• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Ne legyél ebe olyan biztos. Tévhit. Sokszor nálunk is es sokunknal olyan. Amikor engedsz a pohárba es fehérnek latod az oxigén vagy levegő. Ha oda teszed a fuled pezseg kicsit várva eltűnik. Ha az klór lenne... Ott baj lenne.

Szabó Henrik 70/883-4940
Hát Henrik, akkor a JBL klórteszt ezek szerint az oxigéntől is bezöldül...;)
 
A purigen regenerálásához idő kell, idő amíg kiázik a fehérítőben. Ez szerintem 1 nap. Szűrőtakarításkor hogyan oldjátok meg a Purigen regenerálását? A szűrőnek nem szabad annyi ideig kiesni, amíg a Purigen kiázik.
 
A purigen regenerálásához idő kell, idő amíg kiázik a fehérítőben. Ez szerintem 1 nap. Szűrőtakarításkor hogyan oldjátok meg a Purigen regenerálását? A szűrőnek nem szabad annyi ideig kiesni, amíg a Purigen kiázik.
Ilyenkor jó ,ha van egy tartalékba,és már regenerálva van.Nálam is van egy ami RO vízben ,a sötét szekrényben várja ,hogy újra bevetésre menjen.Szűrőpucolásnál csak bedobom a tiszta Purigent ,és ennyi:)
Szokott itt a fórumon is lenni eladó használt.;)
 
Hát Henrik, akkor a JBL klórteszt ezek szerint az oxigéntől is bezöldül...;)
Nem gondolnam,hogy az oxigentol bezoldul de ha frissen kiengeded es pezseg es opalos, mersz egyet, utana 5 perc mulva amikor az opalosodas felfele bubizva eltavozik , ismet megmered, az ertekek kozt nem lesz kulombseg. Viszont eltavozott a feher pezsgo opalka. Az nem klor.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nem gondolnam,hogy az oxigentol bezoldul de ha frissen kiengeded es pezseg es opalos, mersz egyet, utana 5 perc mulva amikor az opalosodas felfele bubizva eltavozik , ismet megmered, az ertekek kozt nem lesz kulombseg. Viszont eltavozott a feher pezsgo opalka. Az nem klor.

Szabó Henrik 70/883-4940
Lehet ,hogy a fehéres opál szín nem klór ,de a hozzászólásom lényegén ez nem változtat! A víz felénk baromi klóros ezért errefele a wc-tartályos kiáztatás nem működne.
 
180l-es akváriumhoz Eheim 2075 szűrőbe melyik kiszerelést érdemes rakni? A zacsis 100ml-t (http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-haloban-100ml.html) , vagy a nagyobb 250ml-t (http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-purigen-kemiai-szuroanyag-250ml.html)?

Erősebb lesz a tisztítóhatás, ha több purigent rakok a szűrőbe, vagy a 100ml is megoldja?

Ha az ár annyira nem számít, akkor 250ml. Nekem 200Lbe a GA-s srácok is ezt a mennyiséget javasolták. Arra figyelj, hogy nagyobb hálót vegyél mint 250ml, hogy szépen elterüljön a matéria. :)
 
V
Ha az ár annyira nem számít, akkor 250ml. Nekem 200Lbe a GA-s srácok is ezt a mennyiséget javasolták. Arra figyelj, hogy nagyobb hálót vegyél mint 250ml, hogy szépen elterüljön a matéria. :)
Van nagyobb amiből nem folyik ki? Mert én megvettem a seachem bag-ját, de abban túlságosan tömött volt a 250milis adag.
 
Sziasztok! El Natural akváriumnál lehet ilyet használni? Vagy kiveszi azt a bomlásterméket amire szüksége lenne ennek a rendszernek?
 
Olvastam ,hogy többen is a csere purigent viz alatt öriztetik mig sorra nem kerül...
Ennek mi az oka ,hogy addig is ázzon ki az esetleges benne maradt klór ,vagy egyéb?
Lehet szárazon is tartani?
 
Back
Oldal tetejére