• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem növénytápok

longika

Főkertész
Sziasztok, tervezek at allni ugye Seachem tapozasra ADArol. A tervem az lenne hogy fogom a Seachem dosing calendart, es mivel az adagolas eleg hektikus, ezert le akarom osztani az ossze tapot napi adagolasra 7nap/het, es mindenbol 3 ml lenne az alap adag, ozmo vizzel felhigitva.

Nos kiszamoltam, szerintetek jo ez igy?

upload_2018-11-28_11-36-45.png

Per het adagok 64 literre vannak szamolva. Per nap a heti adag osztva hettel. Higitas hogy mennyi vizet kell hozzaadni hogy meglegyen a napi 3 ml (3ml-per nap). Arany= per nap/3ml %. 250 ml es palackba oszlop pedig a meglevo ADA 250 ml es palackokba kerulo ml adag lenne (250*arany%), es a tobbi resz vizzel lenne feltoltva.

Tovabba Trace es Advance adagolasa mennyire szukseges? Ha jol tudom az elso amino savakat adagol.

Pendulum

VIP kertész
Sziasztok, tervezek at allni ugye Seachem tapozasra ADArol. A tervem az lenne hogy fogom a Seachem dosing calendart, es mivel az adagolas eleg hektikus, ezert le akarom osztani az ossze tapot napi adagolasra 7nap/het, es mindenbol 3 ml lenne az alap adag, ozmo vizzel felhigitva.

View attachment 68360

Per het adagok 64 literre vannak szamolva. Per nap a heti adag osztva hettel. Higitas hogy mennyi vizet kell hozzaadni hogy meglegyen a napi 3 ml (3ml-per nap). Arany= per nap/3ml %. 250 ml es palackba oszlop pedig a meglevo ADA 250 ml es palackokba kerulo ml adag lenne (250*arany%), es a tobbi resz vizzel lenne feltoltva.

Tovabba Trace es Advance adagolasa mennyire szukseges? Ha jol tudom az elso amino savakat adagol.
Durva, hogy 6-8 táp kell, hogy kijöjjön a teljes komplexitás. Biztos kell ez mind? Ahogy néztem, a fluorish-ban vannak mikroelemek. A makró az 3 részes, az fix. Ebből kijön az alap mikró-makró, ez 4 flakon, a többi opcionális.

Szerintem a seachem átgondolhatná az adagolásokat, sok felhasználó számára bonyolult az adagolásuk.

longika

Főkertész
Durva, hogy 6-8 táp kell, hogy kijöjjön a teljes komplexitás. Biztos kell ez mind? Ahogy néztem, a fluorish-ban vannak mikroelemek. A makró az 3 részes, az fix. Ebből kijön az alap mikró-makró, ez 4 flakon, a többi opcionális.

Szerintem a seachem átgondolhatná az adagolásokat, sok felhasználó számára bonyolult az adagolásuk.
TEszem hozza az ADAnal is egyre tobb kell. ott is mostmar 4 kell, plusz ha adagolni akarsz foszfatot akkor meg az is. Ezert valtok most Seachemre mert ugyanannyi tap kell, sokkal olcsobb es azert nagyobb felxibilitast ad. Csak az adagolas szivas. En sem ertem a Seachemet miert nem hozza azonos adagolasra a tpokat ugy mint az ADA.

Pendulum

VIP kertész
TEszem hozza az ADAnal is egyre tobb kell. ott is mostmar 4 kell, plusz ha adagolni akarsz foszfatot akkor meg az is. Ezert valtok most Seachemre mert ugyanannyi tap kell, sokkal olcsobb es azert nagyobb felxibilitast ad. Csak az adagolas szivas. En sem ertem a Seachemet miert nem hozza azonos adagolasra a tpokat ugy mint az ADA.
ADA-nál 4? Brigthy K + mineral + iron, nem? Ez kiadja a mikrót-makrót. Maga a szisztéma nem foglalja magában a plusz foszfát adagolást.

longika

Főkertész
ADA-nál 4? Brigthy K + mineral + iron, nem? Ez kiadja a mikrót-makrót. Maga a szisztéma nem foglalja magában a plusz foszfát adagolást.
plusz Brighty Nitrogen, es ha kuzdesz a pont algaval mint en akkor kell plusz foszfat. Szoval ez 5 db. Arrol nem beszelve hogy az uj tapok kisebbek lettek es dragabbak is.

Pendulum

VIP kertész
plusz Brighty Nitrogen, es ha kuzdesz a pont algaval mint en akkor kell plusz foszfat. Szoval ez 5 db. Arrol nem beszelve hogy az uj tapok kisebbek lettek es dragabbak is.
Ha a talajban van elég tápanyag, akkor elvileg elég a 3 is. De jogos, elég drága.

mmccannon

Legenda

View attachment 68360

Már a Flourishnél elakadtam. Hogy jött ki a 0,380952 az 1,3 ml/nap helyett? :eek:
Az excel meg 1,6 ml/nap a 2,285714 helyett. A többinek már nem is számoltam utána.
És miért hígitod?

longika

Főkertész
Már a Flourishnél elakadtam. Hogy jött ki a 0,380952 az 1,3 ml/nap helyett? :eek:
Az excel meg 1,6 ml/nap a 2,285714 helyett. A többinek már nem is számoltam utána.
És miért hígitod?
Ha a heti adag 2.6 ml 64 literre akkor a napi 0.38. Excellnel ugyanez. Higitani azert akarom hogy meglegyen a napi 3 ml mindenbol. Mert igy konyebb kiadagolni, konnyebb megjegyezni, illetve kesobb jobban lehet emelni az adagolast.

mmccannon

Legenda
Ha a heti adag 2.6 ml 64 literre akkor a napi 0.38. Excellnel ugyanez. Higitani azert akarom hogy meglegyen a napi 3 ml mindenbol. Mert igy konyebb kiadagolni, konnyebb megjegyezni, illetve kesobb jobban lehet emelni az adagolast.
iOS-en használom a Seachem ún. Dosing appját. 64 literre 1,3 ml a napi dózis.
Kérlek, tedd, meg, hogy belinkeled, hogy mi alapján számoltál, mert úgy érzem félreértésekbe gabalyodunk.

mmccannon

Legenda
Igen, de a Seachem csak heti 2x adagol Flourisht 1.3 ml per nap alapjan, es az heti 2.6 ml.:

View attachment 68434
Azért, mert ha Flourish Trace-t is adagolsz, akkor másnaponta kell Flourish-t adni. (Egyáltalán milyen Seachem tápokat tervezel használni a kismillió közül? )
Úgy érzem, hogy túlbonyolítod és megnehezíted dolgodat. Eltekintenék ettől a táblázattól, mert ezt az alapján számolták, hogy eleve Seachem aljzatot, táptalajt, stb. használsz. Gondolom, hogy az akváriumod nem Seachem cucokkal van kibélelve.
Inkább a kalkulátort venném alapul, ill. azt, ami a butellák címkéjén szerepel.

abelszilard

Kertész szaki
Én az egészet úgy oldottam meg, hogy a heti mennyiséget a táblázatban leosztottam napira, majd a napi mennyiséghez annyi RO-t adtam, hogy minden nap minden tápból 2ml-t kelljen a vízbe locsolnom. Az egészet dózispumpa adagolja minden nap ugyanabban az időben, persze minden tápból. Egyszerre 250ml-t keverek ki mindegyikből, így a flakonok egyszerre fogynak ki. A kalkulációból az is kijön, hogy a nyersanyagok milyen hamar fogynak a seachem flakonból, így időben tudok rendelni a kifogyóból. A számításaidat nem néztem át, de én is hasonlókat gyártottam magamnak kb 9 hónapja. Azóta ezen szisztéma szerint a rendszer atombiztosan üzemel. A növények igényei és a megfigyeléseim alapján a következő bekeveréseknél a táp/RO arányik kicsit változnak, de a seachem dosing tábláját vettem én is alapul, ami meglepetésemre teljesen bevált. Talaj dennerle, rajta amazonia light, fény aquasky g. Mind stemek, mohák és parvula jól érzik magukat.

Oldal tetejére