1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Tengeri Scar's Reef

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: Scar, téma nyitása: Júni 5, 2018.

1. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Sziasztok!

Ahogy ígértem elindítom az Új akvárium naplóját, most hogy körvonalazódott az elképzelésem, és a harmadik fázisba lépett az akvárium.
    Első körben egy kis körítés, majd következő posztban felsorolom a technikát, aztán majd kaptok képet is ;)

Tavaly júliusban kezdtem a tervezést, volt több verzió, decemberben egy kis melléfogás aztán márciusban elindult a mostani rendszer. Sokat olvastam, megismertem új embereket, új nézőpontokat, néztem sok képet, külföldi fórumot fordítóztam st., rátaláltam egy "halott" fórumra ami olykor-olykor igencsak élő szerencsére.

Kicsit lassabb minden, kicsit kékebb és sósabb :D IMG_20180605_210939.

2. Selena
    Épp nem fórumozik ...

Selena Főkertész

Tag:
    Júni 14, 2015
    Kedvelik:
    1,710
    Hely:
    Meisenheim, DE
    Csak egy gyors kérdés. A jebao külső mágnese a lefolyó Boxban van?

3. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Igen.

4. Selena
    Épp nem fórumozik ...

Selena Főkertész

Tag:
    Júni 14, 2015
    Kedvelik:
    1,710
    Hely:
    Meisenheim, DE
    Ok. Azt ugye tudod hogy az pár hónap múlva elkezd majd rozsdásodni...

5. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Szóval akkor ahogy ígértem, következő bejegyzés a technikával.
    Maga a medence egy belső leválasztásos alul fúrt rendszerű, 60*50*50 cm-es paraméterekkel bíró kis "kocka", alul szűrőakvárium RO rekesszel. A szekrény azonos alapterületű 77cm magas vasvázas bútorlapozott doboz.
    Használtan vettem üresen, de a mostani tudással már máshogy döntenék. Sem a belső box nem "hasznos" sem az előző tulaj karcai, de ez van, a belső látványon nem változtat.

Felnyomónak egy Jebao dc3000-es pumpát használok,
    áramoltatásra 2db Jebao rw-4-et,
    lehabzó egy CoralBox d300
    míg a lámpa egy Ocean Revieve t247b.
    Automata vízutántöltést egy CoralBox A100 kütyü végzi.

Itt említeném meg az élő és száraz köveket is, kb. 20-25 kg között van összesen.
    Következő bejegyzésben pedig leírom mi volt a cél és hova jutottunk.

dexkill kedveli.
  6. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Köszönöm hogy szóltál, ez elkerülte a figyelmemet. Hétvégén intézkedem.

7. Selena
    Épp nem fórumozik ...

Selena Főkertész

Tag:
    Júni 14, 2015
    Kedvelik:
    1,710
    Hely:
    Meisenheim, DE
    A legegyszerubb ha egy vákuum zacskóba beleteszed, kiszivod a levegőt belőle egy szívószállal és lezarod.

8. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Most van időm, így gyorsan írom is.
    Szóval tavaly nyáron megtetszett Selena(Sarlósi "prof") naplója, főleg a zoanthusok, így elkezdtem utána olvasni lágykoralok-kőkorallok-vízkémia-stbstb. Négy hónap után elkezdtem gondolkozni egy 60*30*30-as nanon amibe két bohóc lenne rózsával és zoákkal amit decemberben egy árajánlat után el is vetettem. Elkezdődött a tervezés volt több méret több variációval: belső lehabzó/ belső rekesz/ alsó szűrőakváriumos megoldás. Nagyjából így változott a méret is, ügye: 60*30*30 >60*40*40>60*50*50>80*50*50 vonalon, és akkor jött a mostani akvárium így "visszalépésként" , de egy verzióval régebbi méret indult.

Kezdődött a sakkozás az élőlényekkel. Még mindig lágykorallos, de bohóchal nélküli akvárium volt az elképzelés amibe szépen lassan visszaúsztak a bohik és jött velük egy Gyönyörű Sunburst anemona is. Én naív azt gondoltam hogy ez a 150liter már egész jó méret akár 5-6 hal számára is, aztán még jobban utána nézve rájöttem hogy annyira mégsem nagy, többek között ezért is vannak most bohóchalak a medencébe. Viszont így elkezdtem kikacsintani más fajta korallok felé is. Nekem a zoanthusok és a quadricolor anemona után a nagypolipú kőkorallok tetszenek a legjobban, így elkezdődött az újabb tanulás hogy az ő igényeiket is ki tudjam elégíteni és megszületett a jelenlegi elképzelés amihez már elég közel állunk.

Jelen pillanatban 80-85% van meg az élőlényekből, de a meglévőek sincsenek még a végleges helyükön.
    Most nevesíteném őket:
    2 fő Közönséges bohóchal
    egy Hatsávos ajakoshal
    egy Tisztogató garnéla.

Korallok:
    Entacmaea quadricolor - Bubórékanemona -Sunburst színváltozatban
    Stichodactyla tapetum - Mini szőnyeganemona ( végül a szimbiota garnélái nem lesznek a bohóchalak miatt, de így is nagyon szép)
    3 féle Discosoma - lapanemona , jelenleg 3 képviselővel ami később még felfelé lehet változhat
    Ricordea Florida és Yuma - hólyagos lapanemona
    pulzáló Xénia
    fotoszintetizáló "gorgonia"
    Clavularia - sörénykorall
    8 féle zoantus

Kőkorallok:
    Trachyphyllia geoffroyi - agykorall
    Fungia - gombakőkorall
    Euphyllia parancora - kalapácskorall , Belőle szeretnék még egy másik színváltozatot.
    Caulastrea - szájkorall - Belőle pedig már beszerzés alatt van egy másik színváltozat.
    Montipora - zöld szöveten barna polipok - ajándék volt így bekerült. Sps korall nem volt tervben egyáltalán.

Szeretnék még:
    Ecsenius bicolor - Kétszínű nyálkáshalat,
    Két három acanthastrea - ananászkorallt,
    Ricordea fajokból még 1-1 színváltozatot,
    Zoantusokból is lehet még,
    és így a végére, úgy gondolom hogy ha ezeket a fajokat sikeresen tudom tartani akkor boldog leszek és egy szép akváriumot tudhatok majd magaménak. Félreértés ne essék, most is szép csak amikor mindenki a neki megálmodott/megfelelő helyre kerül akkor fog igazán mutatni. IMG_20180614_190427.

9. Selena
    Épp nem fórumozik ...

Selena Főkertész

Tag:
    Júni 14, 2015
    Kedvelik:
    1,710
    Hely:
    Meisenheim, DE
    Elég üres még az akvárium. Vegyél még bele sok-sok korallt amiket írtál. És még több halat! Simán mehet bele 7-8 kistestű hal! Minél több annál jobb mert a halkaka a legjobb koralltap.

10. Selena
    Épp nem fórumozik ...

Selena Főkertész

Tag:
    Júni 14, 2015
    Kedvelik:
    1,710
    Hely:
    Meisenheim, DE
    Ja és a korallok miért a frag tartón vannak? Miért nem a szirten?

11. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Még beszoknak a ledhez, nem szeretném megégetni őket, szépen fokozatosan emelem a frag tartót a kívánt szintre, ha elértem a szirt magasságát költöznek.
    Korallokat is szépen lassan fokozatosan veszek, ennek két oka is van. Az egyik hogy könnyebben tudok alkalmazkodni, balling stb. A másik hogy én mo-n élek átlag fizetésből. Peace

12. Selena
    Épp nem fórumozik ...

Selena Főkertész

Tag:
    Júni 14, 2015
    Kedvelik:
    1,710
    Hely:
    Meisenheim, DE
    A korallokat nyugodtan felragaszthatod a szirtre. Ha nem 100 wattal vilagitasz semmi bajuk nem lesz. Különben is nem spsek. Zoak es lps. Én az egyik legkenyesebb lpst (Euphyllia arany fákja) rögtön a szirt legtetejere tettem és azóta kétszer akkora lett. Inkább a lámpát dimmeljed le és pár hét alatt vissza 6e46bba2d06e2f08aefa15b97536b9ce.

13. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Családunk legifjabb tagja.Pici Acanthastrea echinata :)
    Jövő héten érkezik még két Caulastrea és várhatóan azon a hétvégén mindenki költözik is a helyére aztán nyári szünet :D
    IMG_20180619_211423.

Utoljára módosított: Júni 19, 2018
    rutilans, AmegA, dexkill és 6 mások kedvelik ezt.
  14. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Annyi változás történt hogy július elején érkezik még egy Acan, és az Ecsenius Bucolor is :)

15. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Ismét változás történt. A kis bicolor és az Acan megérkezett tegnap este, de a caulastrea beláthatatlan időre parkolóra került.
    IMG_20180628_184910. IMG_20180628_184517. Bicolorról nem kaptok képet, kis sunnyogós :D

16. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Pillanatképek az esti etetésből, avagy mindenki csámcsog :D
    36576893_1736826393019386_6174302937276219392_n. 36501976_1736825969686095_8072641751547904000_n. 36555993_1736826553019370_1209209181324705792_n.
    És felülről egy részlet: 36539363_1736820779686614_320654132241235968_n.

17. sztanotomi
    Épp nem fórumozik ...

sztanotomi Főkertész

Tag:
    Dec 30, 2014
    Kedvelik:
    2,273
    Hely:
    Budapest, Víziváros
    Esküszöm neketek ez egy másik szakma! Mint Dakar meg az F1 vezetni kell itt is ott is de nem mindegy, hogy milyen technikával? (y):D
    Sok sikert a végső scape-ig!

star67 kedveli.
  18. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Köszönöm, igyekszem!

19. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Az első két hónap pár képe.
    Legelső kép még januári amikor jött az üveg a régi bútorral. A második február 23 amikor feltöltöttük és élesbe ment a rendszer, a majdnem mostani szirttel pedig március 8-al indultunk.
    Már kezd kirajzolódni a tervezett kép, igaz hogy többször kellett alkalmazkodni a korallok igényeihez, de ők az elsők.
    27393220_1569330546435639_2052757170_o.
    Végére egy mai kép, a korallok kezdenek a helyükre kerülni. Most türelmesen várunk a gyarapodásukra. Etetés és vízcsere van. Előre láthatóan kedden érkezik a két caulastrea és augusztus végéig tervezetten új lakó nem érkezik.
    IMG_20180704_150505.

AmegA, evavigh, Zuzmi és 5 mások kedvelik ezt.
  20. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Főkertész

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Mégis jöttek új korallok, két remete és egy boxoló garnéla, caulastrea több is, mint terveztem. Rossz hír pedig hogy a legkedvesebb halacsom - a kis ajakos- kiugrott, muszáj lesz valami hálót felülre aplikálni, ajakos nélkül nincs meg a feeling.
    IMG_20180730_154913. IMG_20180730_160018.

Meskó, csolrob, Szella és 6 mások kedvelik ezt.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése