• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem növénytápok

Nah most már gép mellől. Szóval vas és vas között a Seachem biológusai szerint van különbség. Valamit inkább gyökér oldalról és valamit levélről tud könnyebben felvenni a növény.

Azt eddig is tudtuk, hogy az általunk forgalmazott vas készítmények eltérőek nem csak töménységben, de most volt először, hogy valamelyik gyártó többet is elmondott a termékéről.
A seachem saját laborral rendelkezik. Ez a legtöbb gyártóra nem mondható el. Mindent házon belül csinálnak. A support másik oldalán biológusok ülnek, ha az oldalukon próbálsz érdeklődni. Náluk szinte csak biológusok dolgoznak.
Szóval egy picit más jellegű, mint a legtöbb akvarisztikai termékeket gyártó cég.
 
Nah közben a seachem faq-nál is megtaláltam:

Our Flourish Iron is a very different type of iron. Our's is bound to a carbohydrate that is very easily metabolized by your plants. Most of the others on the market are chelated iron supplements and your plants has to expend large amounts of energy to get the iron from the chelate to be able to use it.

ő pedig a termék leírásból

Plants are able to much more easily derive a benefit from Flourish Iron™ than from EDTA-iron sources because all EDTA iron is in the ferric (Fe+3) state. Since plants require iron in the ferrous (Fe+2) state, additional physiological energy must be expended in order to extract the ferric iron from EDTA-iron and then convert it to the ferrous form.
 
Ha a gyári adagolási javaslat kétszeresét adom, de akár háromszorosát/négyszeresét is (20ml/250l), akkor a Flourish tűnik a legolcsóbb tápnak. És elvileg minden mikro-makró táp van benne, bár nem túl sok. Hol a trükk? :) Amúgy ami megijeszt, az klór tartalom, miért van benne 1,15%? Négyszeres adagolás esetén nem lenne túl sok az állatoknak, baciknak?
 
Ha a gyári adagolási javaslat kétszeresét adom, de akár háromszorosát/négyszeresét is (20ml/250l), akkor a Flourish tűnik a legolcsóbb tápnak. És elvileg minden mikro-makró táp van benne, bár nem túl sok. Hol a trükk? :) Amúgy ami megijeszt, az klór tartalom, miért van benne 1,15%? Négyszeres adagolás esetén nem lenne túl sok az állatoknak, baciknak?

klorid, nem klór
 
A leírásokban klór van :( De gondolom, hogy nem akarják kinyírni velük az élővilágot. Amúgy a táppal, összetételével kapcsolatban észrevételed? ;)

Chlorine van benne, ami a Cl2 nevű molekula. Teljesen ártalmatlan, néhány fémsó kationja.
 
A leírásokban klór van :( De gondolom, hogy nem akarják kinyírni velük az élővilágot. Amúgy a táppal, összetételével kapcsolatban észrevételed? ;)

Elemtartalomra adják meg azt hiszem, a többi cuccnál sincs kiírva, hogy ion.

Nagyon jó, összetett tápnak tűnik, nagyon sok jóság van benne, bár a kalciumot kihagytam volna. De sosem használtam, csak a leírását olvasgattam.
 
Chlorine van benne, ami a Cl2 nevű molekula. Teljesen ártalmatlan, néhány fémsó kationja.
Köszi, így mindjárt más, lehet, hogy érdemes lenne a leírást kiegészíteni, hogy a hozzám hasonló laikusokat/paranoiásokat is megnyugtassa :)
Elemtartalomra adják meg azt hiszem, a többi cuccnál sincs kiírva, hogy ion.

Nagyon jó, összetett tápnak tűnik, nagyon sok jóság van benne, bár a kalciumot kihagytam volna. De sosem használtam, csak a leírását olvasgattam.
Lehet, hogy kipróbálom makró porokkal kiegészítve. A CA legalább visszasózza a vizet, garniknak előnyös :)
 
A Cl2 molekula az a klórgáz. Nem kation, és bizony nem teljesen ártalmatlan (Ypern 1915). De nem írják ki a kémiai formát, csupán az elemet nevezik meg.

Elkepzelheto, nem hivatalos választ találtam csak.
 
A Cl2 molekula az a klórgáz. Nem kation, és bizony nem teljesen ártalmatlan (Ypern 1915). De nem írják ki a kémiai formát, csupán az elemet nevezik meg.
Elkepzelheto, nem hivatalos választ találtam csak.
Akkor most mi van benne? :) Csak a CBS-ek miatt aggódom, meg a többi garnéla miatt, (főleg nekik) nem hiányzik a klór. De nem hiszem, hogy méreg lenne benne. Szerintem is valamilyen ártalmatlan kötésben van.
 
Bocs, erre nincs időm. Kérdezzetek meg valakit, akinek hisztek.
Most miért kaptad fel a vizet? Senki nem kételkedett a szavadban. Nem tudjuk mi van benne. A klór gáz nyilván méreg, ezért írtam, hogy remélem nem az van benne.
 
Most miért kaptad fel a vizet? Senki nem kételkedett a szavadban. Nem tudjuk mi van benne. A klór gáz nyilván méreg, ezért írtam, hogy remélem nem az van benne.

Mert rágjuk a gittet, ma már másodszor. Egy egyszerű "köszönöm" bőven elég lett volna.

Pontosan tudjuk, hogy mi van benne! Tudod miért?! Mert a Seachem megadta.

Derived from: Potassium Chloride, Calcium Chloride, Copper Sulfate, Magnesium Chloride, Ferrous Gluconate, Cobalt Sulfate, Magnesium Sulfate, Manganese Sulfate, Boric Acid, Sodium Molybdate, Zinc Sulfate, Protein Hydrolysates.

A szeletes csokiban sem nátrium van, mégis ezt adják meg a csomagoláson.

Edit: a klór (chlorine; Cl2) egy gáz. Nem tápanyag. Mérgező. Nem rak a seachem a tápba egy anyagot, amivel sterilizálni szokás..
 
Back
Oldal tetejére