• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Akkor most a vízelőkészítőben vagy azzal kezelt vízben való áztatás elég a klór "eltüntetésére"?
Vagy nátrium-tioszulfátot kell szereznem valahonnan? Aztán meg olyan szert, ami a nátrium-tioszulfátot kiszedi? :D
De most komolyan. A nagybátyám vegyész kandidátus, én meg alig hármas voltam kémiából...
 
atti76 said:
Akkor most a vízelőkészítőben vagy azzal kezelt vízben való áztatás elég a klór "eltüntetésére"?
Vagy nátrium-tioszulfátot kell szereznem valahonnan? Aztán meg olyan szert, ami a nátrium-tioszulfátot kiszedi? :D
De most komolyan. A nagybátyám vegyész kandidátus, én meg alig hármas voltam kémiából...

Ha majd egszer regenerálni kell, akkor elég a korábban említett Clorox és utána egy vízelőkészítős víz. Ugye most kb évente 2-3 alkalomról beszélünk valószínűleg, szóval nudli. Clorox valszeg egyébként is van otthon vízelőkészítőt meg remélhetőleg használsz az akihoz hetente. Ha nem akkor most itt a remek alkalom ;)
 
Ezt tudtam én is, amit leírtál. Keszeg hozzászólása bezavart nálam :)
Egyébként természetesen használok vízkezelőt, asszem valami Prime, vagy ilyesmi... :lol:
 
keszeg said:
keymaker said:
Nem igazán komázom ezt a koncepciót, hogy olyan cuccokat használunk az akiban, ami növénytápot von ki. Kontrollálhatatlan az egész EI tápozási folyamat az ismeretlen tényező által.
Maga a "kristálytiszta" víz létrehozása nem lehet annyira fontos, hogy hiánytünet-veszélynek (= algásodásnak) tegyük ki magunkat, vagy a mozgástéren csökkentsünk miatta. (A jó minőségű aktív szenet időszakosan és kis mennyiségben - jónak tartom.)
Úgy általában rendkívül félrevezető egy kezdő akvarista számára ez az irány, mert a tápanyag-hiány miatti "alga NO3 és PO4 kiéheztetés" vonal felé tolja önkéntelen. Téves.
Az alkalmazásával, hasznosságával kapcsolatban egyetértek (ritka pillanat :twisted: ). De a tájékoztatója szerint nincs hatással a szervetlen sókra (KH2PO4, KNO3), ezért nem szűri ki azokat. A bomlástermékekből származó szerves nitrogén megléte vagy nemléte pedig nem számít, hiszen az EI nem veszi figyelembe.
Ha valóban így van, és nem von ki macro tápanyagokat a vízből, akkor én is egyetértek! :idea:

Kérdés, hogy miért írták a srácok, hogy kivonja? Használnom kellene és meg kellene mérnem előtte/utána az értékeket a laborban, hogy meggyőzzön. Most nyomunk egy aktívszén kéthavi alkalmazása utáni állapot-tesztet, úgyhogy azt legalább tisztázzuk. Tény, hogy pl. a 20 literes akiban 325ml ADA aktívszén használatával abszolutte nincs szükség más kémiai szűrésre, a víz pont olyan, hogy nem létezőnek lehet tekinteni ránézésre. ;)
 
Sziasztok!

Valami újabb tapasztalat az eltelt idő tükrében? többen már legalább egy hónapja használjátok.
Valóban nem kavar be tápozásnál? egyebek...?

Köszönettel:Gabko
 
ngabko said:
Sziasztok!

Valami újabb tapasztalat az eltelt idő tükrében? többen már legalább egy hónapja használjátok.
Valóban nem kavar be tápozásnál? egyebek...?

Köszönettel:Gabko

Tápozásba egyáltalán nem kavar be. Én 100-as zacsit dobtam a nagy aki alá (240l) és nagyon jól végzi a dolgát. Egy ilyen kis zacsi is képes megbírkózni egy nagy akváriummal ez meglepetés volt számomra. Lassan ránézek majd, mennyire szennyeződött, de én amondo vagyok hogy megvan a helye bármilyen külső szűrőben ahol fontos a tiszta víz. Praktikussági okokból érdemes kettőt tartani, mert az újratöltés nem oldható meg egy szűrő takarítás alatt és 1-2 nap múlva szétkapni a szűrőt nem az igazi. Szal kimerült közeg ki, csere közeg be. És akkor nyugodtan regenerálhatsz.
 
2010.02.28.-án tettem be a szűrőbe egy csomagot.

Méréseim:
1. 2010.02.28

KH: 9
pH: 7
NH4: 0
NO3: 40
PO4: 1,5
Fe: 0,1

2. 2010.03.02
KH: 8
pH: 7
NH4: 0
NO3: 40
PO4: 1
Fe: 0,1

3. 2010.03.05

KH:10
pH:6,9
NH4: 0
NO3: 40
PO4: 1
Fe: 0,1

4. 2010.03.21

KH: nem mértem
pH: nem mértem
NH4: 0
NO3:50
PO4:1
Fe:0,2

A mérések azt bizonyítják, hogy semmilyen hatással nincs a tápanyagszintekre a Purigen. Az apró eltérések sok mindenből következhetnek ugyanis csakúgy ad hoc jelleggel méregettem. Pont azért, mert ha a Purigen kiszed valamit, akkor az a sok mérés után kijött volna.
Sajnos azt a tulajdonságát, hogy ammóniát von el, nem tudtam tesztelni, mert azelőtt is 0 volt az NH4 értékem. Ellenben hetek óta kristály tiszta a víz, tehát mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom. Vicces, de mostanában sokkal szívesebben időzöm az aki előtt, pont a totál átlátszó víz miatt. Nagyon jó érzés ránézni.
Azonban az erősen vizet színesítő micro keverékek színét nem veszi ki a vízből. Pont azért, mert a kelátolt vashoz nem nyúl. Nálam a GA micro színezést 1,5 hét után lehet már valamennyire látni. Az ADA microját kb 2 hét után. Persze ha hetente vizet cserélek, akkor folyamatosan gyönyörű átlátszó vizem van :cool:
Szóval nem hiába istenítik a cuccot mindenhol. Ugyanolyan tiszta vizet lehet vele produkálni, mint az aktívszénnel, csak idővel nem jönnek elő a vas hiánytünetek. Ráadásul regenerálható...
 
nigro!

Valaki nitrát ellen ajánlotta itt valamelyik topicban. Ugye jól látom, hogy az ellen nem véd?

Pontosítanám a kérdést.
Termék leírásban ez van:
"Purigen® szabályozza az ammóniát, nitritet, nitrátot úgy, hogy eltávolítja a nitrogénes szerves szennyeződéseket"

Ez hogyan kell érteni? Állandó szinten tartja a nitrátot vagy megszünteti?
A mérési eredményekből nekem a szinten tartás jön le.
 
Emperor_ said:
nigro!

Valaki nitrát ellen ajánlotta itt valamelyik topicban. Ugye jól látom, hogy az ellen nem véd?

Pontosítanám a kérdést.
Termék leírásban ez van:
"Purigen® szabályozza az ammóniát, nitritet, nitrátot úgy, hogy eltávolítja a nitrogénes szerves szennyeződéseket"

Ez hogyan kell érteni? Állandó szinten tartja a nitrátot vagy megszünteti?
A mérési eredményekből nekem a szinten tartás jön le.

igen én is arra voksolnék, hogy "elfogadható szintre" csökkenti
 
Keszeg pár hsz-el lejjebb írta, hogy mi a megoldás.

"Purigen® szabályozza az ammóniát, nitritet, nitrátot úgy, hogy eltávolítja a nitrogénes szerves szennyeződéseket"

Tehát a tájékoztatója szerint, nincs hatással a szervetlen sókra (KH2PO4, KNO3), nem szűri ki azokat. A bomlástermékekből származó szerves nitrogént kapja ki. ;)
Az EI szerinti tápozás azt egyébként sem veszi figyelembe.
 
Hétvégén én is belenéztem az egyik szűrőbe és rápillantottam a Purigenre. Kb. a shopban megjelenésekor került bele. Mostanra okkersárgás lett a színe. Megfordítottam, mert az alja szennyezettebnek tűnt. A behelyezés óta folyamatosan kristálytiszta a vizem, még vízcsere előtti nap is. Mindenkinek javaslom a használatát, fél-egy nap alatt kipolírozza a vizet. Nem mértem vízértékeket, de tápanyaghiány nem látszik a növényeken.
 
Nekem azért szimpatikus mert sokkal kevesebb kell belőle mint a szénből és regenerálható, következő rendeléssel tuti veszek :)
 
Talán 6-8 hete lehet bent a Purigen a 240 literes akváriumom alatt. 100 gramm volt bent az egyik szűrőben. Nagyon profin tisztította a vizet. A hétvégi vízcserénél még mindig nem láttam hogy szines lenne a leszívott víz.
Ma ahogy szétkaptam a szűrőt a szűrőanyag már elég fekete/sötétbarna volt. Úgyhogy kivettem most épp Clorox-ban ázik. Elég sokáig bírta ezzel a kis mennyiséggel is. Gondoltam megosztom veletek.
 
viktorlantos said:
Talán 6-8 hete lehet bent a Purigen a 240 literes akváriumom alatt. 100 gramm volt bent az egyik szűrőben. Nagyon profin tisztította a vizet. A hétvégi vízcserénél még mindig nem láttam hogy szines lenne a leszívott víz.
Ma ahogy szétkaptam a szűrőt a szűrőanyag már elég fekete/sötétbarna volt. Úgyhogy kivettem most épp Clorox-ban ázik. Elég sokáig bírta ezzel a kis mennyiséggel is. Gondoltam megosztom veletek.

Szia Vik!És a Clorox,az elég neki hogy regenerálodjon,vagy mást is kell utánna csinálni vele? :?:
 
szia,
1:1 klór kell neki ebben 24 órát áztatni és utána néhány óra klórtalanító. Addig mig elmegy a szaga teljesen.

a shopból másolva: ;)

Áztatás, regenerálódás:

Áztassuk be egy 1:1 arányú víz:fehérítő oldat keverékbe, és hagyjuk állni az oldatban 24 órán át. Ne fém edényt használjunk. A helység jól szellőző legyen és az oldatot tartsuk távol gyerekektől. Mossuk meg jól aztán áztassuk 8 órát egy olyan oldatban amihez klórmentesítőt/vízkezelőt adunk. Ilyenkor a szűrőközeg színe már visszaváltozik a Purigen eredeti színére. Mossuk meg az oldatban ismét. A szűrőanyag ilyenkor már kész az újrafelhasználásra.

Figyeljünk rá, hogy néhány termék ideiglenesen beszennyezheti a Purigent és az újratöltése nehézkessé válhat. Ne használd újra, ha klór szagot érzel. Ilyen esetben áztassuk be egy kis vízbe és teszteljük klórteszttel a klór jelenlétét.
 
Ne csüggedj Dani, pár év múlva már Te is egyedül csinálhatod. :) ;) Csak türelem!Figyeld apukádat, hogy csinálja!
 
Én Floraszeptben áztattam 3 napig (ráfelejtettem...), kicsit változott. Aztán két nap hypo, egy nap vízkezelő. Így már jó lett. Nem emlékszem, sárgás volt az alapszíne újkorában is?
 
atti76 said:
Én Floraszeptben áztattam 3 napig (ráfelejtettem...), kicsit változott. Aztán két nap hypo, egy nap vízkezelő. Így már jó lett. Nem emlékszem, sárgás volt az alapszíne újkorában is?

nagyon világos sárga. jaja.
 
Back
Oldal tetejére