• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Csak ne legyen benne felületaktív anyag, meg egyéb sz*rságok, amik nem kellenek az akváriumba :)

Személy szerint: frissen bontott hipo. A hatóanyag a lényeg (NaOCl), és az erősen lúgos pH, nem a körítés.

Seachem szabályai szerint tiszta HYPO (klór tartalmú tisztítószer) kell. A domestos, és a többi nem jó, mert illatanyag és szappan is van bennük, amit kifejezetten ellanjavall a gyártó.
 
Utoljára módosított:
Induló 1200 literes akváriumhoz akartam az elején, mangrove gyökér lesz benne és az általában színezi a vizet ...
Igazából nem tudom , hogy megöli e az akvárium indító baktériumokat mert hogy azt is tervezek bele tenni az elejétől kezdve .. lehet h az elején 1 hétig purigem nélkül szűrök és csak utána teszem bele a szűrőbe 1-2 hétre utána pedig a halak jöhetnek
Ki mit gondol?
 
Anno purigennel indítottam az akváriumot. Most sem cselekednék másként.
Az élővilág "betelepítésével" azért várnék 3-4 hetet. Méricskélnék NO2, NO3-at legalább.
 
Utoljára módosított:
Anno purigennel indítottam az akváriumot. Most sem cselekednék másként.
Az élővilág "betelepítésével" azért várnék 3-4 hetet. Méricskélnék N2, NO3-at legalább.


Mindenképpen várok vele ahogy írod is akár 1 hónapot is bár én kb 2 hétre gondoltam de inkább többet várjak mint kevesebbet
A legfőbb kérdés, hogy indító baktériumokat ha bele rakom azt is kiszedi a purigen ? Mert akkor purigen nélkül kezdem... egyedül a mangrove gyökér miatti elszíneződés miatt aggódom előre.. ahhoz kellene a purigen
Aljzatra fogok tenni ada bactert + microbe lift nite out II őt a vízbe
Pár növény (lévén sügeres akvárium lesz amerikai ) aztán had menjen hetekig hal nélkül ( próbának talán először pár algaevő )
 
Mindenképpen várok vele ahogy írod is akár 1 hónapot is bár én kb 2 hétre gondoltam de inkább többet várjak mint kevesebbet
A legfőbb kérdés, hogy indító baktériumokat ha bele rakom azt is kiszedi a purigen ? Mert akkor purigen nélkül kezdem... egyedül a mangrove gyökér miatti elszíneződés miatt aggódom előre.. ahhoz kellene a purigen
Aljzatra fogok tenni ada bactert + microbe lift nite out II őt a vízbe
Pár növény (lévén sügeres akvárium lesz amerikai ) aztán had menjen hetekig hal nélkül ( próbának talán először pár algaevő )

Purigen kémiai szűrést végez, a bacikat nem bántja.

Én betelepítéskor először mindig kiszelektálok egy kevésbé színes RC-t és bedobom mint állatorvosi lovat. Ha 24 órát túlél, akkor bármi túléli. :)
 
Mindenképpen várok vele ahogy írod is akár 1 hónapot is bár én kb 2 hétre gondoltam de inkább többet várjak mint kevesebbet
A legfőbb kérdés, hogy indító baktériumokat ha bele rakom azt is kiszedi a purigen ? Mert akkor purigen nélkül kezdem... egyedül a mangrove gyökér miatti elszíneződés miatt aggódom előre.. ahhoz kellene a purigen
Aljzatra fogok tenni ada bactert + microbe lift nite out II őt a vízbe
Pár növény (lévén sügeres akvárium lesz amerikai ) aztán had menjen hetekig hal nélkül ( próbának talán először pár algaevő )
Mint már többen is leírták korábban, a Purigen csak a hab a tortán. A nélkül is tökéletesen működik egy akva, legfeljebb nem lesz olyan kristály tiszta a víz, mint a G.A. bemutató akváriumaiban. A tökéletesen tiszta víz (különösen indításkor) nem lehet elvárható. Az akvárium berendezésétől is függ, hogy mennyire látszik a hatása. Nálam pl. semennyire, ezért ki is vettem. Várja a jobb sorsát a fiókban. De van aki esküszik rá, hogy "mintha kicserélték volna...".
...Viszont tettem a szűrőbe 5 liter Mátrix-ot... 😉
 
Mint már többen is leírták korábban, a Purigen csak a hab a tortán. A nélkül is tökéletesen működik egy akva, legfeljebb nem lesz olyan kristály tiszta a víz, mint a G.A. bemutató akváriumaiban. A tökéletesen tiszta víz (különösen indításkor) nem lehet elvárható. Az akvárium berendezésétől is függ, hogy mennyire látszik a hatása. Nálam pl. semennyire, ezért ki is vettem. Várja a jobb sorsát a fiókban. De van aki esküszik rá, hogy "mintha kicserélték volna...".
...Viszont tettem a szűrőbe 5 liter Mátrix-ot...


Utána is olvasok egy kevésbé növényes akváriumba jól jön ha jól látom 😉
 
Purigen kémiai szűrést végez, a bacikat nem bántja.

Én betelepítéskor először mindig kiszelektálok egy kevésbé színes RC-t és bedobom mint állatorvosi lovat. Ha 24 órát túlél, akkor bármi túléli.


Teljesen igazad van, ilyenkor van az, h fogom a fejem, h már megint hülyeséget kérdeztem 🙄
Köszönöm
 
Mint már többen is leírták korábban, a Purigen csak a hab a tortán. A nélkül is tökéletesen működik egy akva, legfeljebb nem lesz olyan kristály tiszta a víz, mint a G.A. bemutató akváriumaiban. A tökéletesen tiszta víz (különösen indításkor) nem lehet elvárható. Az akvárium berendezésétől is függ, hogy mennyire látszik a hatása. Nálam pl. semennyire, ezért ki is vettem. Várja a jobb sorsát a fiókban. De van aki esküszik rá, hogy "mintha kicserélték volna...".
...Viszont tettem a szűrőbe 5 liter Mátrix-ot... 😉


Egy buta kérdés... mátrixot a kerámia gyűrű helyett kell használni? Fontos lenne tudnom , köszönöm
 
Én a sima DM-es, fekete palackos hipóval regenerálok, 2x24 órát, 2x2-3dl adagolással, lezárt dobozban (2l Matrix-os). Eddig 4-5x regeneráltam így és a második 24 óra végére csak a zsák maradt sárgás-barnás, a Purigen szinte teljesen kifehéredett. Így egy doboz hipó elég egy évre. Eddig nem tapasztaltam eltérést az erejében.
Szia,

Adsz hozzá vizet is vagy csak tömény hipó?

Köszi,
István
 
Back
Oldal tetejére