• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Matrix

Ilyenek voltak nekem a most vásárolt Matrix-ban. Jobb oldalon a normál kavicsai, bal oldalon mindenféle egyebek. Kábé a 3-5%-át tették ki olyan darabok, amik a szűrésbe nagyon nem tudnak besegíteni, mert nem porózusak.
Sajnos aranyrög nem volt benne. :)
IMG_20160223_003108~2.jpg
 
Hello!

Fertőtlenítésnél elegendő az átmosás+sütőben kiszárítás, vagy ez a kismókusoknak van és a nagymókusok rámehetnek hypoval, mint a kerámia difinél is?
természetesen utána alapos vízelőkészítős átztatás, stb..

Valaki esetleg járt már el így?
 
A Seachem oldalán külön írnak ezekről a különböző színű darabokról:

Q: I received my container of Matrix and some of the pieces look darker or lighter than the rest. Did I get ripped off?
A: Not to worry! Matrix has some natural variations in color and size of the pieces, ranging from very light to quite dark. It is normal to see some color differences from one piece of Matrix to the next.

"Kérdés: Különböző színű kavicsok vannak a Matrixban. Átvertek?
Válasz: Nem kell aggódni. Természetes, hogy a Matrixban különböző színű és méretű kavicsok is vannak."

http://www.seachem.com/matrix.php - alul a FAQ-ra kattintva találjátok.
 
A Seachem oldalán külön írnak ezekről a különböző színű darabokról:

Q: I received my container of Matrix and some of the pieces look darker or lighter than the rest. Did I get ripped off?
A: Not to worry! Matrix has some natural variations in color and size of the pieces, ranging from very light to quite dark. It is normal to see some color differences from one piece of Matrix to the next.

"Kérdés: Különböző színű kavicsok vannak a Matrixban. Átvertek?
Válasz: Nem kell aggódni. Természetes, hogy a Matrixban különböző színű és méretű kavicsok is vannak."
http://www.seachem.com/matrix.php - alul a FAQ-ra kattintva találjátok.
Köszi, ezt nem olvastam korábban. A színe felőlem lehet akármi, ha porózus. Ezek nem voltak azok. Ennek ellenére nem érzem úgy, hogy átvágtak volna. :)
 
Végül a nem porózus , színes kavicsokat beleraktad a szűrőbe? Ha nem akkor szín, és porózus alapján válogattad?
Nekem furcsa volt, hogy átmosáskor egy része úszott ill. lebegett, míg volt egy része ami mint a kő lent maradt az edény alján.
 
Van értelme eheim 2041 be ilyet tömni? Ha nincs akkor ti mit tennétek bele a gyári kis lapkák helyett?

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről
 
Van értelme eheim 2041 be ilyet tömni? Ha nincs akkor ti mit tennétek bele a gyári kis lapkák helyett?

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről

Ahogy a legelső hozzászólásban is van, használhatod nyugodtan.
 
Nálam csak ez van a szűrőkben, működik. Van kimaradt, ha érdekel írj pü-t

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Sziasztok!

30 lieteres nanohoz fogok beüzemelni egy Tetra EX 600 plust. Vettem 500-as Matrixot bele, ami jóval több, mint az ajánlás, de szeretném teljesen lecserélni a Bio golyokat. Szerintetek beletehetem mind az 500 ml Matrixot?

A másik, hogy a Matrix mellé maradhat a gyári aktív szenes zacsi, vagy ti kihagynátok inkább?

Köszönöm,
Gábor

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Sziasztok!

30 lieteres nanohoz fogok beüzemelni egy Tetra EX 600 plust. Vettem 500-as Matrixot bele, ami jóval több, mint az ajánlás, de szeretném teljesen lecserélni a Bio golyokat. Szerintetek beletehetem mind az 500 ml Matrixot?

A másik, hogy a Matrix mellé maradhat a gyári aktív szenes zacsi, vagy ti kihagynátok inkább?

Köszönöm,
Gábor

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
akár tele is töltheted matrix-al, növényes akváriumnál szinte minden szűrőanyagot biológiaira cserélünk, egy réteg szivacs, egy perlonvatta és kémiai szűrés (aktívszén vagy Seachem Purigen) marad csak a szűrőkben

aktív szenet új akvárium indításakor érdemes használni, később csak gyógyszeres kezelés után van szerepe
 
Köszönöm, akkor mennek a lasztik, a szén viszont marad. Ha csak nem csábulok el a Purigenre is, mielőtt beüzemelem. :)

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
2 liter szűrőanyag tartalomnál (ami elvileg az Ex600-nak van ) én csak valami vékony perlont raknék a tetejére, mindenhova mátrixot tömnék. Főleg egy 30-as kockához.
És sajna a Tetra gyári szűrőanyagjai kuka kategóriák. :)

RE: szenet is kivenném, én úgy gondolom, csak gyógyszeres kezelés után érdemes használni. Nem olyan nagy a tartályod hogy "felesleges" anyagokra pazarold a helyet.
 
2 liter szűrőanyag tartalomnál (ami elvileg az Ex600-nak van ) én csak valami vékony perlont raknék a tetejére, mindenhova mátrixot tömnék. Főleg egy 30-as kockához.
És sajna a Tetra gyári szűrőanyagjai kuka kategóriák. :)

RE: szenet is kivenném, én úgy gondolom, csak gyógyszeres kezelés után érdemes használni. Nem olyan nagy a tartályod hogy "felesleges" anyagokra pazarold a helyet.
Köszönöm, meggyőztetek, a szén marad tartalékba, de remélem nem lesz rá szükség.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Meddig lehet használni? A GA oldalán azt írják, hogy nem kell cserélni, de vhonnan rémlik, h az apró mikrójáratok egy idő után el tudnak tömődni.
 
Szerintem pár évig kiszolgál, ha nem hagyod hogy teljesen elkoszolódjon mert csak félévente takarítod.
 
Minden biologiai szuroanyagot 2-3-4 evente cserelunk amikor mar latvanyosan kopott a felulete a vizaramlastol
 
Szerintem itt nincs is olyan, akinek egy setup kihúzott volna 4 évet. :)

RE: nyilván nem azt mondom, hogy egy töltet ne szolgálhatna ki akár 4 setupot is. :) Csak igazából a szűrőanyag az egyik leginkább megtérülő/értékálló befektetés. :D
 
Back
Oldal tetejére