• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Clorox helyett milyen márka a tuti ? mert az mar sehol sem elérhetö...:(
Most ugyanaz ultra néven fut. Flakon alakja nem változott.
Olvastam ,hogy többen is a csere purigent viz alatt öriztetik mig sorra nem kerül...
Ennek mi az oka ,hogy addig is ázzon ki az esetleges benne maradt klór ,vagy egyéb?
Lehet szárazon is tartani?
Azért van vízben tárolva, mert nem szabad, hogy kiszáradjon .
 
Most ugyanaz ultra néven fut. Flakon alakja nem változott.

Azért van vízben tárolva, mert nem szabad, hogy kiszáradjon .
Ultra?probáltad? Vasárnap megyek haza,akkor veszek 5l.Remélem lesz olyan mint a Clorox volt.
 
Ultra?probáltad? Vasárnap megyek haza,akkor veszek 5l.Remélem lesz olyan mint a Clorox volt.
Azt hiszem már a legutóbbi regenerálás is már az új nevűvel volt, de nagyon nem érdemes szerintem bespájzolni belőle, mert ahányszor kibontod annyiszor csökken az ereje ezért én szinte mindig frissen bontottat használok, mert a flakon alján maradt már nagyon gyenge, a sok nyitogatástól ebből is kiszellőzik a klór.
 
Azt hiszem már a legutóbbi regenerálás is már az új nevűvel volt, de nagyon nem érdemes szerintem bespájzolni belőle, mert ahányszor kibontod annyiszor csökken az ereje ezért én szinte mindig frissen bontottat használok, mert a flakon alján maradt már nagyon gyenge, a sok nyitogatástól ebből is kiszellőzik a klór.
Szia.Hol is vetted ezt az Ultrát?Ma voltam lidl-be és a Interspárba, de nem volt.
 
A sima háztartási hypo miért nem jó? Ugyanaz van benne, csak egyszerűbb a csomagolása és nincs túlárazva. :)

Minden fehérítőszer hatóanyaga a nátrium hipoklorit (ez a háztartási hypo), ezen kívül csak illatanyagokat és a sűrűséget szabályozó anyagokat tartalmaznak. A sűrűbb, anyag hatékonyságot növeli pl kád fertőtlenítés során, mivel a behatási idő megnő, ha az anyag tovább érintkezik a felülettel (hígabb anyag lefolyik róla). De ez purigen regeneráláskor nem játszik, mert ugye oldatban ázik a cucc és ott csak az oldat hatóanyag tartalma fontos.
Szóval erre szerintem a hypo tökéletesen megfelel és ez a legolcsóbb is.
Ha a háztartási hypo töménysége nem bizonyul elégnek (idővel bomlik, a klór tartalma csökken), akkor
a hipo-por a megoldás. Ezt vízzel higítva tetszőleges töménységű oldat készíthető.
 
Utoljára módosított:
Minden fehérítőszer hatóanyaga a nátrium hipoklorit (ez a háztartási hypo), ezen kívül csak illatanyagokat és a sűrűséget szabályozó anyagokat tartalmaznak. A sűrűbb, anyag hatékonyságot növeli pl kád fertőtlenítés során, mivel a behatási idő megnő, ha az anyag tovább érintkezik a felülettel (hígabb anyag lefolyik róla). De ez purigen regeneráláskor nem játszik, mert ugye oldatban ázik a cucc és ott csak az oldat hatóanyag tartalma fontos.
Szóval erre szerintem a hypo tökéletesen megfelel és ez a legolcsóbb is.
Én difi/atomizer tisztításra is sima hypo-t használok, na meg a szűrőcsöveket is hypo-s vízben szoktam áztatni. Valami 75ft egy liter belőle, ha jól emlékszem. :D
 
Hali
Mennyire ajánlott egy 37 literes akvába 100ML-s Purigen?
500L/H Nem tudom igazából a filterem mennyire jó,mert még új az akksim.l_evolution-vb5.jpg
 
sziasztok! :)
Valaki próbálta már ada spuerge-s oldatban regenerálni a purigent?
Cloroxal már tisztítottam üvegeket, difit, ott tök jól ment, csak nem tudom erre a superge alkalmas-e.
(Tudom, h nem költséghatékony, csak most ez van itthon és nem akarok kimenni cloroxért :D
Köszi!
 
sziasztok! :)
Valaki próbálta már ada spuerge-s oldatban regenerálni a purigent?
Cloroxal már tisztítottam üvegeket, difit, ott tök jól ment, csak nem tudom erre a superge alkalmas-e.
(Tudom, h nem költséghatékony, csak most ez van itthon és nem akarok kimenni cloroxért :D
Köszi!
Cloroxot már nem hiszem,hogy fogsz venni
Kivonták a forgalomból.
 
Nyilván szuper cucc a purigen, én is használom, de itt hány literes akvát pucoltak a 250ml-essel? :)
(Tudom, a videó kedvéért volt túllőve a purigen mennyisége.)
 
Nyilván szuper cucc a purigen, én is használom, de itt hány literes akvát pucoltak a 250ml-essel? :)
(Tudom, a videó kedvéért volt túllőve a purigen mennyisége.)

Mint a mosószer reklamokban :)
 
Back
Oldal tetejére