• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Sziasztok! Egy 180 literes akváriumhoz elég 1db 100g-os purigen 3-4 hónapra, vagy már inkább 2db kell? Lesz benne egy rengetegszer kifőzött 1kg-os vasfa, azt kellene majd kordában tartania.

250g-os purigenhez esetleg van valami költséghatékony tasak ajánlat? Nejlonharisnya, vagy valamelyik 1000ft környéki magyar bolti? Értékrendembe nem fér bele 4000ft egy fröccsöntött gagyi seachem zacskóért :)
GA zsák tökéletes purigenhez. https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szurozsak-suru-szovesu-500-ml.html?nosto=nosto-page-search1
 
Sziasztok! Egy 180 literes akváriumhoz elég 1db 100g-os purigen 3-4 hónapra, vagy már inkább 2db kell? Lesz benne egy rengetegszer kifőzött 1kg-os vasfa, azt kellene majd kordában tartania.

250g-os purigenhez esetleg van valami költséghatékony tasak ajánlat? Nejlonharisnya, vagy valamelyik 1000ft környéki magyar bolti? Értékrendembe nem fér bele 4000ft egy fröccsöntött gagyi seachem zacskóért :)
Én egyet tettem bele a 200-asomba. Az elején hozta a kívánt hatást, "eltűnt" a víz az akiból olyan tiszta lett. Azonban nekem már az első regenerálás után sem tudta ugyanazt, mint újkorában. Én nem hiszem, hogy veszek többet, a regenerálás nem hozza vissza a gyári tudását, pára havonta meg lecserélni, azért drága. De a konkrét válasz: elég egy csomag is, legalábbis szerintem. Bár ha meg azt vesszük, hogy "alulszűrés" nem létezik, akkor lehet hogy kettővel jobban jársz! :)
 
Én egyet tettem bele a 200-asomba. Az elején hozta a kívánt hatást, "eltűnt" a víz az akiból olyan tiszta lett. Azonban nekem már az első regenerálás után sem tudta ugyanazt, mint újkorában. Én nem hiszem, hogy veszek többet, a regenerálás nem hozza vissza a gyári tudását, pára havonta meg lecserélni, azért drága. De a konkrét válasz: elég egy csomag is, legalábbis szerintem. Bár ha meg azt vesszük, hogy "alulszűrés" nem létezik, akkor lehet hogy kettővel jobban jársz! :)

Elképzelhető, hogy a regenerálásoddal volt a bibi. Azért évek óta használjuk többszöri regenerálással és őszintén van amikor már azért dobjuk ki mert lusták vagyunk tisztítani.

Sajnos a tisztítószerek töménysége erősen kifogásolható. Többször jártam úgy, hogy a bolti bontatlan ereje kb fele harmada volt az előző verziónak. Valószínűleg nálad is ez történhetett.
 
Elképzelhető, hogy a regenerálásoddal volt a bibi. Azért évek óta használjuk többszöri regenerálással és őszintén van amikor már azért dobjuk ki mert lusták vagyunk tisztítani.

Sajnos a tisztítószerek töménysége erősen kifogásolható. Többször jártam úgy, hogy a bolti bontatlan ereje kb fele harmada volt az előző verziónak. Valószínűleg nálad is ez történhetett.

Én a sima DM-es, fekete palackos hipóval regenerálok, 2x24 órát, 2x2-3dl adagolással, lezárt dobozban (2l Matrix-os). Eddig 4-5x regeneráltam így és a második 24 óra végére csak a zsák maradt sárgás-barnás, a Purigen szinte teljesen kifehéredett. Így egy doboz hipó elég egy évre. Eddig nem tapasztaltam eltérést az erejében.
 
Elképzelhető, hogy a regenerálásoddal volt a bibi. Azért évek óta használjuk többszöri regenerálással és őszintén van amikor már azért dobjuk ki mert lusták vagyunk tisztítani.

Sajnos a tisztítószerek töménysége erősen kifogásolható. Többször jártam úgy, hogy a bolti bontatlan ereje kb fele harmada volt az előző verziónak. Valószínűleg nálad is ez történhetett.
Elképzelhető. Az első regenerálás, az kb 12 hónappal a beüzemelés után történt. Vasfa is van az akimban, sötétbarna volt a purigen. A hagyományos bolti hypo nem is tisztította ki, bár 2 napot ázott benne, többször lecserélve a löttyöt. Utána vettem a Metroban küblis hypot, az sokkal erősebbnek bizonyult, egy nap alatt kifehéredtek a golyócskák. Azonban ha nektek müxik a regenerálás, akkor valószínűleg elbajszintottam valamit.
 
Én a sima DM-es, fekete palackos hipóval regenerálok, 2x24 órát, 2x2-3dl adagolással, lezárt dobozban (2l Matrix-os). Eddig 4-5x regeneráltam így és a második 24 óra végére csak a zsák maradt sárgás-barnás, a Purigen szinte teljesen kifehéredett. Így egy doboz hipó elég egy évre. Eddig nem tapasztaltam eltérést az erejében.
Mennyire kell fehérre kimaratni? Én csontszínűre áztattam... Lehet, hogy ez volt a baj?
 
Gondolkodom ebben a purigenben amiről olvasgattam itt a fórumon. :) Ez most akkor belenyúl valamilyen szintbe? pl.: NO3, PO4
 
Gondolkodom ebben a purigenben amiről olvasgattam itt a fórumon. :) Ez most akkor belenyúl valamilyen szintbe? pl.: NO3, PO4

Pár hete megkérdeztem ezt a srácoktól bent a GA-ban, mivel én azt tapasztaltam hogy valami megette a nitrátot (semmi más nem változott csak bekerült a Purigen). Az volt a válasz hogy persze, előfordulhat ilyen, akár olyan mértékű is lehet ez 10ppm-ből 5 ppm-et csinál. De ha megnézitek a termék leírását a webshopban, akkor ott is az van írva, hogy az ammóniához, nitrithez és nitrátot nyúlhat hozzá. Az viszont már egy jó kérdés, hogy mitől függ az eltüntetés mértéke, mert úgy tűnik sokan nem tapasztalják ezt.
 
Pár hete megkérdeztem ezt a srácoktól bent a GA-ban, mivel én azt tapasztaltam hogy valami megette a nitrátot (semmi más nem változott csak bekerült a Purigen). Az volt a válasz hogy persze, előfordulhat ilyen, akár olyan mértékű is lehet ez 10ppm-ből 5 ppm-et csinál. De ha megnézitek a termék leírását a webshopban, akkor ott is az van írva, hogy az ammóniához, nitrithez és nitrátot nyúlhat hozzá. Az viszont már egy jó kérdés, hogy mitől függ az eltüntetés mértéke, mert úgy tűnik sokan nem tapasztalják ezt.

Mondjuk úgy, hogy ez egy elhanyagolható tényező a tapasztalat alapján. Sosem kellett tápot pótolni a szűrőanyag miatt.
 
Már egy jó ideje kinéztem magamnak ezt a szűrőközeget. Ahogy az akviált carbon ez is kémiai jellegű szűrést végez. Növényes akváriumokban tőlünk nyugatabbra nem számít újdonságnak, a legtöbb tiszta víz mániás aquascaper használja. És sok távolkeleti csóka is viszonylag régóta betette a szokásos szűrőközegek közé.

http://www.greenaqua.hu/seachem-purigen ... 100ml.html
http://www.greenaqua.hu/seachem-purigen ... 250ml.html

Miben más, mint mondjuk az aktív szén? Ez inkább a víz tisztításra való cumó. Nem szedi ki a növénytápot, így nekünk ideálisabb mint az aktív szén.
Hosszútávon használható és a kimerülés után sem kell kidobni, mert újratölthető.

Ráadásul tengeri és édesvízi akváriumokban is használható.

Amiért igazából írni akartam róla, hogy a feltöltés része viszonylag speciális.
Alapban a közeg világos sárga. Idővel egészen bebarnul, befektedik. Ilyenkor telítődik a közeg. Szerencsére ahogy írtam újratölthető háztartási körülmények között is.

A shopból másolva: Seachem tájékoztató

Áztassuk be egy 1:1 arányú víz:fehérítő oldat keverékbe, és hagyjuk állni az oldatban 24 órán át. Ne fém edényt használjunk. A helység jól szellőző legyen és az oldatot tartsuk távol gyerekektől. Mossuk meg jól aztán áztassuk 8 órát egy olyan oldatban amihez klórmentesítőt/vízkezelőt adunk. Ilyenkor a szűrőközeg színe már visszaváltozik a Purigen eredeti színére. Mossuk meg az oldatban ismét. A szűrőanyag ilyenkor már kész az újrafelhasználásra.

Szemléltetésnek pedig találtam egy képet a fenti procedúráról.


Hogy mégis mire való az aktív szén és a purigen? Mindkettő víztisztító hatású, a carbon jóval több káros anyagot szed ki, és segít a víz színeződéseken is. Viszont nem használható hosszútávon és telítődés esetén a közeg már csak bio szűrőként üzemel. Nálam remekül bevált, mint bio szűrő garnélás nanó akváriumomba azóta a garnélák pazarul elvannak és nem mellesleg tiszta a víz állandóan. Nano akváriumba nálam simán kiütötte a biológiai szűrőközeget, így a jövőben is ezt használom.

A purigen kevesebb káros anyagot távolít el, de hosszútávon is megoldja a színes víz problémát ráadásul újratölthető. Nem kell belőle túlzottan sok, de biológiai szűrőként nem funkcionál, így csak kiegészítő kémiai töltetként ajánlom bármilyen akváriumhoz. Az apró szemek miatt zacsiban érdemes használni. Csak a 100ml-es változat van zacsiban a többihez időnként lehet szűrőtasakot kapni, de gondolom más sűrű szövésű zacsi is használható. Ezekhez tasakot is szerzünk majd a jövőben.

Ebbe a topikba jöhetnek a purigenes tapasztalatok.
Üdv! Új vagyok itt és két hónapja indítottam 30 év után egy 240 liters akváriummal. Tegnap ejtettem meg az első szűrőtakarítást is, amiben 100 gr Purigen is van. Szemrevételezéskor egy picit barnás volt a tasak, de az átmosáshoz szánt akváriumvízben átmosva még elég fehér volt. Tehát visszaraktam a következő két hónapra. Tartaléknak vásároltam egy másik 100 gr Purigent, majd az befogom, míg a mostanit regenerálni fogom. Hogy, hogy vagyok megelégedve? - hát minden várakozásomat felül múlta. Remek termék, csak ajánlani tudom.
 
Sziasztok!

Anno a Clorox-ot javasolták többen regenerálásra (talán olvastam dosmestos-ról is még anno). Olvasom, hogy van aki hipo-ban áztatja... mi az ami leginkább javasolt? Tudom lerágott csont, csak nem akarok hülyeséget csinálni. :)
 
Csak ne legyen benne felületaktív anyag, meg egyéb sz*rságok, amik nem kellenek az akváriumba :)

Személy szerint: frissen bontott hipo. A hatóanyag a lényeg (NaOCl), és az erősen lúgos pH, nem a körítés.
ezt használom 4 éve! nem reklamált még ezidáig senki ,hogy sok benne az illatszer! kevesebb mit 5% ra irja ez egyéb anyagokat! a többi Nátrium hipoklorit és hidroxid higítva, ha jól olvastam nagyítóval a kisbetűs részt!
 
Back
Oldal tetejére