• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem növénytápok

Ha elkezdett visszaopálosodni, akkor attól tartok nem ez lesz a probléma.
A vízcsere mehet bármikor igazából, a heti 50% csak egy iránymutató, az EI tápozás "lelke", hiszen ott emiatt tudjuk belőni (megsaccolni) a tápanyagszinteket, nem egyéb. Ha nem EI szerint tápozol, akkor lehet hetente 2X 30%-ot is cserélni, vagy havonta 1X 80%-ot, vagy napi 10%-ot, igazából tök mindegy. Ha viszont EI alapján nyomod a tápokat, akkor lehetőleg csak ritkán térj el a heti 1X 50%-tól.
Ha nagyon opálosodsz és zavar, akkor menjen holnap is, meg vasárnap is a csere, de sejtésem szerint lehet, hogy infuzóriumok lesznek a ludasok, vagy még rosszabb, a "zöld víz" kezdi felütni a fejét... :(

Nem opálosodik vissza mégsem, csak a szemem csalt...
Nem cseréltem vizet mogvárom a holnapot. Nem kristály tiszta mint volt, de nem opálos.
Szerintem ahogy írtad még egy vízcsere és tökéletes lessz.
 
Nem opálosodik vissza mégsem, csak a szemem csalt...
Nem cseréltem vizet mogvárom a holnapot. Nem kristály tiszta mint volt, de nem opálos.
Szerintem ahogy írtad még egy vízcsere és tökéletes lessz.
Ennek örülök! (y)
 
A márkába tartozó, kifejezetten növénytápokról véleménye valakinek aki használja vagy használta?

Itthon kevesebb visszajelzést találsz majd róluk. Mert a márkát kicsit tengerire kihegyezve hozta néhány korábbi importőr Európába.
Ezért az igazi édesvízi kínálat kimaradt. De az EU nyugati felén több sikeres példát is láthatsz.

Pl Andrea Ongaro teszt akváriumait

8842372557_d34b6f4e3c_c.jpg20 days with Seachem by Andy_Online, on Flickr

Ahogy az amerikai gyártó árlistáját nézem közel 800 termékük van. Annyi mint az ADA-nak. Ebből elég keveset ismerünk.
 
Itthon kevesebb visszajelzést találsz majd róluk. Mert a márkát kicsit tengerire kihegyezve hozta néhány korábbi importőr Európába.
Ezért az igazi édesvízi kínálat kimaradt. De az EU nyugati felén több sikeres példát is láthatsz.

Pl Andrea Ongaro teszt akváriumait

20 days with Seachem by Andy_Online, on Flickr

Ahogy az amerikai gyártó árlistáját nézem közel 800 termékük van. Annyi mint az ADA-nak. Ebből elég keveset ismerünk.
aukciós link moderálva-en nézegettem én is ezeket csak a szállítás miatt nem túl gazdaságos. A 190 literesbe a Ga a lejobb 135 ft/nap carboval. Ugyan ez ADA táppal 450 körül van. És legalább ennyi lenne a sechem is rendelve. Akkor viszont már inkább ADA.
 
Tapasztalatom szerint a seachem tápok használatakor kevesebb vízcsere is elegendő a start után. Persze túladagolás esetében egyértelmű a csere szükségessége. A speciális tápok használata szinte szükségszerű a seachem esetében és ezekkel fel lehet borítani az egyensújt. Az is lehetséges, hogy csupán csökkenteni kell néhány vagy egy paraméter adagolását, vagy akár egy időre megállni vele és csak a hiánytűnet megjelenésekor újra elkezdeni. Ez gyakran igaz például a nitrogen-re és a phosphorus-ra, amik különösen befolyásolják az alga jelenlétét.
Persze sosem szabad csak a tápozásra hagyatkozni, hiszen sok minden szerepet játszik a vízminőség alakulásában. Ilyen a talaj, a szűrőmédiák és azok kezelése, az "új" víz minősége, a fény, a co2, haleledel minősége és mennyisége stb stb. Szóval semmit sem lehet biztosra venni még a gyári leírásokat sem, mert minden akvárium más.
Én erre a gyári leírásra alapozok általában:
http://www.seachem.com/support/PlantDoseChart.pdf
Nem kell készpénznek venni csak személyes észrevételem, hogy a seachem és a többi táp kicsit olyan nekem mint a windows és a többi (apple, android) os. A seachem esetében nagyobb a kompatibilitás, jobban belenyúlhatsz az irányításba, azonban nagyobb figyelmet igényel és adott esetben drágább. Persze ez már csak szakmai ártalom részemről.
Az biztos, hogy gazdaságilag át kell gondolni a seachem használatát, mivel ezeket is egymással együtt használva érdemes bevetni és nem más gyártmányokkal is egybegyúrva. A márka elérhetőségét egyértelműen figyelembe kell venni. Ha adott helyen nem kapható megfelelő áron vagy egyáltalán a seachem azon tápjai amik a szükséges paraméterek kezelésére kellenek, akkor nem igazán érdemes a seachem-el kezdeni.
 
Utoljára módosított:
A Fluorishban van kobalt. A GA Mikroban nincs kobalt.

Bár azt tudjuk, hogy a

Kobalt (Co): a nitrogénmegkötő baktériumok számára fontos tápelem.

De miért van a Fluorish-ban és miért nincs a GA mikroban? A TF tápban sincs kobalt. Az ADA tápokat is szívesen megnézném, de az ugye hadititok...
 
A Fluorishban van kobalt. A GA Mikroban nincs kobalt.
"Sok" növénytápban van olyan nyomelem, ami a GA mikróban nincs. Gondolok itt krómra, szelénre, lítiumra, fluorra, jódra, stb...
Meglátásom szerint ezzel csak akkor lehet probléma, ha 100% RO vizet használ valaki visszasózva, táptalaj nélkül, vagy kimerült táptalajjal, a GA tápokkal. Ilyenkor lehet mindenféle rejtélyes hiánytünet, megmagyarázhatatlan növénydöglés. Persze az is kérdéses, hogy a GA tápokhoz használt anyagok mennyire tiszták, hiszen egy 96%-os kommersz vegyszerben 4% "bármi" van, ami könnyen tartalmazhat pl ilyen nyomelemeket is, hiszen nagyon valószínűtlen, hogy 99,99%-os vegyszereket használon bárki is növénytápok gyártásához...
 
"Sok" növénytápban van olyan nyomelem, ami a GA mikróban nincs. Gondolok itt krómra, szelénre, lítiumra, fluorra, jódra, stb...
Meglátásom szerint ezzel csak akkor lehet probléma, ha 100% RO vizet használ valaki visszasózva, táptalaj nélkül, vagy kimerült táptalajjal, a GA tápokkal. Ilyenkor lehet mindenféle rejtélyes hiánytünet, megmagyarázhatatlan növénydöglés. Persze az is kérdéses, hogy a GA tápokhoz használt anyagok mennyire tiszták, hiszen egy 96%-os kommersz vegyszerben 4% "bármi" van, ami könnyen tartalmazhat pl ilyen nyomelemeket is, hiszen nagyon valószínűtlen, hogy 99,99%-os vegyszereket használon bárki is növénytápok gyártásához...

Na ez egy jó magyarázat. Nem feltétlenül a hiánytünetek szemszögéből közelítem a dolgot, csak feltűnt ez a különbség.
 
A Fluorishban van kobalt. A GA Mikroban nincs kobalt.

Bár azt tudjuk, hogy a

Kobalt (Co): a nitrogénmegkötő baktériumok számára fontos tápelem.

De miért van a Fluorish-ban és miért nincs a GA mikroban? A TF tápban sincs kobalt. Az ADA tápokat is szívesen megnézném, de az ugye hadititok...

Pontosítok: a TF tápban is van kobalt.

Tényleg fogok írni a Seachem-nek, majd mutatom a válaszukat. :)
 
Rögtön sejtettem... :D
A Seachem válaszra én is kíváncsi vagyok.
Véleményem szerint abba az akváriumba kellhet kobalt, ahol se kő, se talaj, se táptalaj csak RO víz ;) (van ilyen?)
Még a legalapabb táptalajban is van. Nagy feneket nem kerítenék neki, hacsak a nagy tápozásban túl nem adagoljuk ;)
jbl20121_1.jpg


10105050.jpg


Vagy pl a Seachemében is van Seachem Fluorish Tabs - általános táprudak - 10 csomag most csak 3 110,00 Ft - Green Aqua Green Aqua ( 0,0001 % ban... :) )
 
Utoljára módosított:
1 kupak (5 ml) 0.1ppm-el emeli
Ezek alapján 0,5 ppm emeléssel számolva az EL Ferro-ból 20 ml kell 200 literhez, a Seachem-ből pedig 25 ml. A GA áraival számolva (egységesen 500 ml-es kiszereléseket figyelembe véve) az EL Ferro-ból 1 adag 99,6 Ft, míg a Seachem 229,5 Ft.

Kérdés, hogy ezt a több mint 2x-es árat csak a márkanév indokolja, vagy a Seachem ennyivel is hatékonyabb?
 
Back
Oldal tetejére