• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem növénytápok

Sestertius

Tapasztalt kertész
En tapoztam ADAval es tapozom jelenleg Seachemmel. ADA sokkal "hulyebiztosabb". Adod neki a Stepet, meg a K, ha eppen kell akkor a Nitratot. Ha jo a szuresed es tartod a vizcsereket akkor szinte biztos hogy nem lesz algad, merni sem nagyon kell. Seachem profiknak akik ertik a mierteket sokkal jobb mert rugalmasabb, viszont sokkal tobb fajta flakont kell megvenned, adagolashoz kell merni. Seachemmel is lehet EI-ben tapozni, csak eleg koltseges. GA tappal meg nem tapozom, de a velemenyem az hogy a GA fele EI meg mindig sokkal egyszerubb egy kezdonek mint a Seachem, mert ott a markod ki van keverve. Igen a vizcseret nem uszod meg, de az velemenyem szerint egyik tapnal sem lehet meguszni mert ez a szep alga mentes akva alapja. 60 lieteresnel azert a vizcsere nem veszes, es a vizet en pl. virag locsolasra hasznalom.
Szoval en 60 literest elso sorban ADAval tapoznek, ha a koltseg szamit akkor GA. Viszont semmikepp ne keverd a tapokat (ADA + Flourish) semmi ertelme (kiveve persze vas es P ha szukseges)
Arra a döntésre jutottam, hogy elindulok egy 180 ml es ADA K+Minerallal, ez pont az első kritikus 2 hónapra elég lesz, és utána váltok valószínűleg Saechemre (Saechemes akvárium indításhoz nem vagyok elég bátor még.. az ADA esetén mivel minden nap tápozunk mindent, nem probléma a napi ill kétnapi vízcsere)
Szerencsére némi affinitásom van a növényekhez, így bízom benne, hogy megbirkózom majd a dologgal, aztán majd meglátjuk :)

longika

Főkertész
Szerintem semmi ertelme annak amit csinalsz de ez az en velemenyem. Seachemet is lehet napi adagban tolni, en is ugy csinalom. Miert nem tapozol GA val? Tele vana forum egy csomo tapasztalattal, sokan inditottak vele. Heti vizcseret minden tappal kell csinalni. Seachemrol azert ezen a forumon nincs sok tapasztalat. Raadasul Seachem nel adagolni akarsz P-t is? Ha igen milyen talajjal indulsz?

Sestertius

Tapasztalt kertész
Szerintem semmi ertelme annak amit csinalsz de ez az en velemenyem. Seachemet is lehet napi adagban tolni, en is ugy csinalom. Miert nem tapozol GA val? Tele vana forum egy csomo tapasztalattal, sokan inditottak vele. Heti vizcseret minden tappal kell csinalni. Seachemrol azert ezen a forumon nincs sok tapasztalat. Raadasul Seachem nel adagolni akarsz P-t is? Ha igen milyen talajjal indulsz?
GA-ban nem tetszik se az 50% vízcsere (nem a vízcsere tényével van problémám, azt tudom, hogy kell, hanem a mértékével) továbbá szeretnék egy kicsit visszafogottabb növekedést,
Harmadrészt szeretnék játszani is az arányokkal (félig meddig kísérletezni, hogy különféle paraméterek módosítása milyen hatással van a növényekre, víztisztaságra stb. - nem drasztikus dolgokra kell gondolni)

ADA power sand + Amazonia a talaj
Saechem esetén a terv az, hogy gyári ajánlásból indulok ki, utána ezt módosítom

Azért Saechem, mert jó minőségűnek gondolom, és flexibilisnek, így szabadon variálhatok a tápokkal

Bálint Nagy

Kertész szaki
GA tápnál sem kell 50% vízcsere. Én is csak 30%-ot cserélek a szokásos heti nem szűrőtisztitós vízcsererénél, viszont csak 1-1 ml-t adok naponta az 54 l-hez. Szerintem nem kell túlgondolni a tápozást.

evavigh

VIP kertész
GA-ban nem tetszik se az 50% vízcsere (nem a vízcsere tényével van problémám, azt tudom, hogy kell, hanem a mértékével) továbbá szeretnék egy kicsit visszafogottabb növekedést,
Harmadrészt szeretnék játszani is az arányokkal (félig meddig kísérletezni, hogy különféle paraméterek módosítása milyen hatással van a növényekre, víztisztaságra stb. - nem drasztikus dolgokra kell gondolni)

Azért Saechem, mert jó minőségűnek gondolom, és flexibilisnek, így szabadon variálhatok a tápokkal
GA tápokat használni nem egyenlő EI szerint tápozni. Ha figyelmesen megnézed a tápok hátoldalát, találsz egy táblázatot, amelyen nem csak a heti 50%-os vízcseréhez való tápadagok vannak fetüntetve, hanem az is, hogy mennyi kell, ha kevesebb vizet cserélsz.

longika

Főkertész
Az tudod hogy ez am veszelyes uzem tud lenni, foleg a novenyek tapanyag hianya lehet felre vezeto. En elvagyok a Seachem tapokkal, de en pl utalom hogy napi 5 uveget kell adagolnom, es a foszfat nitrat aranyt meg sosem sikerult igazan belonom amazonia mellett. Plusz akkor megkell venned az osszes tesztet is melle ami megint csak koltseg.

Sestertius

Tapasztalt kertész
Az tudod hogy ez am veszelyes uzem tud lenni, foleg a novenyek tapanyag hianya lehet felre vezeto. En elvagyok a Seachem tapokkal, de en pl utalom hogy napi 5 uveget kell adagolnom, es a foszfat nitrat aranyt meg sosem sikerult igazan belonom amazonia mellett. Plusz akkor megkell venned az osszes tesztet is melle ami megint csak koltseg.
Tudom, de ezeket (tesztek) amúgy is szerettem volna beszerezni a fürdőtavaink és dísztavaink miatt :)
És épp emiatt is indulok úgy néz ki ADA tápokkal, hogy ne a fiatal zselés növényeket nyírjam ki rögtön, hanem egy már kialakult flórán (kialakult biológiai szűréssel) tudjak 'kísérletezni'.

Pendulum

VIP kertész

Ha szeretsz variálni, szerintem kár megvenni 5 flakont, külön flakonban a 3 makrót. Ilyen esetben sokkal gazdaságosabb, ha veszel egy akármilyen mikrót(akár a trace-t, de egy GA mikró is jó a célnak), és a makrókat egyesével kikevered, és úgy adagolgatod.

Oldal tetejére