• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Én a garnis akvákban is használom, igaz ott van is dolga rendesen mert megy az égertoboz és mindenféle levél. De a nagy akvában is láthatóan tisztább a víz tőle pedig ott még UV is van.
 
Idén vettem egy 250 ml es kiszerelésű purigent de így csak a szűrő tálca felét fedi be . Jővöre veszek még egyet s akkor már be fedi a egészet.;)
 
Ez az a termék aminek még a visszajelzéseit is öröm olvasni :) A boltban rendszeresen lejátszódik ez.
- Mire jó ez a szűrőanyag?
- Vízpolírozó :) Tiszta lesz tőle a víz.
- Na jó de nekem most is tökéletes. Hidd el....
- OK. Próbáld ki és legközelebb meséld el.
kövi alkalom...
- Bazz azt hittem tiszta a vizem!!
- :)

Webes véleményinkből szemezgetve. Közöttük is többen indítottak a fenti párbeszéddel. :)

Tényleg kilopták a vizet az akváriumból
Eddig sem volt gond a víz fizikai tisztaságával de most mintha üvegbetonnal lenne kiöntve az akvárium.

Előtte is tiszta volt a vizem, de a Purigennel tényleg kristálytiszta lett!

Kristálytiszta lett a vizem. Sok mangrovem van ami nagyon színez, este beraktam, reggel felkeltem semmi színe nem volt a víznek.

Nem igazán hittem el amit írtak róla, de kellemeset csalódtam, igaz este raktam be a szűrőbe, reggelre kristálytiszta lett a víz.

A termék kiváló, gyönyörű lett az akvárium vize, vagy inkább mintha nem is lenne víz az akváriumban.

Este betettem a szürőbe, reggel kerestem hova lett a víz az akváriumbol és a halak hogyan tanultak meg repülni.... A víz kristály tiszta lett töle nagyon szuper

Minden igaz róla amit mondanak. 1 nap alatt képes színtelenre és tisztára rakni a vizet, a halak szinte lebegnek az akváriumban :)

A víz több, mint kristálytiszta. Láthatatlan! Pedig új akvárium indításakor kezdtem használni GA javaslatra.

Kiválóan mükszik! Másnapra olyan a víz az akiban mintha a halak lebegnének a levegőben. Nem látni a vizet.

A tisztábbnál is tisztább a víz. mintha nem is lenne benne víz

Csak ajánlani tudom! Sok jó véleményt olvastam róla ezért rendeltem, de azért ezt nem gondoltam ,hogy ennyire "ütős" legyen. Nálam pár órán belül szemmel láthatóan tisztulni kezdett a víz és órák alatt kristály tiszta lett! Ha nem látom nem hiszem el!!! .

Döbbenet! 65 literes akváriumban egy belső szűrővel küzdöttem az elszíneződött víz ellen, sikertelenül. Megvettem ezt a csodát és bár nem fért bele a szűrőbe, csak kb. 30-40 g egy harisnyában. Másnapra kristálytiszta vizem lett. és azóta is gyönyörű.

stb stb stb. akinek van kedve olvasgatni:
https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-haloban-100ml.html
 
:D Ezen felnevettem. Köszi! Semmi negatív felhangja nincs ám az írásomnak, csak szeretem magam határozottan kifejezni.

Nem is éreztem negatív felhangot. Teljesen jól csinálod és érthető is általában amit írsz érettségi szintű kémiai tudással.

S köszi a többi infót is.

Én hipóval még nem próbáltam de a következőnél ki fogom próbálni.
 
Ez a Purigen cucc az esetlegesen megnövekedett ammónia kiszűrésére is jó? A hetekben kissé megszaporodott a halállományom, így többet adok halkaját is. Bár az ammóniaszintre rámérve 0 közeli értéket láttam, de a HI világítás mellett már kevés ammónia is elég lehet az algásodáshoz (ami azért ha nem is durván de van). A szűrés elvileg OK (eheim 2426 140l-re) és a talaj is érett, az aki tisztán van tartva, de a megnövekedett ammóniával nem bizti hogy elbírnak. Inkább a Purigent dobnám be mint a halakat ki.:) Már ha érdemben használ.
 
Ez a Purigen cucc az esetlegesen megnövekedett ammónia kiszűrésére is jó? A hetekben kissé megszaporodott a halállományom, így többet adok halkaját is. Bár az ammóniaszintre rámérve 0 közeli értéket láttam, de a HI világítás mellett már kevés ammónia is elég lehet az algásodáshoz (ami azért ha nem is durván de van). A szűrés elvileg OK (eheim 2426 140l-re) és a talaj is érett, az aki tisztán van tartva, de a megnövekedett ammóniával nem bizti hogy elbírnak. Inkább a Purigent dobnám be mint a halakat ki.:) Már ha érdemben használ.
Nem
 
A termékleírás miatt gondoltam: "A Purigen® szabályozza az ammóniát, nitritet, nitrátot úgy, hogy eltávolítja a nitrogénes szerves szennyeződéseket." Akkor ez csak limitáltan igaz?
Bizonyos mértékig biztos így van, de egy jól működő biológiai szűrést nem tud helyettesíteni. Nem lehet a Purigent 2 naponta regenerálni.
A Purigent inkább a víz átlátszósága miatt tesszük a szűrőbe, minden másra ott van a túlméretezett biológiai szűrés. 140 literre legalább 6 liter biológiai szűrőanyagod kell hogy legyen.
 
Bizonyos mértékig biztos így van, de egy jól működő biológiai szűrést nem tud helyettesíteni. Nem lehet a Purigent 2 naponta regenerálni.
A Purigent inkább a víz átlátszósága miatt tesszük a szűrőbe, minden másra ott van a túlméretezett biológiai szűrés. 140 literre legalább 6 liter biológiai szűrőanyagod kell hogy legyen.
Az Eheim 2426 önmagában nem is lenne elég?
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-350-kulso-szuro-toltettel.html
 
Végigolvastam ezt a topic-ot és nem tudom mennyire közismert a következő. Ha purigen-t használsz és volt elhullásod, esetleg segíthet. Nem mindegy, milyen vízkezelővel "klórtalanítasz".

Seachem honlapjáról:

"On some of the Purigen documentation I have read it says that some slime coat products can contaminate Purigen and render it toxic. Can you identify these products ?

A: Only certain slime coat products will cause Purigen to become toxic; the products that do this are amine based. Prime and Safe are not amine based and so will not cause this problem. If you're curious, what happens is that the amine compounds can strongly bind to the resin, then when they (the amines) come into contact with any chlorine they will form chloramines which are highly toxic. We offer a stress coat product, StressGuard, which is not amine based and so can be used in conjunction with Purigen."


"Q: Does AP Stress Coat foul/ruin your Purigen product?

A: If they use an amine based polymer it will not foul the resin but will render it non-regenerable. What amine based polymers will do is bond not just to Purigen but to any organic scavenging resin as well as any ion exchange resin and when you attempt to regenerate the resin they will then bond with the chlorine to form chloramine which can be released into the aquarium. This is not just an issue with Purigen but with all resins being sold in the pet trade. The problem only occurs when one attempts to regenerate the resin, there is no problem unless you wish to regenerate the resin you are using. Seachem products do not contain amine based polymers and are safe to be used in conjunction with not only our resins but also with other companies resins."


Röviden lefordítva, nem kompatibilis vízkezelők (bizonyos amine-t tartalmazó) használatakor purigen mérgezővé válik: chloramine keletkezik. Sajnos nem túl könnyű kideríteni melyik vízkezelő jó, mivel összetevők nem mindig szerepelnek a terméken (....).
És egy másik potenciális probléma: Purigen nem regenerálhatóvá válhat (amine alapú illetve ion cserélő polimerek használatakor). Ez "csak" akkor okoz problémát, ha valaki regenerálni szeretné, tehát első használatkor nem.

Ha jól értelmezem, ezek az anyagok például vízkezelőkben, illetve tápokban fordulhatnak elő? Ion cserélő műgyanták?

Nem vagyok vegyész, valaki "dekódolhatná" és értelmezhetné a fenti válaszokat, a második különösen zavarosan számomra.
 
Utoljára módosított:
Ha csak a gyári 2 liter Substrat Pro van benne, akkor az bizony nem. Ezeket a gyári szűrő összeállításokat érdemes átrendezni. Amit csak lehet kukázni és a helyükre biológiai szűrőanyagot rakni. Egy vékony szivacs és egy réteg perlonon kívül minden más jó minőségű biológiai szűrőanyag legyen.
Ha túl van telepítve az akvárium, akkor ez fokozottan igaz.
 
Ha csak a gyári 2 liter Substrat Pro van benne, akkor az bizony nem. Ezeket a gyári szűrő összeállításokat érdemes átrendezni. Amit csak lehet kukázni és a helyükre biológiai szűrőanyagot rakni. Egy vékony szivacs és egy réteg perlonon kívül minden más jó minőségű biológiai szűrőanyag legyen.
Ha túl van telepítve az akvárium, akkor ez fokozottan igaz.
Ez jó meglátás ezzel is teszek egy próbát, köszi a tippet !(y)
 
Ez jó meglátás ezzel is teszek egy próbát, köszi a tippet !(y)
Nah jól megtömtem a szűrőm plusz 2l substrat-al (Köszönet @Greg Filth -nek) úgy hogy most meg nem is maradt hely benne a purigennek :D (alulra a mechanikai szűrőkhöz nem tenném mert pikk pakk elkoszolódna).
Megvárom a hatást, de ha más nem terve van egy plusz szűrőtartály bevezetése majd akkor kerítek neki helyet. De ez már egy másik topik témája.
 
Háát elég passzentos, esetleg nem a gyári zsákkal kilapítva elférhet. Ott van ugye a műanyag fedőlap max a fölé férne be, de oda már gyárilag nem terveztek ennek helyet.
 
Sziasztok, pakolásztam a pinyóban és ezt találtam egy sűrű szövésű szűrőzsákban. Szerintem purigen, szerintetek? Belevágtsm fehérítőbe meglátjuk mi lesz az eredmény.
Milyen módszerrel csekkoljam le utána hogy valóban purigen-e? :)
 

Attachments

  • 20180118_155637.jpg
    20180118_155637.jpg
    169.2 KB · Megtekintések: 7
Sziasztok, pakolásztam a pinyóban és ezt találtam egy sűrű szövésű szűrőzsákban. Szerintem purigen, szerintetek? Belevágtsm fehérítőbe meglátjuk mi lesz az eredmény.
Milyen módszerrel csekkoljam le utána hogy valóban purigen-e? :)
fekete-tea, vagy katappalevél kivonat egy kancsó vízbe, tedd utána bele, ha eltűnik a színe akkor az :D
 
Back
Oldal tetejére