• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Olyan világosra nekem sem sikerült varázsolnom, de betudtam annak, hogy sokáig volt a szűrőben hagytam túlságosan is elkoszolódni és eleve 240 literes alatt meglehetősen sokmindent tapad meg rajta.

Lehet egy kis akvárium volt és 2 hónap után takarította. A szennyeződött változat sem olyan koszos még.

Nagy aki alatt lévő zacsikat legalább 2x regenerálom a töltésnél.
 
Tervezem beszerezni énis purigent a közeljövőbe, és érdekelne, hogy a wave szűrőzsák is megfelel épp olyan jól a célnak, vagy érdemesebb a Seachem The Bag terméket használni inkább? 250ml purigen miatt kell a zsák.
 
Ramen said:
Tervezem beszerezni énis purigent a közeljövőbe, és érdekelne, hogy a wave szűrőzsák is megfelel épp olyan jól a célnak, vagy érdemesebb a Seachem The Bag terméket használni inkább? 250ml purigen miatt kell a zsák.

A baj az a "normális" szűrőzsákokkal, hogy más célra tervezték őket. Egy bio szűrőanyagnál nem kell hogy micro rácsos legyen a zacsi. Csak fogja meg a nagy szemű tölteteket.
Itt viszont annyira aprószemű a Purigen, hogy ha nem megfelelő a zsák simán teleszórod az akváriumot vele.
A Purigenhez csak a saját zacsiját használnám: http://www.greenaqua.hu/seachem-the-bag ... aghoz.html
Lehet kísérletet tenni harisnyával is, de el fog szakadni rövid idő alatt. A purigen zacsija ilyen micro rácsos műanyag szerű cucc ami hosszú időn át bírja a regenerálás miatti áztatásokat is.
 
Köszi Vik a gyors választ! :)

Pont ebből a megfontolásból kérdeztem meg, mert nem szeretnék belőle később gubancot.
 
Sziasztok!

Sikerült rendelnem Purigen Wave szűrőzsákkal mellé, mivel a hozzászólásotokat nem olvastam... 24 órás tapasztalat, hogy a Wave-t nagyon sűrűre szőtték (azt el kell ismerni, hogy ez a Purigen nagyon picike golyócskákból áll), és tartja magát! Eheim 2226-os szívja kb 125ml purigen egy wave zsákban. Amire szerintem figyelni kell, hogy nem szabad "széthúzni" a zsákot, mert akkor kinyúlik és a lyukai kitágulnak! Egy hét múlva megint belekukkantok a szűrőbe és frissítés jön!
 
Nah ez jó hír!
A másik kérdéses rész a regenerálásnál lesz, hisz itt egy elég tömény fehérítős oldatban kell állnia egy két napig.
 
Azt úgy gondolom megoldani, hogy áttöltöm majd egy harisnyába és az ázhat nyugodtan Chloroxban, aztán vissza... de az még kb 5-6 hónap... arról is majd beszámolok.
 
Nincs véletlenül valakinek 1 képe arról, hogyan kell a seachem zsákját lezárni?
-Egyik tippem az lenne, hogy a megtöltése után összehajtogatom és a zsák közepén mint a nadrágszíjat a csípőn, ráhúzom.
-Vagy úgy, mint mikulás a zsákját :D
 
Végülis megtaláltam a kérdésre a választ. Mikulás zsák a nyerő :)
000_0001-6.jpg
 
Ramen said:
Végülis megtaláltam a kérdésre a választ. Mikulás zsák a nyerő :)
000_0001-6.jpg

Nekem is így van a wave szűrőzacsim, csak abban bio rio van.
 
Sziasztok!

Jól gondolom hogy a purigen és a hagyományos ADA tápozás nem fér össze? Úgy értem, hogy az ADA általában (Book of ADA-t olvasgatva) Brighty K -t és Step X-et használ általában, esetleg ECA amikben nincs nitrogén. Így gondolom a halak és a bomlás termékekből létrejövő nitrátra alapoznak. Ha jól tudom a purigen épp ezt szűri ki.
Tápozik valaki ADA-val purigen mellett?
 
Geris said:
Sziasztok!

Jól gondolom hogy a purigen és a hagyományos ADA tápozás nem fér össze? Úgy értem, hogy az ADA általában (Book of ADA-t olvasgatva) Brighty K -t és Step X-et használ általában, esetleg ECA amikben nincs nitrogén. Így gondolom a halak és a bomlás termékekből létrejövő nitrátra alapoznak. Ha jól tudom a purigen épp ezt szűri ki.
Tápozik valaki ADA-val purigen mellett?

Igen sokan használjuk így. Semmi gond nincs.
 
Geris said:
Köszi Viktor!
És Te sem használod a special lights-ot?

A jelenlegi akinál nem. De a keleti arcok között is sokan tolják ezt a szűrőanyagot spec adagolás nélkül. Ezért is írtam.
Nem olvastam sehol sem, hogy puri miatt kiegészítő tápra lett volna szükség.
 
Jelentem egy hónap után is tökéletes a Wave zsák... ma takarítottam és egy szem sem jött ki belőle!
 
A Purigen elvileg akkor jó(clorox áztatásnál),ha visszanyeri eredeti csontfehér színét(?).Én kivettem az eredeti csomagolásól és úgy tettem a cloroxos oldatba kb. 1 órakor.Néha megkevertem,még pár óra és jó lesz.WAve szűrőzacsiba fogom visszatenni.
Clor mentesítő szer csak sima Neptunos van jelenleg,az jó lesz?
Ha mégsem,veszek Sera-sat szerdán.Az úgy tudom az nem zselés állagú.
 
tibicuk said:
A Purigen elvileg akkor jó(clorox áztatásnál),ha visszanyeri eredeti csontfehér színét(?).Én kivettem az eredeti csomagolásól és úgy tettem a cloroxos oldatba kb. 1 órakor.Néha megkevertem,még pár óra és jó lesz.WAve szűrőzacsiba fogom visszatenni.
Clor mentesítő szer csak sima Neptunos van jelenleg,az jó lesz?
Ha mégsem,veszek Sera-sat szerdán.Az úgy tudom az nem zselés állagú.

A fehérítés után a színe valamennyire visszajön, de a vízkezelős áztatásnál is oldódik ki belőle szennyeződés.
Én jártam úgy, hogy meg kellett ismételnem a regenerálást, mert csak félsiker volt.

Vízkezelőben a gyártó csak azt mondja, hogy tiszta vízkezelőt használjunk. Tetrat sokat használtam azt tudom, hogy abban ilyen koncentrátum van, ez biztosan szennyezi a kis szemcséket. Az általad említettel még nem probáltam.
 
Jó a Neptunos anticlor semlegesítésre.Én úgy csináltam,hogy egy 1 literes kisvödörbe tettem(mint ahogy említettem csomi nélkül) a golyókat,1:1 arányú víz,Clorox keverékébe.Nem kellett neki így 24 óra,csak kb. déltől 19óráig ,már jó is lett.Ezután leöblítettem,majd a bele a közömbösítő,én kb. a felét tetem bele.Ezután még ezt megismételtem este és reggel,tehát többször lett közömbösítve a biztonság kedvéért.Mostanra már nem érzek hipó szagot.Így kb. másfél nap alatt végezni lehet.
Ha a zacsiba hagyjuk,akkor nehezebben járja át a Clor,hosszabb idő kell neki.És tényleg,a közömbösítőben is még fehéredik.
Természetesen aki egyébként használ vízcserénél Easy vízkezelőt,használja azt,de én nem használok semilyet sem,ezért próbáltam a Neptunost.
 
Back
Oldal tetejére