• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scar 200 literes terve

Scar

Főkertész
Sziasztok

Lassan szedegetem össze az infókat a nagylányhoz, meg a pénzmagot is, így elkezdem nyilvánosan is tervezgetni.

Idáig adott lenne egy 95x45x50(magas) akvárium. 8 mm-es üvegből, hosszanti merevítéssel. Szűrésnek egy szűrőakváriumot tervezek, lávakővel, garven substrattal, szivaccsal, feltehetőleg az egész lelke vagy egy Eheim compact 2000, vagy egy hasonló hozamú fűtésszivattyú lesz.
A bútor zártszelvényből lesz alá hegesztve, 3 oldalról burkolva (elöl és kétoldalt).
Világításnak egyenlőre 5x21W/T5/865 gondoltam, valami pofás tetővel ami hátul lévő szarvakról fog lelógni.
A talaj valószínűleg a JBL terméke lesz, mind táptalaj, mind általános talaj szempontjából. Tápozás GA wellnes csomag, és ha sikerül beszerezni akkor nagynyomású co2, reaktorral.

Élőlények szempontjából a fő csapásvonal Dél-Amerika.

Halak:
30-40 Neonhal
2 ramirezi
12 panda cory
5-6 amano

Tervben lévő növények:
Vallisneria (nana, mini twister)
Sagittaria subulata
Staurogyne repens
Echinodorus 'Aquartica'
Microsorum pteropus 'Narrow'
Eleocharis Vivipara
*Pogostemon helferi

A halak listája még kiegészülhet egy, esetleg két fajjal, a növények rugalmasabban változhatnak.

Lényegében egy fás, növényes, halas akváriumot szeretnék összehozni. A koncepció ballról jobbra rendezésű lenne. Valamilyen szinten lépcsőzetesen jönnének a növények, de majd a fa nagymértékben változtathatja az elképzelésemet.

*csillaggal fogom jelölni a változtatásokat.
 
Re: 200 literes terve

Jól hangzik, biztos szép lesz, de miért 21wattos HE csövekkel dolgozol? HO csőből kevesebb kéne, de lehet tudsz valamit amit mi nem :p
 
Re: 200 literes terve

Nem hangzik rosszul. Pont azt akartam kérdeni, mint Dani :) ..megelőztél.. :D. Ha sikerül garven substrat-ot beszerezned írhatnál egy p.ü.-t honnan volt. Mikorra várhatóak a fejlemények?:)
ui.: A téma neve "200 literes terve" gondolom "Scar 200 literes terve" akart lenni ha gondolod írd át csak megjegyeztem :)
 
Re: 200 literes terve

Számolgattam, és papíron jobb az egy wattra jutó lumen kibocsátása, papíron legalábbis. És ahhoz jó az energiatakarékos fénycsövekből kibuherált elektronika is.
Első körben legalábbis, aztán ha nem jön be, akkor váltok HO-ra.

Reconnak: Igen az akart lenni a neve, majd pótolom.
Garven substratot egy magyar aukciós portálról vettem (v). Nem volt drága, pestről jött valahonnan, bontatlan zacsiban.

A fejlemények folyamatban várhatóak. Most sikerült munkát találnom, szóval lassan de biztosan. Az akvárium már megvan! :D
 
Luna said:
Az akvárium már kész van? Ha nincsen én inkább 40 magasra, és 50 szélesre tervezném.

Mint feljebb már írtam megvan, és 45 széles. Már csak kifúrni kell, és egy szintező üveglappal leválasztani hogy áramszünet esetén ne ússzon el a szoba.
 
Hát akkor már megette a fene. :mrgreen: ;) Legközelebb érdemes úgy vacillálni ilyenkor, hogy berendezés tekintetében jobb a mélyebb akvárium. Fás, köves dolgot tervezel egyébként?
 
Megette a fene, megette a fene, ez van :D
Ha az ember számítógép szervízelésért kapja akkor nem válogathat.
Mindenesetre idáig egy csak fás akváriumot tervezek, köveket egyenlőre nem.
 
Tudni kell annak is örülni, ami van persze. :) Nem is cseszegetésnek szántam, és remélem nem is vetted annak. :) Mindenesetre jó munkát hozzá.
Nyitottra tervezed az akváriumot?
 
Nem veszem annak.
Igen, első körben nyitottra, aztán majd meglátjuk a neonok mit alkotnak. Bár a másikból sem ugrálnak ki, 45 literre vannak 10-en.
 
Nálam eddig egy neon ugrott, pedig évek óta tartok folyamatosan neont. Inkább a kiöregedéssel vannak problémák. :(
 
Sajnos jegelnem kell a projektet, nem fér el az új helyen. hiányzik még 5 centi.
Vagy találok valami megoldást vagy másik akváriumot kell csináltatnom.
 
Back
Oldal tetejére