• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Matrix

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Akkor legyen egy saját topic az egyik legjobb bio. szűrőanyagnak.
@Botasz linkelte ezt a cikket a TAG-tól.

"The first positive impression we had of Matrix was how quickly it cycled. In our new planted tank with ADA Aquasoil, we achieved zero levels of free ammonia from day 5. When using Substrat Pro, we averaged about 14 days and with Bio Rio, about 10 days."

Az első pozitív tapasztalatuk az volt, hogy milyen gyorsan járatódik be (?? cycled) a Matrix. Az új ADA AquaSoil talajjal indított akváriumoknál az indítás utáni 5. napon már 0 ppm ammóniát mértek. Eheim Substrat Pro-val ez az érték 14 nap, Bio Rioval 10 nap volt. Ez érdekes, mert a Bio Rioban elvileg van már szűrőbaci.

Megemlítik, még hogy Stability-t is használtam, ami azért lényeges szempont.

Ranchuk azaz dög aranyhalak mellett tesztelték a szűrőanyagot és az észrevételük az volt, hogy a Substrat Proval szemben a vízparamétereket a biztonságos zónában maradtak és tovább tartotta ezeket az értékeket.
Ajánlja még akasztós szűrőkben, mert a formájából adódóan jól tud áramlani körülötte a víz és nagyobb szemű hálóba is lehet tenni.

A fordítást gyorsban csináltam, lehetnek benne hibák. Nyugodtan javasoljatok jobbat helyette. Aki érez magában késztetést az nyugodtan lefordíthatja az egészet.
 
Majdnem 2 hónapja töltöttem fel a szűrőmet a topikcímben megnevezett szűrőanyaggal. Most hétvégén volt szűrőtakarítás és meglepődve tapasztaltam, hogy semmilyen elszineződést nem mutat, ugyanolyan szürke, mint mikor kivettem a csomagolásából. Ez mennyire normális dolog? Az Eheim Substrat Pro-m pár hét után totál barna lett, ettől is ezt vártam.
 
Majdnem 2 hónapja töltöttem fel a szűrőmet a topikcímben megnevezett szűrőanyaggal. Most hétvégén volt szűrőtakarítás és meglepődve tapasztaltam, hogy semmilyen elszineződést nem mutat, ugyanolyan szürke, mint mikor kivettem a csomagolásából. Ez mennyire normális dolog? Az Eheim Substrat Pro-m pár hét után totál barna lett, ettől is ezt vártam.

Semmi para, ez ilyen. (y)
Talán itt olvashatsz róla: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12) | Magyar Akvakertész Fórum
 
Sziasztok!

Most indítom újra az egyik 30L-es garnélást és a mostani szűrést lecserélem egy Eheim 2213 Classic külső szűrő - biológiai (!) töltettel, csapokkal most csak 19 900 Ft - -ra és azon gondolkodom, hogy megtehetem-e, hogy a nyomóágra / szívóágra berakok egy DIY tartályt, melyben Seachem Matrix van (1L) úgy, mintha CO2 diffúzor lenne (sajnos ha gugliban rákerestek a fluid reactor-ra, akkor olyasmi kéne nekem, de egyszerűen nem találtam sehol ilyeneket magyarországon, pedig egyszerű, egy cső befolyó-kifolyó ágakkal).

Az lenne a kérdésem, hogy próbált-e már valaki valami hasonlót? Ahogy olvasgattam ez a legjobb szűrőanyag ilyen célre, DE mindenhol ahol hasonlót láttam inkább műanyag gömböket használt, aminek jóval kisebb a megfelelő méretű baktérium felülete, viszont könnyebb! nem tudom, hogy mennyire fogja visszafogni a szűrőt, stb...

Kösz a segítséget,

Tibor
 
Sziasztok!

Most indítom újra az egyik 30L-es garnélást és a mostani szűrést lecserélem egy Eheim 2213 Classic külső szűrő - biológiai (!) töltettel, csapokkal most csak 19 900 Ft - -ra és azon gondolkodom, hogy megtehetem-e, hogy a nyomóágra / szívóágra berakok egy DIY tartályt, melyben Seachem Matrix van (1L) úgy, mintha CO2 diffúzor lenne (sajnos ha gugliban rákerestek a fluid reactor-ra, akkor olyasmi kéne nekem, de egyszerűen nem találtam sehol ilyeneket magyarországon, pedig egyszerű, egy cső befolyó-kifolyó ágakkal).

Az lenne a kérdésem, hogy próbált-e már valaki valami hasonlót? Ahogy olvasgattam ez a legjobb szűrőanyag ilyen célre, DE mindenhol ahol hasonlót láttam inkább műanyag gömböket használt, aminek jóval kisebb a megfelelő méretű baktérium felülete, viszont könnyebb! nem tudom, hogy mennyire fogja visszafogni a szűrőt, stb...

Kösz a segítséget,

Tibor


Hogy mennyire fogja vissza a szűrőt azt nem tudom,de nekem is egy 30L-est szűr(t) a 2213-as és és kb 1/3-ot zárnom kellett a csapokon hogy ne legyen túl nagy a flow,szóval szerintem rá is fér egy kis fojtás erre a párosításra!
 
Sziasztok!

Most indítom újra az egyik 30L-es garnélást és a mostani szűrést lecserélem egy Eheim 2213 Classic külső szűrő - biológiai (!) töltettel, csapokkal most csak 19 900 Ft - -ra és azon gondolkodom, hogy megtehetem-e, hogy a nyomóágra / szívóágra berakok egy DIY tartályt, melyben Seachem Matrix van (1L) úgy, mintha CO2 diffúzor lenne (sajnos ha gugliban rákerestek a fluid reactor-ra, akkor olyasmi kéne nekem, de egyszerűen nem találtam sehol ilyeneket magyarországon, pedig egyszerű, egy cső befolyó-kifolyó ágakkal).

Az lenne a kérdésem, hogy próbált-e már valaki valami hasonlót? Ahogy olvasgattam ez a legjobb szűrőanyag ilyen célre, DE mindenhol ahol hasonlót láttam inkább műanyag gömböket használt, aminek jóval kisebb a megfelelő méretű baktérium felülete, viszont könnyebb! nem tudom, hogy mennyire fogja visszafogni a szűrőt, stb...

Kösz a segítséget,

Tibor

Szerintem se árt egy kis fojtás a 2213-hoz 30 literre, igaz nekem Manadom volt anno, amikor kb. ezzel a kombóval (30-35literes aki+2213) próbálkoztam, de eléggé sikerült kavarni az aljzatot. 1 liter cucc mondjuk lehet pont jó lenne erre a célra. Ha már extra biológiai töltet, én azt mondanám, hogy nyomóágra tedd és a Eheim Classic lesz az előszűrőd is egyben. Viszont a kivitelezésre oda kell figyelni, nehogy szobai szökőkút legyen belőle! :)
 
Hogy mennyire fogja vissza a szűrőt azt nem tudom,de nekem is egy 30L-est szűr(t) a 2213-as és és kb 1/3-ot zárnom kellett a csapokon hogy ne legyen túl nagy a flow,szóval szerintem rá is fér egy kis fojtás erre a párosításra!
Ok, nagyon köszönöm. Érdekes, hogy a Tetratec EX400-at nem kellett folytanom...

Viszont a kivitelezésre oda kell figyelni, nehogy szobai szökőkút legyen belőle! :)
:) Kösz igen, ezért keresnék valami gyári megoldást, de csak íbéjen találtam meg külföldi oldalakon és nem akarnék megrendelni valamit ami 40 dolcsi, 80 dolcsi szállítási költségért 8 hét múlvára...

Kösz a segítséget!

Tibor
 
Mekkora méretű darabokban van a Seachem Matrix?? Mert nekem Matrix Trop utánzatom van és apró szemű.
A neten található képek-videókon az eredeti elég nagy szemü, míg a kapható műanyag dobozát nézve az is apró.
 
Ok, nagyon köszönöm. Érdekes, hogy a Tetratec EX400-at nem kellett folytanom...


:) Kösz igen, ezért keresnék valami gyári megoldást, de csak íbéjen találtam meg külföldi oldalakon és nem akarnék megrendelni valamit ami 40 dolcsi, 80 dolcsi szállítási költségért 8 hét múlvára...

Kösz a segítséget!

Tibor

Szia,

vannak ilyen gyári cuccok Magyarországon is. :) Csak az a baj, hogy nem olcsók, viszont valószínűleg nem eresztenek. Tengeris technikák közt kellene keresned carbolit / foszfát szűrők/reaktorok kategória alatt. Pl. "Aqua Medic szűrőkiegészítők - Carbolit reaktor" 17e Ft körül kapható, ennek 1 liter a térfogata és 16 mm-es cső csatlakoztatható hozzá.
 
Mekkora méretű darabokban van a Seachem Matrix?? Mert nekem Matrix Trop utánzatom van és apró szemű.
A neten található képek-videókon az eredeti elég nagy szemü, míg a kapható műanyag dobozát nézve az is apró.

Szia,

talán azt mondanám, hogy kb. babszem méretű. (Nem mutáns óriás bab, de nagyobb, mint egy nagy borsó, és nagyobb, mint a Substrat Pro. :) )
 
A videón 1 cm-nél jóval nagyobbak 3-4 cm-es darabok is vannak. Érdemes ezeket kifőzni vagy áztatni használat előtt?
Mert én mikor először használtam 2 halam kipusztult. Erre gyanakodtam és kivettem. Tegnap forralt vízbe tettem és áztattam, majd újra bele tettem a szűrőbe.
 
A videón 1 cm-nél jóval nagyobbak 3-4 cm-es darabok is vannak. Érdemes ezeket kifőzni vagy áztatni használat előtt?
Mert én mikor először használtam 2 halam kipusztult. Erre gyanakodtam és kivettem. Tegnap forralt vízbe tettem és áztattam, majd újra bele tettem a szűrőbe.
Azóta van fejlemény a halaknál?
 
A videón 1 cm-nél jóval nagyobbak 3-4 cm-es darabok is vannak. Érdemes ezeket kifőzni vagy áztatni használat előtt?
Mert én mikor először használtam 2 halam kipusztult. Erre gyanakodtam és kivettem. Tegnap forralt vízbe tettem és áztattam, majd újra bele tettem a szűrőbe.

A 3-4 centi soknak tűnik, de elég változatos a mérete, színe, stb.. :) Ezeket nem kell kifőzni, én csak egy picit átmosom, hogy ne legyen rajta "kőpor".
Nem tudom, hogy használtad, de a Matrix önmagában nem okozhatta az elhullást. De ahhoz, hogy szűrni is tudjon napoknak (baktérium kultúrákkal), de inkább heteknek kell eltelnie. Ha működő rendszerben akarsz szűrőanyagot cserélni, akkor csak részletekben lehet azt megcsinálni, hogy a régi szűrőanyag "beoltsa" a berakottat, egyszerre nem lehet lecserélni a bio szűrőanyagot. Ha teljesen új a setup, akkor meg még nincs semmi biológiai szűrés, semmilyen élőlényt nem lehet berakni, amíg be nem áll a szűrőd.
 
A héten én is beszereztem 1L-t, de most nem fogom tudni felhasználni az összeset. A címkére pedig az is rá van írva, hogy felbontás után 1 évig őrzi meg a minőségét.
Valóban veszít a minőségéből és ha igen meg lehet akadályozni? Esetleg RO vízben tárolni?
 
Back
Oldal tetejére