálad sem regenerálódik két nap alatt! Micsoda meglepetés! Vajon mi alapján gondolod, hogy mi itt mind hülyeségeket írogatunk és nálad majd más lesz? Persze, lehetne akár másként is. Na de értetlenkedni....most komolyan? De most tényleg, a faxért írogatok én ide..... (bocs)


Hetek óta ázik egyre töményebb oldatban a faxodat vissza teheted ha kivan.... ennyi a válaszom
Nem szokásom sem értetlenkedni sem nem utána olvasni de mikor kB 3 - 4 hete áztatom és ugyanolyan fos színű gondoltam meg merem kérdezni és talán nem hurrognak le... Értem én hogy sok balfax van és nekem is unalmas sokszor csak én mielőtt belekötök valakibe vagy így reagálok először megnézem milyen hozzá szólásai vannak... Mert ha önerőből semmit nem akar akkor jogos....
 
Peldaul segithet, ha atforgatod. Nekem a 100gos kicsi csomagom van a sajat muanyag halojaban es nem csak bennehagyom a lottyben, hanem napkozben is az ujjaimmal megnyomoghatom a zacsit es atforgatom benne a szemeket. Igy gyorsabb, de van hogy napokig tart, meg ugyanazzal a hypoval is.
@Jopet , imadom amikor kiborulsz! :love:
Sajnos 4 hete ezt csinálom amit írtál..... mostmár eljutottam addig h kivettem hálóból és teljes 100 % ban áztatom
3 flakon hypom ment el rá ( nem összeg de idegesít h ilyen sokkal is semmi)
 
Jogos :)
Nem akartam beléd kötni, csak kifakadtam.

Szoktam én is, csak olyanokra akik tényleg nem akarnak semminek utána olvasni utálom az olyanokat akik baxnak az egészre, csináljon mindent más helyettük mindent... Amúgy félre érthető volt az is ahogy írtam mert az előzményeket nem írtam és nyilván így nem tudhatja más sem... Sorry
Felbuzdúlva azon amit mások is írtak vettem most még más boltban más hypot is, gyanítom csak azlesz hogy valami xarba áztattam eddig pechemre 🙄
 
Utoljára módosított:
@Jopet , imadom amikor kiborulsz! :love:
Ez egyébként viszonylag gyakran történik meg :) de mivel ezek csak egyfajta minikiborulások, általában nem, vagy nem így adok neki hangot. A mostaninak kivételesen nem kevés elfogyasztott pálinka volt a kiváltója, kellemetlenül is érzem magam miatta (hát igen, a pálinka miatt is, de főleg a modor miatt), az elszenvedőjével azóta privátban rendeztük.
 
Ez egyébként viszonylag gyakran történik meg :) de mivel ezek csak egyfajta minikiborulások, általában nem, vagy nem így adok neki hangot. A mostaninak kivételesen nem kevés elfogyasztott pálinka volt a kiváltója, kellemetlenül is érzem magam miatta (hát igen, a pálinka miatt is, de főleg a modor miatt), az elszenvedőjével azóta privátban rendeztük.
Igen minden oké, ha valakit zavar töröljük a hozzá szólást de ez jó példa arra h félre értés esetén is lehet utána normálisan tovább lépni 😜 aki pedig intelligens az el Tudja ismerni aztis ha téved vagy félre ért valamit ehhez kell intelligencia
 
Én is jártam így. A hipot egy kínai boltban vettem. Aztán kipróbáltam egy másik "hagyományos" bolti hipóval és 1 nap alatt szép fehér lett (és pezsgett és meleg lett az üveg hamar). Tehát lehet, hogy a te hipód sem "megfelelő" :)
Úgy látom nálam is ez a helyzet mert ma vettem hypot és fehérítőt is és a hypora reagál is már észrevehetően a cucc
 
Úgy látom nálam is ez a helyzet mert ma vettem hypot és fehérítőt is és a hypora reagál is már észrevehetően a cucc

Azt vettem észre, hogy ha jó a hipó, akkor rögtön pezseg és melegszik is az üveg fala a reakció miatt. (Nyilván a kémia szakosok tudják, hogy mi megy ott végbe ;) )

Legyen ez a "megfelelő" hipó definiciója :)
Ha nem ilyen a tied, akkor menj másik boltba. Esetleg írjatok meg a hipó gyártóját és az eredményt, hátha van valami összefüggés.
 
Én azt nem értem miért nem fehéredik már 100% hypo oldatban ázik napok óta és semmi
Legutóbb nem normál folyékony hippoval regeneráltam, hanem hipopor-ral. Ilyen kis zacskós cucc. Mivel hasonlóan jártam, hogy a normál hipo nem akarta fehéríteni, mert már elment az ereje, klór szaga se volt. Tettem a vízbe ebből a hipoporból, és rögtön elkezdte leégetni róla a szennyeződést, gyakorlatilag néhány órán belül teljesen kifehéredett. Mindig friss hipoval próbálkozz!
 
Back
Oldal tetejére