• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Matrix

A GA oldaláról:
"A Matrix™ egy semleges anyag, ami nem bomlik el, nem kopik. Nem kell cserélni. Időnként akvárium vizében át kell mosni és máris újra használható."

Most akkor kell 2 évente cserélni vagy sem? Hatásfok mennyire csökken?
Matrixot 4-5 évig simán járatjuk, utána is csak azért cseréljük, mert nem hisszük el, hogy még mindig jó, simána lehet, hogy örök élet plusz egy év.

Ha átöblíted amikor kell, szerintem nem kell lecserélni kb. soha.
De ha úgy érzed már nagyon koszos akkor fogod és kifőzöd és annyi, olyan mint az új.
Aki bio szűrőanyagot kidob, az pazarol erősen.
Azért egy Eheim Substrat Pro két év után erősen cserés, ezalatt látványosan kopik a felülete (kisebbek a golyók, kevesebb helyet is foglal a szűrőben).
 
Bocs jogos, a szinterelt üveg anyagok ténlyeg más tészta. Pongyolán fogalmaztam, a természetes kőzetből készült szűrőanyagokról beszéltem. Matrix és biorio.
 
Matrixot 4-5 évig simán járatjuk, utána is csak azért cseréljük, mert nem hisszük el, hogy még mindig jó, simána lehet, hogy örök élet plusz egy év.

A lecserélt szűrőanyagnak mi lesz a sorsa? Mert ha jó, akkor akár ki is lehetne árusítani a használt technika mellett ;)
 
Bocs jogos, a szinterelt üveg anyagok ténlyeg más tészta. Pongyolán fogalmaztam, a természetes kőzetből készült szűrőanyagokról beszéltem. Matrix és biorio.

Pont terveztem megkérdezni, hogy a biorio-val mi a helyzet? Nekem januárban lesz egy éves. Akkor örök élet?[emoji2]
 
Ja csak tömörödik, jól fel kell lazítani meg rázogatni pucolásnál.

Mikor szűrő takarítás van akkor zsákostól szoktam meglögybölni aki vízben majd megy vissza a szűrőbe. Mondjuk az akasztósban kb kéthetente csináltam. Külsőt akkor szokás piszkálni ha már látványos a teljesítmény esés?
 
Mikor szűrő takarítás van akkor zsákostól szoktam meglögybölni aki vízben majd megy vissza a szűrőbe. Mondjuk az akasztósban kb kéthetente csináltam. Külsőt akkor szokás piszkálni ha már látványos a teljesítmény esés?
En nem szoktam megvarni, hogy visszaessen a teljesitmeny. 3-4hetente putzeva van. Eleg sok mulm gyulik ossze a toltet szemcsei kozott es az ulepito reszben. A kosarakbol mindig kiontom a toltetet egy akvavizzel toltott vodorbe es ugy mosom at.
Nalam enyhe ecset algasodas figyelmeztet az esedekest putzevara.
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen tapasztalatotok van a szűrőanyaggal kapcsolatban olyan szempontból, hogy meddig tudja kiválóan ellátni a feladatát.
Látom, hogy 4-5 évet is írtatok. Én most 3-nál járok kb. Érdemes lehet cserélni?
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen tapasztalatotok van a szűrőanyaggal kapcsolatban olyan szempontból, hogy meddig tudja kiválóan ellátni a feladatát.
Látom, hogy 4-5 évet is írtatok. Én most 3-nál járok kb. Érdemes lehet cserélni?
Tamás GA-ban legutóbb nekem végtelent mondott. Amiben ők is kételkednek, de ez jelenleg az állásfoglalás. Valóban még nincs kopási tapasztalat amióta piacon van.
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen tapasztalatotok van a szűrőanyaggal kapcsolatban olyan szempontból, hogy meddig tudja kiválóan ellátni a feladatát.
Látom, hogy 4-5 évet is írtatok. Én most 3-nál járok kb. Érdemes lehet cserélni?
Ha 4-5 év is lenne a a csereperiodus és a tied 3 éves akkor nincs értelme még cserélni, meg amugy sem.
 
Mikor szűrő takarítás van akkor zsákostól szoktam meglögybölni aki vízben majd megy vissza a szűrőbe. Mondjuk az akasztósban kb kéthetente csináltam. Külsőt akkor szokás piszkálni ha már látványos a teljesítmény esés?
Ez mit jelent pontosan, hogy akvárium vízben? Mert ugye egy normál cserénél kb a 25 liter vizemből lejön úgy 5-7 ha drasztikus csere akkor 10-12 de közben már el kell kezdenem a szűrőt takarítani, hogy ne álljon sokáig. Muszály az akváriumből leszedett vízzel átmosni, vagy annyi a lényeg, hogy klórtalanított legyen a víz? Ha csapvíz klór nélkül sem lehet, akkor egy lépéssel tovább. Ioncserélt víz lehet-e? Nem ? RO víz lehet-e? Vagy tényleg csak akváriumból leszivott víz?

köszönöm a szájbarágós ( vagy rugós) választ :)
 
Ez mit jelent pontosan, hogy akvárium vízben? Mert ugye egy normál cserénél kb a 25 liter vizemből lejön úgy 5-7 ha drasztikus csere akkor 10-12 de közben már el kell kezdenem a szűrőt takarítani, hogy ne álljon sokáig. Muszály az akváriumből leszedett vízzel átmosni, vagy annyi a lényeg, hogy klórtalanított legyen a víz? Ha csapvíz klór nélkül sem lehet, akkor egy lépéssel tovább. Ioncserélt víz lehet-e? Nem ? RO víz lehet-e? Vagy tényleg csak akváriumból leszivott víz?

köszönöm a szájbarágós ( vagy rugós) választ :)
a klóros csapvíz miatt csinálják így. Úgyhogy a kezelt/RO víz amit úgyis használsz vízcseréhez megteszi.

Én @Szabó Henrik féle módszerrel csinálom, lecsapatom a zuhanyfejjel, de elméletileg azzal tönkreteszem a baktériumokat :D
 
Tamás GA-ban legutóbb nekem végtelent mondott. Amiben ők is kételkednek, de ez jelenleg az állásfoglalás. Valóban még nincs kopási tapasztalat amióta piacon van.

Nekem van olyan szűrőm amiben szerintem 6 éves a Matrix... semmi baja.

Ha úgy érzed, 5 évente cserélnék, akkor szerintem inkább főzd ki/csapasd meg magasnyomású mosóban és mehet vissza a szűrőbe. :D
Nem látom, hogy kopott volna nekem még a legrégebbi matrix sem, és nem is mállik vagy változott meg a halmazállapota...
 
Szerintem abszolút örökös a Matrix! Én tengeri akvárium technikai tartályában lévő reaktorban használok 2 éve olyan Matrixot amit, már szintén használtam 2 évig egy Tetra EX 800-as szűrőben, mikor még megvolt a 170 literes édesvízi akváriumom. Azaz 4 éve megy nálam a Matrix 2 év édesvíz, 2 év sósvíz.

A tengeriseknél annyira - nem is értem miért - nem elterjedt a Matrix használata. A tetemes élőkő mennyiség mellett, az Aquaforest Life Bio Fil nevű biológiai szűrőanyagot használják sokan lebegtető szűrőben, vagy reaktorban. Tengeri akvarisztikában ez a numberone biológiai szűrőanyag jelenleg. Ami küllemre hasonlít a Matrix-ra. Igen ám de 6 hetente a mennyiség 20%-át cserélni kell. Azaz 1 kg Aquaforest Bio Fil-ből 6 hetente 20 dkg megy a kukába. Ez nem olcsó így! Amúgy hatékony szűrőanyag. Azonban a Matrix ugyanazt hozza, és örökös. Isten áldja a Seachem-et! 👍
 
Szerintem abszolút örökös a Matrix! Én tengeri akvárium technikai tartályában lévő reaktorban használok 2 éve olyan Matrixot amit, már szintén használtam 2 évig egy Tetra EX 800-as szűrőben, mikor még megvolt a 170 literes édesvízi akváriumom. Azaz 4 éve megy nálam a Matrix 2 év édesvíz, 2 év sósvíz.

A tengeriseknél annyira - nem is értem miért - nem elterjedt a Matrix használata. A tetemes élőkő mennyiség mellett, az Aquaforest Life Bio Fil nevű biológiai szűrőanyagot használják sokan lebegtető szűrőben, vagy reaktorban. Tengeri akvarisztikában ez a numberone biológiai szűrőanyag jelenleg. Ami küllemre hasonlít a Matrix-ra. Igen ám de 6 hetente a mennyiség 20%-át cserélni kell. Azaz 1 kg Aquaforest Bio Fil-ből 6 hetente 20 dkg megy a kukába. Ez nem olcsó így! Amúgy hatékony szűrőanyag. Azonban a Matrix ugyanazt hozza, és örökös. Isten áldja a Seachem-et! 👍
Szerintem a Bio Fil-nél se romlik el a anyag, csak a bacikulturát frissited. Mert ok előre beoltják bacival. No meg egy ilyen mondat azonnal folyamatos bevételforrást biztosít a gyártónak :D
We recommend to replace 10 -20 % of the filling every 6 weeks.
 
Szerintem a Bio Fil-nél se romlik el a anyag, csak a bacikulturát frissited. Mert ok előre beoltják bacival. No meg egy ilyen mondat azonnal folyamatos bevételforrást biztosít a gyártónak :D
We recommend to replace 10 -20 % of the filling every 6 weeks.

De baci kultúrát frissítheted úgy is, hogy csepegtetsz/öntesz bacit az akváriumba. Ismerősöm, nem cserélte ki 6 hét után a Bio Fil-t és nőtt is a nitrát szintje (pedig Nopox-t is adagolt). Szóval jó kérdés, mi az igazság. Nekem jó a Matrix, abban
megbízok, nálam az bizonyít immár 4 éve. Nyomok be bacikaját nekik én is, szintén nopoxot, aztán az stabil.
 
Sziasztok! Most vásároltam másodszor Matrixot. A GA-ban nincs ezért mástól rendeltem 4L-ert. Elég furcsa mert a szemcseméret nagyban kisebb a GAstól és rengeteg feketés darab van benne még űveg vagy kristályszerű is. Ez normális?
IMG_20201219_085431.jpg

IMG_20201219_085257.jpg
 
Back
Oldal tetejére