• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scurry

tofi

Tapasztalt kertész
Kedves fórumtársak, sokat olvasgattam a bejegyzéseket és úgy gondoltam - lustaságom ellenére - hogy
belevágok egy naplóba, bár a Ti naplótok képeihez képest az én aksim csak egy fürdőkád. Nem titkolt önző szándékom a tapasztalatszerzés és soksoksok segítségkérés hogy egy szép nécsör akváriumot gondozhassak.

Akvárium mérete: 70x35x35 egyedi opti 86l
Világítás: Odyssea (a villogós villámlós típus) 4x24 T5 de csak 2 cső világít 1x6500 1x(úgy éreztem a 4 cső túl sok) 12h-tól 20h-ig
Bútor egyedi (az asztalos eddig konyhaszekrényeket tervezett ezért hát nem egy ADA stílus lett ezért olcsóbban is adta :))
Szűrés 1x Eheim 2071 + duplacsapok + "lily pipe a jobb csájníz minőségből 17es csövezéssel"
Szűrőanyag: Eheim Substrat Pro , Seachem Purigen a GA-tól és tényleg állati tiszta a víz.
Cokettő: nagynyomású 2kg palackkal, mágneszelep egy időzítőn a világítással, ADA DC
Hárdszkép: 2db Red moor fa
Talaj: JBL Aquabasis plusz, 10 liter JBL Manado
Háttér: Fényes fekete odabiggyesztve valahogy (egyébként öntapadós - matricás - lenne)
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro + Easy Carbo
Levegőztetés: mivel hangos a lily így Sera 275R plus 19-23h-ig.
Vízcsere heti 1x 50% Csapvíz kezelve be-fine, be-soft, be-green +algexit bár it a víz borzasztó kemény meg arzénos is. Jelenleg összeszerelés alatt áll egy RO készülék, amely többségben már megvan, de szeretném ha nem csak akváriumi vizet de iható vissszasózótt vizet is elő tudnék állítani, ehhez hiányzik néhány alkatrész.

Növények:
Marsiela hirsuta 3
Hydrocotyle Tripartia Japan 1
Ludwiga glandulosa 2
Vallisneria americana var. asiatica 2
Vallisneria americana mini twister 2
Lindernia rotundifola 1
Cryptocoryne wendtii Mi Oya 1
Cirnum calamistratum 1
Anubias barteri var nana vagy petite
Cardamine lyrata 2
Eleocharis Sp. Mini TC 3
Hydrocotyle verticillata (egy levélből most már 8-10 levél)
Egy régi tévedésből van riccia, szerencsére most már elvéteve (de tényleg kiírthatatlan)
+ GA tól kaptam szerencsére egy csomó csigát így nem kell őket beszereznem máshonnan. (Csak a csigaevő csigákat)

Halak:
4 repülő róka
4 csigaevő csiga
Irgalmatlan sok red cherry és még petések is
Szegeden vásároltam a számla szerint "élő állat" de valami rasbora féle lehet holnap teszek fel róluk képet hátha valaki megmondja mi is a nevük, mert azért nagyon szeretném tudni - a garnélákkal békésen megvannak.

Negatívumként nagyon sok a pontalgám főleg az anubiasokon, illetve a sarkokban lehelyezettt növényeken
Az üvegen barna alga amit fogkefével takarítok.

Képeket hamarosan feltöltök.
 
Az ígért fényképek:

Jelenleg így néz ki. Tudom nem túl szép de "tanuló"módban vagyok és a kettesért hajtok

akva20130222.jpg


Egy RC a nagyonsokkkkkból:
redcherry.jpg


A salátabár hagymával :)
salatabar.jpg


Újabb lakók: szívesen várnék véleményt, milyen halakat is kaptam - nekem gyanús hogy nem szúnyograzbórák
halacsok.JPG


Lehet hogy nekik tetszik a magaslati levegő és a kilátás:
redcherry1.jpg
 
Hááát mint látható nem vagyok egy ollóvirtuóz de most már nagyon ráférne egy rendbetétel a "háttérnövényekre is".
A növényeket 1 hónapja vettem a GA-ban :) köszi fiúk

A vizihagyma (cirnum calam...)elvileg lassan növő fajta, nem igazán értek hozzá mi a lassan növés , de nálam heti 2cm-ert növöget levelenként (szerintem engem akar megfojtani egy este).
Illetve szeretnék segítséget kérni, mert nem igazán találtam a topic-okban illetve a neten sem információt arról, hogyan kellene nyírni a Cardamine lyrátát - (nekem csak viziszőlő) -

A Cardamine Lyrata-t is mégy gyerekként vettem és máris ekkora lett. Az alsó sárga csúnya leveleket már lezsonglőrköttem.
Cardamine_lyrata.jpg
 
Ezzel az akival kettesért hajtol?
Simán adnék neked egy ötöst!(y)
Nagyon szép egészséges aki!(y)
 
Azok Amanda lazacok.
Szépek. Hány darab van?
Cory is látható a képen, és repülő róka is.

Köszönöm DomeSL. 10db van az aksiban nagyon kedves kis halak, mindíg tülekednek kajálni. Mostmár viszont neked köszönhetően tudományosan is hívni tudom őket (Hyphessobrycon amandae) illetve ami fontosabb jobban gondjukat viselni. Jól láttad van még 5 repülő róka, meg egy Cory + írgalmatlan mennyiségű petés RC.
 
Kedves naplóm, éééés még Kedvesebb Fórumtársak.

Egy napló ugye azért készül, hogy láthassuk egy akvárium fejlődését, és ha ez egy ellenőrző volna akkor már régen kirúgtak volna az iskolából a hiányzásomért, hiába mondanám, hogy én készültem - tudom az anyagot elvégeztem a házi feladatot. (már-már a fórumolvasás rovására megy a munka)

Szóval az utolsó jelentkezésem óta hááát megnyirbáltam a növényeket az után gyártott curve ollómmal mielőtt még elfoglalják az egész nappalinkat.
És tanácsot kértem a GA srácoktól a pontalgák kordában tartására, mert most már eléggé aljas módon terjeszkednek az egyébként békés anubias-okon, mint a bacik a wc-ben. A Magyar ADA Szentélyben azt mondták, hogy adjak a .algáknak foszfátot a rendes micro/macro/carbo/átlag 3wpg szánsájn növényetetés mellett.
Szerintem Keymaker-rel beszélhettem telefonon mert úgy 2 mp alatt hirtelen ki lett számolva az akváriumom ppm/kh/gh/ph/mgperL/etc-re, de a vonal végén a hallgatásomból szerintem kiderült, hogy nem vagyok matek zseni, és még a gugölt sem sikerült beizzítanom ezen idő alatt, hogy esetleg csak legépeljem a halottakat későbbi feldolgozás céljából, de Keymaker hozzátette hogy a termék dobozán és/vagy a GA honlapon is egyértelműen le van írva a számítás, adagolás. A cucc irgalmatlan gyorsan meg is érkezett és bőszen adogatom azóta is a vízcserék alkalmával. Mellette természetesen egy félelmetes easy carbo-val töltött injekciós tűvel is fenyegetem a betolakodókat.

A közép és háttérnövényeim úgy gondolom szépen növekednek, pedig a cryptot nagyon meggyaláztam az ollóval, de a vágás helyén hozott 3 új hajtást. A levágott részt melléültettem, amúgy okulásnak, hogy így jár aki gyorsan nő, meg gondoltam 3wpg kemény lesz de nem érdekli így is a vízfelszínre akar törni.

Az előtéri növényeimen a Hirsuta és az Eleocharis SP. Mini kicsit nem érzik magukénak a medencét szerintem, (persze erről tehetnek az ormányos márnák és a Cory is és én is a Manado talajjal) mert 1,5 hónapja ültettem őket de nem látványos a fejlődésük számomra. Persze nem tudom milyen gyorsan kellene fejlődniük, vagy mennyire vagyok türelmetlen. A Hirsuta azt hiszem submers levelekre kezdett váltani, és őt is megfodrászkodtam, de a levágott csonkok egyenlőre csak bebarnultak.
Az eleocharison az ültetés óta csak egy kis magasságbeli változást veszek észre, nem akar terebélyesedni.

Új beszerzésnek számít egy NeWave 800-1600 vízforgató a 17es üveg utgy lily mellé mert kevésnek találtam a 2071-es szűrését, meg a Seachem Matrix szűrőanyag.

Holnap teszek fel fényképeket és akkor majd szeretném megkérdezni a Hirsuta és Eleocharis Miniről a véleményeteket, hogy mit csináljak.

Üdv: Tofi
 
Elnézést a sok munka miatt kicsit elhúzodott a képek készítése.

Begyepesedett leszek: (egyszer)

akva20130322.jpg


Pici Pogo

pogostemon.jpg


Hydrocotyle_t_Japan
Hydrocotyle_t_Japan.jpg


ILyen fényár van itthon. Basszus tényleg nem kell este 9.ig felkapcsolni a villanyt, elég az akvárium. Bár itt az akváriumban látszik a tv :-(

aksi_nemszep.jpg


Egy hónap különbsége, bár tényleg nagyon megvágdostam a növényeket. 2 hete.

Most így nézve nem vagyok túl kreatív.
differecia.jpg


Ja még annyi, hogy a kicsit sárgás víz a papillon levélkének köszönhető, amit lehet a végén én eszek meg, mert nálam a halak és a rákok is félnek tőle.
 
Szia tofi!

Kicsit kaotikus még a növényesítés, de látszólag jól érzik magukat, szép egészségesek!
Egyedül az Anubiasok vannak túl mélyre ültetve (igazából dekorra kellene kötözni)!

A.ttila
 
Szia A.ttila!

Köszönöm a tanácsot azt hiszem élni fogok vele. Szegény Anubikat azért nyomtam ilyen mélyre, mert a manado talajba iszonyatosan bénázom, (bár lehet másikban is csak még nem próbáltam) és ha csak egy kis gyökér ér le akkor a flow elmossa, vagy a Cory, akit már megfenyegettem.
Illetve az akvárium indításakor költöztünk, és nem igazán a kis "kis világommal" foglalkoztam. Na de attől függetlenül tényleg kaotikus.
 
Nem mintha számítana, de nekem tetszik. Szépek a fotóid, a stílusod meg határozottan olvasmányos, azt hiszem jópár stand up-os a fél karját odaadná, ha tudna ennyire spontán lenni. (y)
 
Corys Aqvita

Kedves Naplóm és fórumtársaim!

Tegnap elfajult a vita köztem és a Cory között, mert előtte 6 napon át küzdöttem és ültettem újabb 2 csupor Eleocharis minit mint tudjátok nem kis fáradtsággal, melyeket a Cory reggelre mind kitermelt. (szerinte ennek a növénynek jobb lenne az akváriumon kívül) Próbálkoztam fenyegetéssel majd dúúúrva fenyegetéssel (pl lefolyóban végzed ha így viselkedel, kenyéren és vizen fogsz élni életed végéig - bár lehet ez nem túl nyerő duma egy halnál), igérgetéssel (választhatsz magadnak növényt), kajával (akkora algatablettát kapsz, hogy kiszorítja a vizet a medencédből) mindennel ami a gyermekeimnél beválik de a bajszos kis öregúr hajthatatlan volt. Mindhiába, szerda estére megint egy csomó parvula körhintát játszott a felszínen melyeken a Red Chery-k körhintáztak, ahogy a flow forgatta a kupacot (bár így ránézésre ez náluk olyan lehetet mint 6dl pálinka, nem mintha tudnám milyen is lehet az) Az a "kártevő" meg csak úgy pökhendin pihent a Manado talajon, néha meg-meg libbentve farkát, hogy tud ő még többet is ennél.
Szóval betelt a pohár nálam és megmutattam naki a halas zacskót és megmondtam neki, hogy csütörtök reggel 8-ig hagyja el az akváriumot, vagy én teszem. Persze csütörtökön reggel ott trónolt előttem várva a kaját. (Egy két Eleocharissal még kevesebb volt a talajban).
Gonosz vigyorral megtöltöttem A zacsit akváriumi vízzel a kajára mondtam, hogy feljtese el, és elkezdődött a játszma melynek a végén már mind a ketten sírtunk. (INNEN CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK AJÁNLOM, BÁR A CSÚNYA SZAVAKAT MEGPRÓBÁLOM MELLÓZNI FŐLEG MODERÁCÓTÓL FÉLVE) Nem is gondoltam, hogy ekkora a dzsumbuj az akváriumban. Két hálóval kergettem Corybát de ő mindíg talált menekülő útvonalakat. Úgy látszott tényleg ő fog nyerni, játszi könnyedséggel járt túl az eszemen. Fél órával később még mindíg két hálóval rohangáltam 86 literben rotalák és red-moor gyökerek között több kárt csinálva mint a Cory eddigi életében, de már nem volt vissza út. Szerintem a végére elfáradt és önként ment a hálóba, hogy ne legyünk már annyira hirigben. De enyém lett a diadal. Elköltözött. Fellélegeztem. Remélem azért jó helye lesz ( a fiam akváriumában) Ezt választottam neki öröklakásnak 120 liter kevesebb növény több műanyag búvár.

Gonoltam, hogy lövök néhány képet az aksiról így költözés után lelakva, de a fényképezőgépem elsírta magát. Még a vakut sem volt hajlandó kivetni. Hát ez van most gőzerővel és fehér borral együtt ültetek. De ami a legszebb, a Cory szemből ezt látja és tudja, hogy tehetetlen.
 
Kedves Naplóm és még kedvesebb Fórumtársak!

A mai napon fényképeket kellett keresnem a múltamból, melyben vissza kellett mennem egészen kétezerhétig, pedig már a tegnapra nem emlékszem mert a feleségem szerint lakink velünk egy Alzheimer nevű bácsi aki reggelre ledugja a az este elhagyott vagy árván maradt dolgaimat. Szóval most szerintem ennek a bácsinak kimenője volt és szeretném megosztani veletek az első akváriumomat amire akkor büszke is voltam. (nem igazán tudom hogy miért, vagy mitől) Tényleg kemény lesz csak szülői felügyelettel ötfelkijátójeletideazonnal!

Májförszakvárium nemröhög:
myfirst.jpg


Szerintem az algák szépek egészségesek.
 
Back
Oldal tetejére