• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Nyilván szuper cucc a purigen, én is használom, de itt hány literes akvát pucoltak a 250ml-essel? :)
(Tudom, a videó kedvéért volt túllőve a purigen mennyisége.)

A doboz csak egy részét töltötte a zacsiba.
A 100-as szűrőanyag nem fért volna bele a gyári zsákban ebbe a kis csutka szűrőbe :)

Innen jött a 250 doboz ötlet gondolom. Persze így is benne van a doboz harmada/fele, ami még mindig sok de az fix, hogy látványosabb mint a wave gyári szűrőjében lévő kis műanyag lapocskák a párnákkal :)
 
Sziasztok. Nyálazom már egy ideje a topikot, de most egy olyan kérdésem van amit szerintem úgysem olvashatok az eddigiekben.
Szóval, a kérdés: vegyek inkább 2x100 ml Purigent vagy vegyek 1x250 ml és mellé két szűrőzsákot (Greenaquásat - azt írják használható Purigenhez)?
Ha a 250ml-et választom az olcsóbb is valamivel, de a másik ok az az hogy talán úgy könnyebben tudom újra tölteni majd mert ki vehetem a szürőzsákból újratöltésnél.
Vélemények?
 
Sziasztok. Nyálazom már egy ideje a topikot, de most egy olyan kérdésem van amit szerintem úgysem olvashatok az eddigiekben.
Szóval, a kérdés: vegyek inkább 2x100 ml Purigent vagy vegyek 1x250 ml és mellé két szűrőzsákot (Greenaquásat - azt írják használható Purigenhez)?
Ha a 250ml-et választom az olcsóbb is valamivel, de a másik ok az az hogy talán úgy könnyebben tudom újra tölteni majd mert ki vehetem a szürőzsákból újratöltésnél.
Vélemények?

Purigen + 500ml sűrű szűrőzsák.
 
De én két adagra akarom el osztani, hogy legyen egy csere zacsi. Hogy amikor még tisztítom az egyiket a másik már bent legyen.
 
Miért van az, hogy kb. 2 hétig tart regenerálnom a Purigent?
Egy kisebb (100 ml) tasakom van, amit 1 l 1/2-re hígitott hypoval szoktam tisztítani.
A klórtalanításhoz 1-2 l vízbe 5 ml Seachem Prime-ot teszek, amelyet 2 naponta cserélek, de olykor még 2 hét után is klórszagot érzek...
Hogyan tudnám felgyorsítani a folyamatot és elkerülni azt, hogy ne kelljen minden alkalommal 20-30 ml Prime-ot elhasználnom?
 
Miért van az, hogy kb. 2 hétig tart regenerálnom a Purigent?
Egy kisebb (100 ml) tasakom van, amit 1 l 1/2-re hígitott hypoval szoktam tisztítani.
A klórtalanításhoz 1-2 l vízbe 5 ml Seachem Prime-ot teszek, amelyet 2 naponta cserélek, de olykor még 2 hét után is klórszagot érzek...
Hogyan tudnám felgyorsítani a folyamatot és elkerülni azt, hogy ne kelljen minden alkalommal 20-30 ml Prime-ot elhasználnom?
Szia.
Én így csinálom:
Egy akkora befőttesüvegbe teszem a tasakot amibe belefér(azt hiszem 450gr) felöntöm tömény hipóval vagy Ultrával-amit a Clorox helyett árulnak, nem az illatosítottal hanem a simával. Hagyom állni benne fél órát,majd felöntöm teljesen vízzel. Másnap, ha elfelejtem akkor harmadnap leöntöm róla a löttyött és folyó vízzel átöblítem. Vissza az üvegbe, bele egy kupaknyi(5ml) Seachem Prime és hagyom állni 1-2 napig. Leöntöm róla a folyadékot, lecsepegtetem és mehet a szűrőbe.
 
Szia.
Én így csinálom:
Egy akkora befőttesüvegbe teszem a tasakot amibe belefér(azt hiszem 450gr) felöntöm tömény hipóval vagy Ultrával-amit a Clorox helyett árulnak, nem az illatosítottal hanem a simával. Hagyom állni benne fél órát,majd felöntöm teljesen vízzel. Másnap, ha elfelejtem akkor harmadnap leöntöm róla a löttyött és folyó vízzel átöblítem. Vissza az üvegbe, bele egy kupaknyi(5ml) Seachem Prime és hagyom állni 1-2 napig. Leöntöm róla a folyadékot, lecsepegtetem és mehet a szűrőbe.
Én egy nagyobb tálban csinálom ugyanezt. Akkor lehet, hogy nekem is befőttesüvegben kellene?
 
Szia.
Én így csinálom:
Egy akkora befőttesüvegbe teszem a tasakot amibe belefér(azt hiszem 450gr) felöntöm tömény hipóval vagy Ultrával-amit a Clorox helyett árulnak, nem az illatosítottal hanem a simával. Hagyom állni benne fél órát,majd felöntöm teljesen vízzel. Másnap, ha elfelejtem akkor harmadnap leöntöm róla a löttyött és folyó vízzel átöblítem. Vissza az üvegbe, bele egy kupaknyi(5ml) Seachem Prime és hagyom állni 1-2 napig. Leöntöm róla a folyadékot, lecsepegtetem és mehet a szűrőbe.
És akkor kétszer szeded szét a szűrőt?

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
 
Én sima tömény hipót használok és egyszerű olcsó neptunos víz-előkészítőt. Bár nekem van csere purim de akkor is igyekszek kimosni belölle a klórt. Hipó után alapos öblítés és egy nap áztatás víz előkészítős vízben és utána még párszor át mosom RO vízben és abban tárolom fel használásig. Az a gond alapból egy kis klór szerű szaga van úgyhogy szerintem már nem is a klórt érzed de a sima mosással is ki tudod a klórt öblíteni.
 
Back
Oldal tetejére