• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem növénytápok

Köszi, regisztráltam magam, illetve nézegettem már régebben, de most direktben rákerestem a dilute szóra és valaki már rákérdezett a Flourish NItrogen-re amire azt írták hogy amíg valóban tiszta RO / DI vízzel van hígítva addig baj nem lehet belőle, de innentől kezdve nem garantálnak semmit. Majd ha lesz jogom kérdezni rákérdezek a többi tápra is, de feltételezem azokra is ugyanez lesz érvényes.
 
Végre kaptam jogot írni a Seachem fórumra, válaszoltak is pár órán belül.
Azt a választ kaptam hogy minden további nélkül lehet higítani a Flourish termékeket RO vízzel amennyiben az valóban tiszta RO víz, így nem lesz benne semmi ami reakcióba lép a löttyökkel. Egyben fel is hívták a figyelmem hogy ekkor a higítás miatt a flakonon írt adagolás változik :) . Emellett a Flourish Phosphorous és a Flourish Iron nem keveredhet mert reakcióba lép egymással és az akva tápozásakor is javasolt e két táp adagolása között 30-60 perc szünetet tartani. Érdekes hogy a dosing chartjuk szerint ezt a két tápot mégis egyszer a héten egy napon kellene adni, de nem jelölik külön hogy ne egymás után és várni kell a kettő között. Sorrend szerint először vas, 30-60 perc várás, majd Phosphorous.
Ki fogom próbálni egyszer hogy reagálnak a higításra
 
Érdekes felvetés, hogy ezt a két tápot időeltolással kell adagolni. Vajon hasonló szisztémát, a micro és macro tápok adagolásánál volna értelme alkalmazni?
 
Próbálta már valaki RO vízzel higítani a Seachem tápokat (mindre gondolok)? Nano esetében sokkal egyszerűbben lehetne adagolni ha nem vágja haza a tápot, vagy ha leülepedik....
Csak megerősítésként, én legalább egy éve négyszeresére hígítva használom (szintén nano miatt). Problémát nem tapasztaltam.
 
Érdekes felvetés, hogy ezt a két tápot időeltolással kell adagolni. Vajon hasonló szisztémát, a micro és macro tápok adagolásánál volna értelme alkalmazni?
Ők azt vallják, hogy a gyengébb kelát felbontásába kevesebb energiát kell fektetnie a növénynek.
 
ADA tapok melle adagol valaki Saechem Iront? Ha igen, hogyan, mert erre fele nincs ECA, viszont az elobbi van.
 
Erzessel :) az egyik kedves ugyfelunk egy giga diszkoszosba hasznalja ilyen komboban es nagyon elegedett vele.
Nos elkezdtem adagolni, 60 literre megy napi 0.5ml, ket nap utan a novenyek nem lettek meg szinesebbek, de az alga sem jott meg eddig. Sajnos nem tesztelek. A flakonon heti 1x-2x 1 ml-t ir 50 literre. Ahogy olvastan a vas eleg hamar lebontodik, ugyhogy igy napi osztasban adom, osszesen igy kijon a heti 3.5 ml. Meglatjuk hogy alakul.
 
Nos elkezdtem adagolni, 60 literre megy napi 0.5ml, ket nap utan a novenyek nem lettek meg szinesebbek, de az alga sem jott meg eddig. Sajnos nem tesztelek. A flakonon heti 1x-2x 1 ml-t ir 50 literre. Ahogy olvastan a vas eleg hamar lebontodik, ugyhogy igy napi osztasban adom, osszesen igy kijon a heti 3.5 ml. Meglatjuk hogy alakul.

Egy kis update, a Seachem iron adagolast beszuntettem, semmi pluszt nem hozott, viszont valtottam ADA step 2 re ami ugy emelt vasat tartalmaz.

Mas kerdes: A Seachem weboldalan talalhato tapozasi taplazat, heti vizcserevel szamol? Ez a tablazat az EI tapozasi elvet kozeti?
 
Egy kis update, a Seachem iron adagolast beszuntettem, semmi pluszt nem hozott, viszont valtottam ADA step 2 re ami ugy emelt vasat tartalmaz.

Mas kerdes: A Seachem weboldalan talalhato tapozasi taplazat, heti vizcserevel szamol? Ez a tablazat az EI tapozasi elvet kozeti?

A Seachem nem EI távozás, hanem jóval visszafogottabb. Heti 30% vízcsere szükséges hozzá. A kiegészítő tápoknál, mint a vas is a honlapjukon található adagolás csak egy ajánlás. Pontosabb mennyiség megállapításához mérni kellene a vas szintjét. Lehet 3x annyi kellene a te akváriumodban fogyás alapján.
 
Próbálta már valaki összekeverni a Seachem makro tápokat egy edénybe? Arra gondoltam csinálok belőlük egy koktélt a megfelelő arányokkal persze, hogy egyszerűbb legyen a tápozás.

Vegul osszekeverted, en most allok at Seachemre ADA rol, szerintem az NPK osszekeveresenek nincs akadaja, de siman mar az NP is jo lenne. Viszont gondolom meg kellene celozni az 1:10 es aranyt, kerdes hogy ez a termekekbol mekkora mennyisegnek felel meg.
 
Vegul osszekeverted, en most allok at Seachemre ADA rol, szerintem az NPK osszekeveresenek nincs akadaja, de siman mar az NP is jo lenne. Viszont gondolom meg kellene celozni az 1:10 es aranyt, kerdes hogy ez a termekekbol mekkora mennyisegnek felel meg.
Töltsd le a Seachem Dose2 appját @longika . Ott beírod, hogy hány liter vized van, és az kidobja, mennyi vasat adagolj.
Vedd figyelembe @viktorlantos intését az óvatosságra. Helyedben 0,5-ről picit emelném olyan 0,7-0,8 milire.
Ne várj a növényektől zsupsz-reakciót, legalább két hétig kell várnod, hogy milyen pozitív változás áll be.
A rossz irányba történő változások általában gyorsabbak, ezért is szokott fájni néha egy-egy növényfej feje. ;)
 
Töltsd le a Seachem Dose2 appját @longika . Ott beírod, hogy hány liter vized van, és az kidobja, mennyi vasat adagolj.
Vedd figyelembe @viktorlantos intését az óvatosságra. Helyedben 0,5-ről picit emelném olyan 0,7-0,8 milire.
Ne várj a növényektől zsupsz-reakciót, legalább két hétig kell várnod, hogy milyen pozitív változás áll be.
A rossz irányba történő változások általában gyorsabbak, ezért is szokott fájni néha egy-egy növényfej feje. ;)

Koszi, ismerem a Seachem kalkulatorat, csak az a bajom hogy tok idegesito hogy 60 literre peldaul mindenbol kulonbozo mennyiseget kell adagolni. Nem ertem miert nem lehetett Standardra csinalni mint ADAnal. Aztan persze majd mindenki emeli meg csokkenti ahogy megkivanja, de indulasnak 20 literre 1 ml mindenbol peldaul egy tok jo alap. Seachemnel ezt akarnam kibogozni valahogy.
 
Koszi, ismerem a Seachem kalkulatorat, csak az a bajom hogy tok idegesito hogy 60 literre peldaul mindenbol kulonbozo mennyiseget kell adagolni. Nem ertem miert nem lehetett Standardra csinalni mint ADAnal. Aztan persze majd mindenki emeli meg csokkenti ahogy megkivanja, de indulasnak 20 literre 1 ml mindenbol peldaul egy tok jo alap. Seachemnel ezt akarnam kibogozni valahogy.

Ilyesmire gondoltál?
https://www.seachem.com/downloads/charts/Plant-Dose-Chart.pdfhttps://www.seachem.com/downloads/charts/Plant-Dose-Chart.pdf
 
Koszi, ismerem a Seachem kalkulatorat, csak az a bajom hogy tok idegesito hogy 60 literre peldaul mindenbol kulonbozo mennyiseget kell adagolni. Nem ertem miert nem lehetett Standardra csinalni mint ADAnal. Aztan persze majd mindenki emeli meg csokkenti ahogy megkivanja, de indulasnak 20 literre 1 ml mindenbol peldaul egy tok jo alap. Seachemnel ezt akarnam kibogozni valahogy.
Attól is függ milyen növényeid vannak. Egy mohás akváriumba, nem kell annyi vas mint egy sok háttér nővényesbe.
 

Ezt is ismerem csak nezd meg az adagolast. Oszinten egy vicc, 1cap per 10/20/40/60 gal nincs egy altalanos adagolas. Ez ket dologhoz is vezet, eloszor is marha konnyu benezni egy sorral az adagolast, masodszor a tapok ossze vissza fogynak el. ADA ugye 1 ml / 20 literre adja az adagolast mindenre, ezert a tapok kb egyszerre fogynak el.

Szoval most csinalnom kell egy excell tablat, es az dose chart szerint ki kell szamolnom 60 literre mi a megfelelo adagolas, vagy hogy mennyire kell higitanom.
 
Attól is függ milyen növényeid vannak. Egy mohás akváriumba, nem kell annyi vas mint egy sok háttér nővényesbe.

Vas adagolas nem annyira problema, mert azt ugye minimalist adagolok, illetve ha kapok vegre egy Fe tesztet akkor a teszt alapjan belovom. Egyebkent nalam eleg sok voros stem noveny van, ezert fontos a vas.
 
Vas adagolas nem annyira problema, mert azt ugye minimalist adagolok, illetve ha kapok vegre egy Fe tesztet akkor a teszt alapjan belovom. Egyebkent nalam eleg sok voros stem noveny van, ezert fontos a vas.
Nem tudom milyen carbót használsz, de az Excel elősegíti a Fe mindenféle formájának felvételét. Ezt tapasztalatból írom.
Ennek ellenére vannak olyan vörös növényeim, amik kicsit hisztisebbek (A. reneckii mini, A. rosanervig) azoknak a gyökeréhez 1-1 tápkapszulát nyomok. Azóta kerek a világuk, és amellett, hogy arcátlanul vörösek, még hajtásokat is többet hoznak.
Szóval, elgondolgodtam, amiket korábban írtál, s nem vagyok biztos, hogy a folyékony vasat kell nyomatni, inkább ki kellene egészíteni gyökértáppal. De ez az én meglátásom.
 
Back
Oldal tetejére