• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem növénytápok

En tapoztam ADAval es tapozom jelenleg Seachemmel. ADA sokkal "hulyebiztosabb". Adod neki a Stepet, meg a K, ha eppen kell akkor a Nitratot. Ha jo a szuresed es tartod a vizcsereket akkor szinte biztos hogy nem lesz algad, merni sem nagyon kell. Seachem profiknak akik ertik a mierteket sokkal jobb mert rugalmasabb, viszont sokkal tobb fajta flakont kell megvenned, adagolashoz kell merni. Seachemmel is lehet EI-ben tapozni, csak eleg koltseges. GA tappal meg nem tapozom, de a velemenyem az hogy a GA fele EI meg mindig sokkal egyszerubb egy kezdonek mint a Seachem, mert ott a markod ki van keverve. Igen a vizcseret nem uszod meg, de az velemenyem szerint egyik tapnal sem lehet meguszni mert ez a szep alga mentes akva alapja. 60 lieteresnel azert a vizcsere nem veszes, es a vizet en pl. virag locsolasra hasznalom.
Szoval en 60 literest elso sorban ADAval tapoznek, ha a koltseg szamit akkor GA. Viszont semmikepp ne keverd a tapokat (ADA + Flourish) semmi ertelme (kiveve persze vas es P ha szukseges)

Arra a döntésre jutottam, hogy elindulok egy 180 ml es ADA K+Minerallal, ez pont az első kritikus 2 hónapra elég lesz, és utána váltok valószínűleg Saechemre (Saechemes akvárium indításhoz nem vagyok elég bátor még.. az ADA esetén mivel minden nap tápozunk mindent, nem probléma a napi ill kétnapi vízcsere)
Szerencsére némi affinitásom van a növényekhez, így bízom benne, hogy megbirkózom majd a dologgal, aztán majd meglátjuk :)
 
Szerintem semmi ertelme annak amit csinalsz de ez az en velemenyem. Seachemet is lehet napi adagban tolni, en is ugy csinalom. Miert nem tapozol GA val? Tele vana forum egy csomo tapasztalattal, sokan inditottak vele. Heti vizcseret minden tappal kell csinalni. Seachemrol azert ezen a forumon nincs sok tapasztalat. Raadasul Seachem nel adagolni akarsz P-t is? Ha igen milyen talajjal indulsz?
 
Szerintem semmi ertelme annak amit csinalsz de ez az en velemenyem. Seachemet is lehet napi adagban tolni, en is ugy csinalom. Miert nem tapozol GA val? Tele vana forum egy csomo tapasztalattal, sokan inditottak vele. Heti vizcseret minden tappal kell csinalni. Seachemrol azert ezen a forumon nincs sok tapasztalat. Raadasul Seachem nel adagolni akarsz P-t is? Ha igen milyen talajjal indulsz?

GA-ban nem tetszik se az 50% vízcsere (nem a vízcsere tényével van problémám, azt tudom, hogy kell, hanem a mértékével) továbbá szeretnék egy kicsit visszafogottabb növekedést,
Harmadrészt szeretnék játszani is az arányokkal (félig meddig kísérletezni, hogy különféle paraméterek módosítása milyen hatással van a növényekre, víztisztaságra stb. - nem drasztikus dolgokra kell gondolni)

ADA power sand + Amazonia a talaj
Saechem esetén a terv az, hogy gyári ajánlásból indulok ki, utána ezt módosítom

Azért Saechem, mert jó minőségűnek gondolom, és flexibilisnek, így szabadon variálhatok a tápokkal
 
GA tápnál sem kell 50% vízcsere. Én is csak 30%-ot cserélek a szokásos heti nem szűrőtisztitós vízcsererénél, viszont csak 1-1 ml-t adok naponta az 54 l-hez. Szerintem nem kell túlgondolni a tápozást.
 
GA-ban nem tetszik se az 50% vízcsere (nem a vízcsere tényével van problémám, azt tudom, hogy kell, hanem a mértékével) továbbá szeretnék egy kicsit visszafogottabb növekedést,
Harmadrészt szeretnék játszani is az arányokkal (félig meddig kísérletezni, hogy különféle paraméterek módosítása milyen hatással van a növényekre, víztisztaságra stb. - nem drasztikus dolgokra kell gondolni)

ADA power sand + Amazonia a talaj
Saechem esetén a terv az, hogy gyári ajánlásból indulok ki, utána ezt módosítom

Azért Saechem, mert jó minőségűnek gondolom, és flexibilisnek, így szabadon variálhatok a tápokkal

GA tápokat használni nem egyenlő EI szerint tápozni. Ha figyelmesen megnézed a tápok hátoldalát, találsz egy táblázatot, amelyen nem csak a heti 50%-os vízcseréhez való tápadagok vannak fetüntetve, hanem az is, hogy mennyi kell, ha kevesebb vizet cserélsz.
 
Harmadrészt szeretnék játszani is az arányokkal (félig meddig kísérletezni, hogy különféle paraméterek módosítása milyen hatással van a növényekre, víztisztaságra stb. - nem drasztikus dolgokra kell gondolni)

Az tudod hogy ez am veszelyes uzem tud lenni, foleg a novenyek tapanyag hianya lehet felre vezeto. En elvagyok a Seachem tapokkal, de en pl utalom hogy napi 5 uveget kell adagolnom, es a foszfat nitrat aranyt meg sosem sikerult igazan belonom amazonia mellett. Plusz akkor megkell venned az osszes tesztet is melle ami megint csak koltseg.
 
Az tudod hogy ez am veszelyes uzem tud lenni, foleg a novenyek tapanyag hianya lehet felre vezeto. En elvagyok a Seachem tapokkal, de en pl utalom hogy napi 5 uveget kell adagolnom, es a foszfat nitrat aranyt meg sosem sikerult igazan belonom amazonia mellett. Plusz akkor megkell venned az osszes tesztet is melle ami megint csak koltseg.
Tudom, de ezeket (tesztek) amúgy is szerettem volna beszerezni a fürdőtavaink és dísztavaink miatt :)
És épp emiatt is indulok úgy néz ki ADA tápokkal, hogy ne a fiatal zselés növényeket nyírjam ki rögtön, hanem egy már kialakult flórán (kialakult biológiai szűréssel) tudjak 'kísérletezni'.
 
GA-ban nem tetszik se az 50% vízcsere (nem a vízcsere tényével van problémám, azt tudom, hogy kell, hanem a mértékével) továbbá szeretnék egy kicsit visszafogottabb növekedést,
Harmadrészt szeretnék játszani is az arányokkal (félig meddig kísérletezni, hogy különféle paraméterek módosítása milyen hatással van a növényekre, víztisztaságra stb. - nem drasztikus dolgokra kell gondolni)

ADA power sand + Amazonia a talaj
Saechem esetén a terv az, hogy gyári ajánlásból indulok ki, utána ezt módosítom

Azért Saechem, mert jó minőségűnek gondolom, és flexibilisnek, így szabadon variálhatok a tápokkal


Ha szeretsz variálni, szerintem kár megvenni 5 flakont, külön flakonban a 3 makrót. Ilyen esetben sokkal gazdaságosabb, ha veszel egy akármilyen mikrót(akár a trace-t, de egy GA mikró is jó a célnak), és a makrókat egyesével kikevered, és úgy adagolgatod.
 

Ennek a szárát lehet valahogy hosszabbítani / hosszabbra cserélni?
Esetleg alternatív megoldás a 250 ml flakonra?
 

Ennek a szárát lehet valahogy hosszabbítani / hosszabbra cserélni?
Esetleg alternatív megoldás a 250 ml flakonra?
Nekem le kellett vágnom, mert annyira hosszú volt
 
Sziasztok,

A napokban sokat foglalkoztam a tápozás kérdéskörrével. Én a kezdetektől fogva ADA tápokat használok ami ugye egy nagyon vékony tápozást reprezentál. Azt kell mondjam, hogy nekem ez a fajta vékonyabb tápozás szimpatikusabb mint az EI.

Lényeg a lényeg, nem találtam még olyan írást aholvalamennyire érthetően elmondanák a vékony tápozás lényegét. Viszont ma belefutottam Felipe egyik videójába ahol pontosan ezt a gondolkodást mondja el csak ADA tápok helyett a Seachem termékeivel magyarázza azt. Nagyon tisztán és érthetően elmondja és végre újabb alternatívát látok egy esetleg árban gazdaságosabb tápozásra.

Gondoltam megosztom, ha valakinek kimaradt és érdekli.
 
Érdekesség képp, Josh Sim is kirakott ma egy postot Facebookra arról, hogy hogyan tápozza az akváit. Ő is seachem termékeket használ.

Az idei IAPLC nyertes akvájának a tápozása (Mindegyiknél ezt követi egyébként).

DreamOn 2019
120x60x60
Lighting: ONF FlatOne 120cm x1, Life Aqua Maxlite x2, 8 hours
Substrate: ADA Amazonia
Filtration: Eheim 2217 x2, Eheim Substrat Pro, Seachem Purigen
Fertilization: KNO3, Seachem Trace, Seachem Iron
Trace after every water change. KNO3 and Iron on alternate water change.
Water change: 2-3 times a week, 20-30%

91581727_10207441190743834_5389101659081146368_o.jpg
 
Sziasztok,

A napokban sokat foglalkoztam a tápozás kérdéskörrével. Én a kezdetektől fogva ADA tápokat használok ami ugye egy nagyon vékony tápozást reprezentál. Azt kell mondjam, hogy nekem ez a fajta vékonyabb tápozás szimpatikusabb mint az EI.

Lényeg a lényeg, nem találtam még olyan írást aholvalamennyire érthetően elmondanák a vékony tápozás lényegét. Viszont ma belefutottam Felipe egyik videójába ahol pontosan ezt a gondolkodást mondja el csak ADA tápok helyett a Seachem termékeivel magyarázza azt. Nagyon tisztán és érthetően elmondja és végre újabb alternatívát látok egy esetleg árban gazdaságosabb tápozásra.

Gondoltam megosztom, ha valakinek kimaradt és érdekli.

Én ezt próbáltam az első akváriumomnál, nem lett szép a végeredmény :D
Nem szabad egy az egyben átvenni (ahogy en láttam), le is írtam az első naplóm vége felé, hogy mi a gondolatmenetem.
A lényeg h Filipe csapvizezik, mi viszont visszasózzuk az RO-t zömmel. A GA GH+ban viszont van K, szóvak a Kval óvatosabban kell bánni. Filipe ugye alapból microt nem adagol (csak amikor a felesége tápoz) viszont neki ugye micro elemei is vannak a csapvízből.
Summa summarum, az elvet, tápcsaládot érdemes használni(én is ezt teszem) de az arányokat adaptálni kell :)
 
Én ezt próbáltam az első akváriumomnál, nem lett szép a végeredmény :D
Nem szabad egy az egyben átvenni (ahogy en láttam), le is írtam az első naplóm vége felé, hogy mi a gondolatmenetem.
A lényeg h Filipe csapvizezik, mi viszont visszasózzuk az RO-t zömmel. A GA GH+ban viszont van K, szóvak a Kval óvatosabban kell bánni. Filipe ugye alapból microt nem adagol (csak amikor a felesége tápoz) viszont neki ugye micro elemei is vannak a csapvízből.
Summa summarum, az elvet, tápcsaládot érdemes használni(én is ezt teszem) de az arányokat adaptálni kell :)

Igen, ez tuti így van. Én szerintem ezt mindenkinek ki kell tapasztalni magának. Egyébként ha jól emlékszem el is mondja ezt az elején, hogy a csapvíz náluk nagyon elég lágy. De most megyek és megkíváncsiskodom a naplódat.

Köszi, hogy ez megosztottad 👍
 
Bevallom eddig nekem ez a Seachem tápozási rendszer teljesen kimaradt. Persze tudtam róla, hogy létezik, de semmit sem tudtam a működéséről, szóval köszi mindkettőtöknek az infókat. Tényleg elég jó alternatívának tűnik, ha az ember nem EI szerint szeretne tápozni. Viszont ez a heti két adagolás meglepett, megnéztem a GA oldalán a leírásokat, de nem találtam hirtelen erről semmi részletesebbet, bele van ebbe kalkulálva, hogy CO2 beoldás történik? Tudtok erről valamit? Mert ha igen, akkor már csak az adagolása miatt is a legolcsóbbra jön ki a GA-ADA-Seachem hármasból.
 
Bevallom eddig nekem ez a Seachem tápozási rendszer teljesen kimaradt. Persze tudtam róla, hogy létezik, de semmit sem tudtam a működéséről, szóval köszi mindkettőtöknek az infókat. Tényleg elég jó alternatívának tűnik, ha az ember nem EI szerint szeretne tápozni. Viszont ez a heti két adagolás meglepett, megnéztem a GA oldalán a leírásokat, de nem találtam hirtelen erről semmi részletesebbet, bele van ebbe kalkulálva, hogy CO2 beoldás történik? Tudtok erről valamit? Mert ha igen, akkor már csak az adagolása miatt is a legolcsóbbra jön ki a GA-ADA-Seachem hármasból.
Én a gyári tápozást nem ajánlom (egyébként a Seachem is leírja, hogy minden akvárium más és azért is szedik szét a tápjaikat, hogy mindenki adaptálhassa a meglévő setupra.
Az én meglátásom az, hogy ehhez a rendszerhez nem árt egy NO3-P-K-Fe cseppteszt, és/vagy némi tapasztalat. Nálam valószínűleg a vége felé K hiány lépett fel, mivel abszolut elhagytam a K-t, de mivel az elején túladagoltam, a talaj valószínűleg telítődött (+ a növényeknek is voltak tartalékaik), de észrevettem és emeltem a K-n picit.
Szóval látni/mérni kell, hogy mi történik épp az akváriumban, és hétről hétre módosítani kicsit. Nem beszélve akár a nagynyírások utáni 1 hétről.
A lényeg, hogy ez egy elég vékony mezsgye.. az EI és az ADA az betonbiztos.. ez kicsit játékosabb :)
Amit leírtam természetesen mind az én meglátásaim, és nem szentírások...
 
En nem birtam beloni Seachemmel a tapozast. Mikro meg oke, de a makroknal nem birtam rajonni hogy meres utan ha emeleni vagy csokkenteni akarom mennyit is kene elvennem vagy hozza adnom. Raadasul meguntam hogy 6 kulonbozo flakont kene, kulonbozo mennyisegben adagolnom. Nalunk jelenleg csak Seachem kaphato, ADA sincs mar nagyon csak rendelesre. Ugyhogy hoztam otthonrol GA-t.
 
Back
Oldal tetejére