• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Prime

kopikon156

VIP kertész
Eme nagy kedvenc, soha el nem fogyó és legjobb ár-érték arányú vízkezelőnek nyitnám eme topicot.
Kérem mindenki szagolja meg és mondja meg mikori prime-ja van és büdös-e.
Az enyém egy éves és poshadt pocsolya szagú.
 
A prime kénes szagú. Nem lehet összekeverni a szagát mással. Ha nem ilyen szagot, hanem romlott szagot érzel akkor a vízkezelő megromlott.
 
Kénes szagú es fekete darabok is van benne, ez az állapot a normális a Seachem szerint is.
 
Hali!
Nem lesz baja senkinek és semminek.:)
Régebben 60l cserevízhez egy kupaknál is többet adtam, még rájöttem, hogy "félreolvastam" a használati utasítást.:D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Èrdeklödni szeretnék, hogy közületek akik használnak prime őt, tapasztaltatok pH csökkenést? Elvileg nem kène,de nem tudom hogy lehet a 7.6ph bol 6.6- 6.8pH másnap reggelre a prime al előírás szerinti mennyiségel kezelt vízben? Valami ötlet?
 
Nekem szintén az elejétől kezdve fura szaga van/volt. egy két vízcsere után (lámpaoltás előtt, nyugalmi időszkban csinálom) láttam, hogy a garnélák feljönnek az úszó növényekre, egy csomóban kapaszkodnak - vagy akár a kilógó faágakra is, szűrő csőre -. Aztán lámpakapcsoláskor lejöttek a helyükre. Kb. 2 hónapja bontott vízelőkésztő használatakor - és egyre büdösödő szagától még mindig nem elrettenve - a vízcsere után, villanyoltáskor a garnélaállomány fele a földön feküdt, gyors "porszívózás", vízcsere, de sajnos nem segített rajtuk. Innentől nem használom, soha többet, annak ellenére, hogy több terméket is ettől a gyártótól megelégedéssel használok. Egyszerűen nekem ez a baromi büdös és undorító szag már eleve fura volt és nem is értem, miért nem lehet fogyaszthatóbb köntösbe ölteni. A sajnálatos garnéla hullásról lehet egy pont hibás termék, vagy esetleg valami más tehet - de így visszagondolva olyan, mint ha a termék "romlásával" valami veszélyes anyag került volna egyre nagyobb dózisban a vízbe. - csak persze, jó hiszeműen erre nem gyanakodtam.
 
Nekem szintén az elejétől kezdve fura szaga van/volt. egy két vízcsere után (lámpaoltás előtt, nyugalmi időszkban csinálom) láttam, hogy a garnélák feljönnek az úszó növényekre, egy csomóban kapaszkodnak - vagy akár a kilógó faágakra is, szűrő csőre -. Aztán lámpakapcsoláskor lejöttek a helyükre. Kb. 2 hónapja bontott vízelőkésztő használatakor - és egyre büdösödő szagától még mindig nem elrettenve - a vízcsere után, villanyoltáskor a garnélaállomány fele a földön feküdt, gyors "porszívózás", vízcsere, de sajnos nem segített rajtuk. Innentől nem használom, soha többet, annak ellenére, hogy több terméket is ettől a gyártótól megelégedéssel használok. Egyszerűen nekem ez a baromi büdös és undorító szag már eleve fura volt és nem is értem, miért nem lehet fogyaszthatóbb köntösbe ölteni. A sajnálatos garnéla hullásról lehet egy pont hibás termék, vagy esetleg valami más tehet - de így visszagondolva olyan, mint ha a termék "romlásával" valami veszélyes anyag került volna egyre nagyobb dózisban a vízbe. - csak persze, jó hiszeműen erre nem gyanakodtam.

Kénes szaga van. A legtöbb vízelőkészítőnél van pozitív és negatív szempont. Szerencsére elég sok termék van amiből lehet választani, ha a szag miatt nem ez lenne az ideális :)

A legtöbb ilyen vízkezelőre igaz, hogy ha úgy érzed megváltozik a szaga, akkor valami történt a folyadékkal. Lehet szennyeződés, valami visszakerült a kupakról stb.
 
Back
Oldal tetejére