• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Egyetértek, de szerintem nem véletlenül javasoljátok Ti sem a Cloroxot és nem a mezei hypót! Én próbáltam mind a kettőt ,de szerintem ég és föld a különbség! Legalább is színben biztos! Az max felmosóvízbe való....
szerintem Viktor itt az akvárium víz színére utalt, de lehet hogy én értettem félre
Akkor én értettem félre, hogy itt a Clorox vagy a hypo színére utalsz! Sorry
 
Sziasztok!
Most regeneráltam a purigent, de a klórtalanítánál véletlenül a tetea vízkezelőt öntöttem hozzán, nem a prime-ot...
Ez ugye nyálkás, vagy mifene és nem tesz jót a purigennek.
Vajon egy ilyen alkalom leamortizálja, v csak a kapacitása csökken??
 
Srácok! Használjatok valamilyen illatanyag mentes aktív klór tartalmú fehérítőt (utoljára valamilyen tescos okosságot vettem cirka 300 Ft), sokkal hatékonyabb mint a mezei hypo. Felesben vízzel 24 óra, majd vízkezelős vízben megint 24 óra és olyan mint az új.
 
Srácok! Használjatok valamilyen illatanyag mentes aktív klór tartalmú fehérítőt (utoljára valamilyen tescos okosságot vettem cirka 300 Ft), sokkal hatékonyabb mint a mezei hypo. Felesben vízzel 24 óra, majd vízkezelős vízben megint 24 óra és olyan mint az új.
Én a clorox utódját használom, de én is 24-24 órát kezelem.
 
Csak az a gond, hogy a vezetékes víz /legalább is felénk/ olyan klóros hogy fehér.
Ne legyél ebe olyan biztos. Tévhit. Sokszor nálunk is es sokunknal olyan. Amikor engedsz a pohárba es fehérnek latod az oxigén vagy levegő. Ha oda teszed a fuled pezseg kicsit várva eltűnik. Ha az klór lenne... Ott baj lenne.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
A vizoran viszont jól mutat a levegő jótékony hatása.

Szabó Henrik 70/883-4940

A levegő nem a vízműnél kerül bele, különben állandóan fellevegősödnének a csövek. A csapból kifolyáskor a hirtelen nyomás csökkenés miatt csapódik ki az oldott gáz. Ehhez jön még a csaptelepek fellevegőztető funkciója hogy adott víz nagyobb térfogatként jöjjön ki mert könnyebb úgy kezet mosni.
 
A levegő nem a vízműnél kerül bele, különben állandóan fellevegősödnének a csövek. A csapból kifolyáskor a hirtelen nyomás csökkenés miatt csapódik ki az oldott gáz. Ehhez jön még a csaptelepek fellevegőztető funkciója hogy adott víz nagyobb térfogatként jöjjön ki mert könnyebb úgy kezet mosni.
Ez kimerito valasz. Grat[emoji106]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Hát ezen nagyot nevettem... Csodállak ha átlátod a különböző helyre írt bejegyzéseimet és szintetizálod is... és hány felhasználóra terjeszted ki egyszere ezt a képességedet.
De én egyébként csak egyszerűen a WC-ben átfolyó víz klór (hypó) tartalmára akartam célozni.
Általában a család legöregebb nő tagja hypós vízben mossa át és húrozza a beleket. Szegény tubifexek:ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére