• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Matrix

Nem keményíti a vizet? Nekem gyanús mióta beraktam a ppm napról napra emelkedik. Lehet hogy a mátrix miatt? Tesztelte valaki?
 
Hát lehet, hogy viccnek durva, de ez komoly. :)
Eddig ilyenről nem hallottam, de persze logikusnak tűnik, ha nem elég szilárd a szűrőanyag.
Eddig nem terveztem, hogy 4 évente Matrixot cserélek.
 
Hát lehet, hogy viccnek durva, de ez komoly. :)
Eddig ilyenről nem hallottam, de persze logikusnak tűnik, ha nem elég szilárd a szűrőanyag.
Eddig nem terveztem, hogy 4 évente Matrixot cserélek.
Porozus a felulete, tehat ahogy a viz folyik korulotte, folyamatosan kopik. Keress egy videot a folyami kavicsokrol. Na, ugyanaz csak gyorsabban.
 
Hát lehet, hogy viccnek durva, de ez komoly. :)
Eddig ilyenről nem hallottam, de persze logikusnak tűnik, ha nem elég szilárd a szűrőanyag.
Eddig nem terveztem, hogy 4 évente Matrixot cserélek.

A természetes szűrőanyagok mint pl a matrix vagy a bio rio nem kopnak, de pl substrat pro elég gyorsan.
Mondjuk 4 év nagy idő. És nem mind1 hogy 600lph vagy 2000lph mozgatja a vizet.
 
Sziasztok,
Eheim 2075-ös szűrőbe kellene háló a matrixnak vagy nem tud kipotyogni a tálcából?
köszi
 
Sziasztok!
Először is boldog karácsonyt mindenkinek!
Másodsorban pedig kérdeznék egy kis apróságot a szűrőanyaggal kapcsolatban. Egy fás akvárium szűréséhez használom. Jobbára red moor van bent, de természetben gyűjtött száraz ágak is kerültek bele. Ennek köszönhetően barnul a víz, amit a Seachem Purigen ki is tisztít. Ezzel nincs is gond. A szűrőt 2-3 hónapja nem takarítottam, csak a Purigent regeneraltam illetve a perlont cseréltem a tetején. Viszont most nagytakarításkor azt vettem észre, hogy a mátrix illetve a kismennyiségű substrat pro is teljesen bebarnult. Sima vizes mosásra nem jött le a barnaság.
Normális ez így, hogy ennyire megfogja a mátrixot a barnaság? Emiatt remelem nem romlik a hatékonysága? Ha majd netán bontom a szűrőt akkor ezt a barnaságot, hogy lehet eltüntetni? Purigenhez hasonlóan a Domestos-os fürdő itt is segít?
Előre is köszi a válaszokat ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Először is boldog karácsonyt mindenkinek!
Másodsorban pedig kérdeznék egy kis apróságot a szűrőanyaggal kapcsolatban. Egy fás akvárium szűréséhez használom. Jobbára red moor van bent, de természetben gyűjtött száraz ágak is kerültek bele. Ennek köszönhetően barnul a víz, amit a Seachem Purigen ki is tisztít. Ezzel nincs is gond. A szűrőt 2-3 hónapja nem takarítottam, csak a Purigent regeneraltam illetve a perlont cseréltem a tetején. Viszont most nagytakarításkor azt vettem észre, hogy a mátrix illetve a kismennyiségű substrat pro is teljesen bebarnult. Sima vizes mosásra nem jött le a barnaság.
Normális ez így, hogy ennyire megfogja a mátrixot a barnaság? Emiatt remelem nem romlik a hatékonysága? Ha majd netán bontom a szűrőt akkor ezt a barnaságot, hogy lehet eltüntetni? Purigenhez hasonlóan a Domestos-os fürdő itt is segít?
Előre is köszi a válaszokat ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

A leírásban az van , hogy sima langyos vízzel öblítsd le . Ha domestos al csinálod akkor szerintem elpusztítod a teljes baktérium állómányodat . Valahol azt olvastam már nem tudom hol , hogy a baktériumok véget eleve bebarnulnak a töltő anyagok .
Kellemes karácsonyt !
 
A leírásban az van , hogy sima langyos vízzel öblítsd le . Ha domestos al csinálod akkor szerintem elpusztítod a teljes baktérium állómányodat . Valahol azt olvastam már nem tudom hol , hogy a baktériumok véget eleve bebarnulnak a töltő anyagok .
Kellemes karácsonyt !

Azt gondoltam, hogy a bacik elpusztulnak, ezért ezt a domestos-os dolgot is max akkor tervezném amikor jópár napra nélkülözni tudnám a szűrőt(pl: akva újraindítás).
Viszont ha normális a barnulas akkor nem szórakozok vele. Köszi az infót ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Azt gondoltam, hogy a bacik elpusztulnak, ezért ezt a domestos-os dolgot is max akkor tervezném amikor jópár napra nélkülözni tudnám a szűrőt(pl: akva újraindítás).
Viszont ha normális a barnulas akkor nem szórakozok vele. Köszi az infót ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szokványos a barnulás nem nagyon okoz gondot. A matrixnál ez természetes
Én a substratot volt hogy alaposan átdörzsöltem igaz kopik sokat de lejön egy barna réteg, de gondolom baci pusztulást is okoz.
 
Minfen szűrőanyag bebarnul, teljesen természetes, baktériumkultúra megtelepedett raja, annyi. Ahogy a csöved belseje is barna lesz egy idő után csak azt a flow miatt kipucolod. :)

Nah igen, a szűrő csövet az említett okból kifolyólag sűrűbben tisztitom.
Köszi mindenkinek a gyors reakciót ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Minden biologiai szuroanyagot 2-3-4 evente cserelunk amikor mar latvanyosan kopott a felulete a vizaramlastol
A GA oldaláról:
"A Matrix™ egy semleges anyag, ami nem bomlik el, nem kopik. Nem kell cserélni. Időnként akvárium vizében át kell mosni és máris újra használható."

Most akkor kell 2 évente cserélni vagy sem? Hatásfok mennyire csökken?
 
Ha átöblíted amikor kell, szerintem nem kell lecserélni kb. soha.
De ha úgy érzed már nagyon koszos akkor fogod és kifőzöd és annyi, olyan mint az új.
Aki bio szűrőanyagot kidob, az pazarol erősen.
 
Back
Oldal tetejére