• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem növénytápok

Seachem Pristine-el van valakinek tapasztalata? Miben más, mint a Satbility? Értem én hogy baktérium kultúra mint a kettő és hogy az egyik indításhoz van, a másik meg működő aksihoz… de ez azt is jelenti hogy más baktériumokat tartalma? vagy a töménysége lehet más?
 
Seachem Pristine-el van valakinek tapasztalata? Miben más, mint a Satbility? Értem én hogy baktérium kultúra mint a kettő és hogy az egyik indításhoz van, a másik meg működő aksihoz… de ez azt is jelenti hogy más baktériumokat tartalma? vagy a töménysége lehet más?

Seachem support

http://www.seachem.com/pristine.php

A: Pristine uses bio-augmentation, a non-chemical and natural method, to improve water quality. It contains different strains of bacteria that have a high affinity for larger proteins such as sludge buildup on substrate, waterfalls, rocks, etc. It also helps rid your tank of the oil slick on the surface of the water, typically a result of overfeeding.
 
[...] Nemrég üzemeltem be (2hete) egy külső szűrőt,, de az akárium már előtte működött kb 4 hónapja belső szűrővel. Így biológiai szűrésem még nem nagyon lehet. vagy igen? [...]
Van egy friss külső szűrőd, ami egy működő akváriumba került. Tehát a baktériumoknak megjelent egy nagy élőhely, amit már a víz szűrőbe érkezésekor elkezdtek benépesíteni. Én a belső szűrő teljes tartalmát belemosnám/önteném a külső szűrőbe.
4 hónapos medencét már nem tekintenék friss indításnak. Megfelelő választás lehet a Pristine. Kipróbálhatod az Easy-Life baktériumkultúráját is. A külső szűrőhöz más nem kell, csak türelem. (bár azt nem értem 20L-re minek külső?)
 
Van egy friss külső szűrőd, ami egy működő akváriumba került. Tehát a baktériumoknak megjelent egy nagy élőhely, amit már a víz szűrőbe érkezésekor elkezdtek benépesíteni. Én a belső szűrő teljes tartalmát belemosnám/önteném a külső szűrőbe.
4 hónapos medencét már nem tekintenék friss indításnak. Megfelelő választás lehet a Pristine. Kipróbálhatod az Easy-Life baktériumkultúráját is. A külső szűrőhöz más nem kell, csak türelem. (bár azt nem értem 20L-re minek külső?)
Köszi a segítséget! Így gondoltam én is, a belsőből a mogyót megpróbáltam belemosni a külső szűrőbe. Hogy miért külső szűrő? Több oka is van… az első, hogy a belsővel egyszerűen képtelenésg volt tisztán tartani az akváriumot. Minidg úszkált valami szösz/bizbasz az aksiban, szemmel láthatóan nem volt tiszta. Az akvárium méretei nekem nagyon végesek voltak, szal ennél nagyobb belsőt nemigazán tudtam belerakni, mint ami volt, így inkább úgy döntöttem, hogy kipaterolom belőle amit csak lehet. így a szűrés és a fűtő is kikerült, végre nem kell bámulnom azt a sok kacatot a vízben és fényévekkel sokkal tisztább lett a víz! (Eheim 2032)
 
Köszi a segítséget! Így gondoltam én is, a belsőből a mogyót megpróbáltam belemosni a külső szűrőbe. Hogy miért külső szűrő? Több oka is van… az első, hogy a belsővel egyszerűen képtelenésg volt tisztán tartani az akváriumot. Minidg úszkált valami szösz/bizbasz az aksiban, szemmel láthatóan nem volt tiszta. Az akvárium méretei nekem nagyon végesek voltak, szal ennél nagyobb belsőt nemigazán tudtam belerakni, mint ami volt, így inkább úgy döntöttem, hogy kipaterolom belőle amit csak lehet. így a szűrés és a fűtő is kikerült, végre nem kell bámulnom azt a sok kacatot a vízben és fényévekkel sokkal tisztább lett a víz! (Eheim 2032)

Megérkezett! :) Na ma belepaterolom és meglátjuk hogy mennyit segít... Köszönöm a helpet mindenkinek!
 
Na tegnap beleraktam. Foglalmam sincs, hogy a Pristine miatt, vagy a Seachem Purigen tolt ekkorát (azt is rendeltem és benne van már) de brutálisan szép lett a víz! Szép alatt azt értem, hogy tisztább a tisztánál :) De gondolom a Seachem Purigen érdemli a dícsértetet, mert ennyi idő alatt (kb 2 óra) nem hinném hogy a bacik ennyit melóztak volna. Bár nem értek hozzá, ki tudja :D
 
Kérdés: melyik a jobb általános low-tech táp, a Seachem Flourish vagy az EL Profito?
(Pincében lehet csinálok egy mohás kockát, oda lötyögtetnék heti adagolásban.)
 
Kérdés: melyik a jobb általános low-tech táp, a Seachem Flourish vagy az EL Profito?
(Pincében lehet csinálok egy mohás kockát, oda lötyögtetnék heti adagolásban.)

A Seachem Flourisht én high tech körülmények között használom, igaz macrokkal együtt. Low tech körülmények között sem árt mellé szerintem, ha más nem, legalább egy kicsi azon felül amit a táp tartalmaz, így kevesebb algám volt az elején low tech növényesben (kb 2 hónapig, utána jött co2 és rendes fény). A gyártó oldalán van egy javaslat egy egész hétre nézve hogy mit érdemes még locsolni mellé. Nekem bejött ez a táp, de nem tudom mit produkálna magában low tech körülmények között hosszabb távon.
EL tápokat carbon kívül nem használtam még.
 
200 literben 4x39w fényre használnám a Seachem Flourish+ Flourish Excel-t!Milyen adagolást ajánlanátok a szép és algamentes növekedéshez?
 
Sok fényhez a gyári ajánlás javasolt lásd a linket. 4x39W sok fénynek számít, ide kevés, ha egy általános heti tápot használsz.
http://www.seachem.com/downloads/charts/Plant-Dose-Chart.pdf

Ezt gondolom CO2 adagolás mellett ajánlják, vagy tévedek? Alapvetően ez egy EI jellegű módszernek tűnik, a 7. napon vízcserével, bár nem jelzik, hány %-ot érdemes cserélni.

Az mennyire életszerű, hogy valaki 4-6 különböző tápot adagol napi szinten? Nem kötekedésképpen kérdezem, tényleg csak felmerült bennem.
 
Utoljára módosított:
milyen tápot tudnál ajánlani?
esetleg a Green Aqua micro+,macro csomag ?

Igen például. Bár soknak tűnik a Seachem inkább sokfélét kell észben tartani. Ha kiszámolgatjuk a fenti adagolás szerint akkor kb egyforma költség.
Green Aqua Micro Macro egyszerű és van benne minden ami kell.

Ezt gondolom CO2 adagolás mellett ajánlják, vagy tévedek? Alapvetően ez egy EI jellegű módszernek tűnik, a 7. napon vízcserével, bár nem jelzik, hány %-ot érdemes cserélni.

4x39W világítás megy. Mind1, hogy van CO2 vagy sem. Egyébként kellene igen ez lesz a következő hiány.

Az mennyire életszerű, hogy valaki 4-6 különböző tápot adagol napi szinten? Nem kötekedésképpen kérdezem, tényleg csak felmerült bennem.

Pörgetős akváriumokat napi szinten kell tápozni. Ahol megvan ez a rutin ott mind1 hogy 3-4 vagy 5.
 
200 literben 4x39w fényre használnám a Seachem Flourish+ Flourish Excel-t!Milyen adagolást ajánlanátok a szép és algamentes növekedéshez?

Ugyan több választ is kaptál, szeretném én is megközelíteni, talán egy még nem említett oldaláról ezt a tápot.
Én használom a Seachem tápokat a @viktorlantos által linkelt dosing chart szerint, pontosabban majdnem így használom, de tekintsünk el a majdnemtől. Az elején sokat szívtam velük, de ez nem a táp, hanem az én hibám volt. Először is akkor fog minden klappolni ha a többi körülmény is biztosított. Ez a fény (látom megvan), CO2 és bizony sok növény igényli a lágy vizet is. Ezek nélkül lehet felszívódási gondok lesznek, vagy a növény simán a kemény víztől fog rosszul kinézni és hamis képet festhet a tápról, legyen az akármilyen táp. A táptalajról sem szabad megfeledkezni. Ha mindez rendelkezésre áll, az már önmagában se kis szó egy 200 literes akinál, akkor lehet érdekes a táp és annak adagolása. A Green Aqua Micro Macro jó táp kétségtelen és van benne minden amire a növényeknek szükség lehet. Naponta adagolod mindkettőt és viszonylag egyszerű követni mennyit is adtál belőle, nem kell azon gondolkozni hogy túladagolsz-e egy komponenst. A Seachem tápnak ilyen előnye nincs, viszont jobban bele tudsz nyúlni az arányokba. Ha van olyan növényed pl amiről tudod hogy zabálja a foszfátot, vagy pl a több nitrogéntől túlságosan megnyúlik...stb, akkor mivel itt alkotóelemenként adagolhatsz, tudsz módosítani az arányokon. Ez nyilván felelőséggel jár és könnyen a növények szenvedéséhez is vezethet ami óhatatlan előhozza az algákat. Dönteni kell. A Dosing chart is csak egy ajánlás. A növények típusától, növésük tempójától, a táptalaj kimerültségétől és a növények igényeiktől szinte majdnem biztos hogy időről időre felül kell vizsgálni az adagokat. Ami meg az adagolást illeti... na igen, az macerás ha nincs pumpás adagolód mindegyik táphoz külön-külön amit akár fel is matricázhatsz hogy melyik nap mennyit is kell belőle a vízbe loccsantani.
 
Próbálta már valaki összekeverni a Seachem makro tápokat egy edénybe? Arra gondoltam csinálok belőlük egy koktélt a megfelelő arányokkal persze, hogy egyszerűbb legyen a tápozás.
 
Próbálta már valaki összekeverni a Seachem makro tápokat egy edénybe? Arra gondoltam csinálok belőlük egy koktélt a megfelelő arányokkal persze, hogy egyszerűbb legyen a tápozás.
Ha jó lenne összekeverve, akkor úgy árulnák. Mintha régebben azt halottam volna, hogy az egyes összetevők egymással reakcióba lépnek és egy idő után már nem is azt az anyagot adagolod.
 
Ha jó lenne összekeverve, akkor úgy árulnák. Mintha régebben azt halottam volna, hogy az egyes összetevők egymással reakcióba lépnek és egy idő után már nem is azt az anyagot adagolod.

Ejjj. Az valóban nem lenne jó. Ugyan kémikus nem vagyok, de erre tippeltem volna én is. Ezek a tápok még úgy is összetettnek tűnnek hogy szét vannak szedve. Köszi.
 
En jelenleg Excellt es a Flourisht hasznalok most gondolkozom azon hogy kiegeszitem meg. A novenyeim peldaul nem eleg vorosek, illetve van algam is. DE megneztem a gyari ajanlast, es durva hogy tartanom kene 6 Flakon tapot otthon es adagolnom minden nap. ADA bol eleg lenne csak napi ketto-harom amit adagolnom kene. Van elonye a Saechem tapoknak az ADAhoz kepest, persze az aran kivul?
 
Próbálta már valaki RO vízzel higítani a Seachem tápokat (mindre gondolok)? Nano esetében sokkal egyszerűbben lehetne adagolni ha nem vágja haza a tápot, vagy ha leülepedik....
 
Back
Oldal tetejére