• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem növénytápok

Mert rágjuk a gittet, ma már másodszor. Egy egyszerű "köszönöm" bőven elég lett volna.

Pontosan tudjuk, hogy mi van benne! Tudod miért?! Mert a Seachem megadta.

Derived from: Potassium Chloride, Calcium Chloride, Copper Sulfate, Magnesium Chloride, Ferrous Gluconate, Cobalt Sulfate, Magnesium Sulfate, Manganese Sulfate, Boric Acid, Sodium Molybdate, Zinc Sulfate, Protein Hydrolysates.

A szeletes csokiban sem nátrium van, mégis ezt adják meg a csomagoláson.

Edit: a klór (chlorine; Cl2) egy gáz. Nem tápanyag. Mérgező. Nem rak a seachem a tápba egy anyagot, amivel sterilizálni szokás..
A köszönöm most jár ;) pont ezt kérdeztem ;)
Szerk. : nem mindenki ért ám így a kémiához. Köszi. :)
 
Utoljára módosított:
És a klorid ionra hogyan reagálnak a növények?
Hallottam már olyanról is, hogy nem szeretik, meg hogy ártalmatlan.
 
És a klorid ionra hogyan reagálnak a növények?
Hallottam már olyanról is, hogy nem szeretik, meg hogy ártalmatlan.

Igen, nem eléggé egyértelmű, hogy jó vagy rossz a klorid. Van olyan növény, ami jól tolerálja, de vannak kifejezetten ún. klórérzékeny növények (a klór itt kloridiont jelent!), pl. a paradicsom, burgonya, dohány ilyenek, ezért kálisót (KCl) nem is lehet használni náluk. Kis mennyiségre szükség van, mert a klórnak a fotoszintézisnél, és a vízháztartásban van szerepe. A szükséges mennyiség a környezetben szinte mindenhol rendelkezésre áll, hiányával nem találkozunk. Salátánál és paradicsomnál végeztek vizsgálatokat, amennyire emlékszem, ott a klórhiányos növények növekedésében észleltek zavarokat.

A vízinövényeknél a sok klorid biztosan inkább ártalmas, mint szükséges szerintem. De alapvetően nem toxikus rájuk nézve. Amennyi van a tápban az biztosan nem ártalmas.
 
@viktorlantos Viktor,
a Seachem Fluorish gyári adagolása mellett elvileg heti hány százalék vizet kellene cserélni?
Ha jól tudom, messze nem EI táp, így gondolom kevesebbet.
 
Excellel kapcsolatban kérdezném, hogy mennyiben más, mint a Carbo? Úgy tudom, nem bomlik le olyan hamar, ezért nem gáz, ha nem közvetlenül lámpagyújtás előtt adagolják.

@viktorlantos -t kérdezném, hogy esetleg tervben van-e wellness csomag kialakítása Excellel?
 
Excellel kapcsolatban kérdezném, hogy mennyiben más, mint a Carbo? Úgy tudom, nem bomlik le olyan hamar, ezért nem gáz, ha nem közvetlenül lámpagyújtás előtt adagolják.

@viktorlantos -t kérdezném, hogy esetleg tervben van-e wellness csomag kialakítása Excellel?

A webshopban ugyan nincs ilyen wellness meg de a boltban kerheto igy is ha gondolod.

Meg nincs olyan regota az orszagban ido kell hogy tobb velemeny legyen.
 
A webshopban ugyan nincs ilyen wellness meg de a boltban kerheto igy is ha gondolod.

Meg nincs olyan regota az orszagban ido kell hogy tobb velemeny legyen.

Erősen gondolkodom rajta, mivel a Carbo-t nem tudom reggel adagolni (14.30-kor kapcsol be a szoli), mert elbomlik, így csak esténként 2-4 órára van szénforrás a vízben (jó esetben...).
Amennyiben tényleg 12 óra a bomlási ideje, megoldaná ezt a problémámat kis többletköltség mellett.
Tom Barr szerint ennyi: http://www.plantedtank.net/forums/1...seachem-excel-ppm-toxicity-decomposition.html
 
Mivel a vas megnövekedése illetve drasztikus csökkenése algainváziót okozhat, én a napi 0.5ml/100l/nap adnám! Ha a növényeiden 2-3 hét múlva látod a színjavulást, akkor elég ez az adag! Ha semmilyen változás nincsen de nem is jött elő az alga, akkor max. 0.75ml-re emelném és várnék megint 3 hetet és így tovább 0.25 ml-rel emelném addig míg vagy azt nem látod, hogy a növényeid színesek, vagy míg meg nem jelenik az alga! Ez egy ilyen ilyen sport!;) Hiába öregember nem gyors vasút!:D
 
A vasnak tudtommal nincs közvetlen hatása az algákra... Most a gyári ajánlásnál kicsit kevesebbet adagolok naponta.
 
A vasnak tudtommal nincs közvetlen hatása az algákra.

A liebig féle minimum elv alapján, mindig a legkisebb mennyiségű tápanyag határozza meg a növények fejlődését!
Ha az akváriumban nagyon kevés hal van és nagyon sok növénytápot adagolunk, akkor a növénytáp vastartalma, amennyiben van benne több vas az algásodást okozhat! Mivel nem használódik fel! Akkor tudják csak felhasználni, ha optimális minden Makro és minden Micro szint az akiban!
 
Erősen gondolkodom rajta, mivel a Carbo-t nem tudom reggel adagolni (14.30-kor kapcsol be a szoli), mert elbomlik, így csak esténként 2-4 órára van szénforrás a vízben (jó esetben...).
Amennyiben tényleg 12 óra a bomlási ideje, megoldaná ezt a problémámat kis többletköltség mellett.
Tom Barr szerint ennyi: http://www.plantedtank.net/forums/1...seachem-excel-ppm-toxicity-decomposition.html

Egyik akvámban Carbo megy, másikban Excel. Nagy eltérést nem látok a kettő között, növények hasonlóan reagálnak rá, algát ugyanúgy irtja ha közvetlen kapja, talán az Excel tovább tart, igaz ezt igazolni nem tudom, de talán több haszna van ha seachem tápok mellé adagolja az ember, az biztos hogy segíti pl a vas jobb felhasználását.

Van valakinek tapasztalata a seachem teljes táparzenáljáról?
 
Back
Oldal tetejére