• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Kidobtam. Franc se tudja hogy került hozzám, fehérítőre nem reagláltak a sötét szemek.
Ismeretlen eredetű meghatározatlan anyagot nem rakok a szűrőbe. :)
 
A múltkori szűrő pucolásnál vettem eszre,hogy az egyik Purigen tasak szétszakadt!Ha jól emlékszem akkor 8 regenerálást bírt ki,utána kuka!Eddig bírta a 100purigen vékony szövésű hálója!Meg szerencse,hogy 3 van a két szűrökben,a többi 3 regenerálás után a klórtalanított vízben varja a következő bevetést!
 
regenerálás után a klórtalanított vízben varja a következő bevetést
Én nem tartom semilyen lében! klórtalanított víz után kirakom a teraszra szabad levegöre, mivel kicsit büdi,
még müködnek, a GA-sok is azt mondták lébe tartani! én nem tartom abban!
 
Én nem tartom semilyen lében! klórtalanított víz után kirakom a teraszra szabad levegöre, mivel kicsit büdi,
még müködnek, a GA-sok is azt mondták lébe tartani! én nem tartom abban!
Nézd,sztem ha kiszárad akkor mar nem lesz olyan hatékony,bar úgy is működhet(sose gondoltam bele).
 
Sziasztok, épp erről akartam kérdezni én is, hogy hogy kell a használt purigent tárolni. Egy 30 literes nanoba még az indulásnál beletettem az egész 100 ml-es purigen zacsit. Most úgy gondoltam, hogy kiveszem egy jó részét és félreteszem egy későbbi projectre. Na de vízben tartsam, vagy hagyjam megszáradni?
 
Kidobtam. Franc se tudja hogy került hozzám, fehérítőre nem reagláltak a sötét szemek.
Ismeretlen eredetű meghatározatlan anyagot nem rakok a szűrőbe. :)
Épp most találtam a szekrényben egy adag sosem használt 'szat' szűrőanyagot. Az néz ki hasonlóan, fehér és barna szemek vegyesen.
 
Épp most találtam a szekrényben egy adag sosem használt 'szat' szűrőanyagot. Az néz ki hasonlóan, fehér és barna szemek vegyesen.
Akkor az nem purigen, mert ha megnézel egy új csomagolásút, ott egyik szem sem sötétebb a vajszíntől.
 
Akkor az nem purigen, mert ha megnézel egy új csomagolásút, ott egyik szem sem sötétebb a vajszíntől.
Igen én is azt mondom, hogy nem purigen, hanem 'SZAT ClearWater' lehetett amit Etele talált. Bocs, ha nem voltam egyértelmű.
 
A múltkori szűrő pucolásnál vettem eszre,hogy az egyik Purigen tasak szétszakadt!Ha jól emlékszem akkor 8 regenerálást bírt ki,utána kuka!Eddig bírta a 100purigen vékony szövésű hálója!Meg szerencse,hogy 3 van a két szűrökben,a többi 3 regenerálás után a klórtalanított vízben varja a következő bevetést!

Na ezt sem tudtam. Ma is tanultam valamit, hogy 8 regenerálás után kuka.
 
Ma tettem bele egy 200-as növényesbe egy 100-as purigent. Nem mintha bajom lett volna, de annyi jót meséltek róla. És tervezem egy vasfa betételét is. Először is: kicsomagolást megszagolva büdös volt a purigen, eléggé. Jelenleg 6 órája van a vízben, tisztulást nem látok, ami akár dicséret is lehet, hiszen azt jelenti, hogy eddig is tiszta volt a vizem. Viszont büdös lett az aki vize is tőle. Olyan macskaalom+műanyag szag. elég riasztó. Majd beszámolok róla még.
 
Utoljára módosított:
Ma tettem bele egy 200-as növényesbe egy 100-as purigent. Nem mintha bajom lett volna, de annyi jót meséltek róla. És tervezem egy vasfa betételét is. Először is: kicsomagolás megszagolva után büdös volt a purigen, eléggé. Jelenleg 3 órája van a vízben, tisztulást nem látok, ami akár dicséret is lehet, hiszen azt jelenti, hogy eddig is tiszta volt a vizem. Viszont büdös lett az aki vize is tőle. Olyan macskaalom+műanyag szag. elég riasztó. Majd beszámolok róla még.
Én is megijedtem a szagától, de megnyugtattak, hogy annak olyannak kell lennie. Berakás előtt öblítettem, meg áztattam pár órát vízkezelős vízben, de utóbbit csak azért, mert a tárolónak szolgáló, frissen vásárolt kínai harisnya még a purigennél is kétesebb szagú volt. :D Ha az öblítés a titok nyitja, akkor pár vízcserétől el kell majd múlnia a szagnak.
 
Persze milyen az élet. Pont most kezdett elleni az egyik szifóm. Kitettem egy nano-ba, hogy a vitorlások ne zabálják fel őket. És a nagyból kivett víz, amit átfejtettem a nanoba olyan büdi volt, hogy a párom, akit odahívtam, hogy nézze meg a kicsiket, magától szólt, hogy fura szaga van... O,o
Ha ezt túlélik a kicsik meg az anya, akkor valóban csak esztétikai kérdés ez a szag :) 1-2 napon belül kiderül...
 
Sziasztok!
A purigenhez 250 ml-es sűrű szövésű Green Aqua szűrőzsákot használok.
Ez is bebarnul, akárcsak a purigen.
Érdemes ezt is tisztítani a purigennel együtt, vagy inkább szedjem ki belőle a purigent és csak azt regeneráljam?
 
Back
Oldal tetejére