• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scapers HUB

Mennyire tudsz azonosulni a felvázolt problémával?

  • Teljes mértékben

    Votes: 2 100.0%
  • Előfordul, hogy nehéz megfelelő akvakertész tartalmat tálálni

    Votes: 0 0.0%
  • Már tudom, hogy hol keressek, szóval nem jelent gondot

    Votes: 0 0.0%
  • Sosem volt ilyen problémám

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    2

xman

Főkertész
Sziasztok,

Szeretnék bemutatni nektek egy ötletet és kiváncsi vagyok a gondolataitokra is ezzel kapcsolatban.

Az akvárium világán kívül az úgynevezett "való életben" Digital Product Designerként dolgozom. Ez magyarosítva annyit takar, hogy különböző digitális problémákra keresek megoldásokat webes felhasználóknak. Dolgoztam már mobil applikációkkal és web applikációkkal is egyaránt. Jelenleg Koppenhágában dolgozom és egy Social Media Management mindeféle ügyféloldali problémáira próbálok megfelelő design megoldásokkal előrukkolni.

Szabad időmben is gyakran agyalok mindenféle digitális problémán és ezalól az akvakertészet sem maradt kivétel.

Miután dolgozó ember vagyok mint sokunk, úgy érzem, nehéz dolgom van minden nap végig nézni az összes blogot/vlogot, Instagrammot és fórumokat ahol fontos számomra érdekes információk találhatók akvakertész témában.
A legnehezebb mindezekk közt kiszűrni azt, hogy valójában mi az igazán érdekes és mi az ami számomra a leg aktuálisabb. Naponta maximum egy órát tudok ezekre fordítani ami nem mindig hasznosan eltöltött az utóbb említett problémából kifolyólag.

Ezért próbáltam egy megoldást keresni erre a problémára.
Egy olyan megoldáson gondolkoztam, hogy egy Chrome extension installálása által egy olyan böngésző kezdőlapot hoznék látre ahol könnyedén és gyorsan az általad beálított kritériumok alapján lehozná az összes olyan cikket, fotót és videót amik mások által és a kulcsszavaid alapján számodra a legrelevánsabbak. Követhetsz blogokat, youtube profilokat, Instagram és egyébb oldalakat amelyek számodra érdekesek.

Fontosnak tartottam, hogy az alapértelmezett kereső ablakból kifolyólag ne blokkoljam a felhasználot attól, hogy a szokásos Google keresésit véghez vigye, ezárt a nyitóoldalon a kereső multifunkcionális lenne, egyaránt lehetőséget nyújtva a "Scapers HUB"-ban és a Google-n való keresésre.

Egyelőre ennyi. Rengeteg hozzáadott ötletem van még ebben a témakörben de hosszú lenne leírni.

Addig is megosztok pár képet a Design ötletekről. Sok szeretettel várom a gondolataitokat ezzel kapcsolatban. Meséld el milyen problémákkal küzdessz meg a mindennapokban miközben érdekes akvakertész tartalom után kutatsz a neten.

(Sajnos ennek a fejlesztéséhez befektetésre lenne szükség és a piac sem biztos, hogy túl széles egy ilyen létrehozására, tehát tekintsetek erre úgy mint egy fikció.)

Üdv,
Norbi

Main.png Browse.png
 
Szia,

A kereső adatforrásai hogyan kerülnének meghatározásra?
Keresési szokások: alapvetően a jól bejáratott helyeket nézem meg (GA forum:) és ha valami érdekeset találok, akkor böngészek tovább. De egyébként ritkán "kutatok" cél nélkül:)

Off: A jobb alsó képet honnan szedte(d)?
 
Szép a GUI, jó az ötlet is. Nehezen tudom elképzelni működés közben. Rengeteg a zaj (tartalom) amit szűrni kellene. Ez még egy youtube-nak sem megy.

Én elég sok időt töltök tartalom fogyasztással.

Facebook, Insta, Youtube, Feedly (blogok).
Fórumok ezek után jönnek de az utóbbi évtizedben visszaszorulóban vannak.

De minden platform más miatt érdekes. Csak fotók az insta. Youtube-on inkább csak vlog. Kevés a látványos videó.
Face egy mindenes. Feedly is szenved a tematikus blogok miatt. Más témában nézem inkább.

Azért ha sikerül told el egy kickstarter-ig legalább hátha.
 
Szia,

A kereső adatforrásai hogyan kerülnének meghatározásra?
Keresési szokások: alapvetően a jól bejáratott helyeket nézem meg (GA forum:) és ha valami érdekeset találok, akkor böngészek tovább. De egyébként ritkán "kutatok" cél nélkül:)

Off: A jobb alsó képet honnan szedte(d)?

Köszi, hogy megosztottad. Követsz social median akvakertészeket? Esetleg video blogokat youtubeon?

Ha jól emlékszem a képeket az IAPLC Galériájából szedtem. De nem emlékszem már pontosan. Nagyon bomba az az akvárium. :eek::)
 
Szép a GUI, jó az ötlet is. Nehezen tudom elképzelni működés közben. Rengeteg a zaj (tartalom) amit szűrni kellene. Ez még egy youtube-nak sem megy.

Én elég sok időt töltök tartalom fogyasztással.

Facebook, Insta, Youtube, Feedly (blogok).
Fórumok ezek után jönnek de az utóbbi évtizedben visszaszorulóban vannak.

De minden platform más miatt érdekes. Csak fotók az insta. Youtube-on inkább csak vlog. Kevés a látványos videó.
Face egy mindenes. Feedly is szenved a tematikus blogok miatt. Más témában nézem inkább.

Azért ha sikerül told el egy kickstarter-ig legalább hátha.


Köszi, örülök, hogy tetszik.

Igen én is ígyvagyok vele, hogy minden network más tartalmat ad. Egyébként a deal alapvetően az volna, hogy egy előre beálított listából tudnál választani networköket amin belül te magad meghatározhatnád (facebookot/instagrammot/youtube csatornákat párosítva ), hogy kiktől szeretnél egy helyen tartalmat látni. Ez, egy viszonylag könnyen megoldható dolog technikailag. Ezen kívül kulcsszavakat is meghatározhatnál és ideális esetben az alkalmazás rangsorolhatná a tartalmakat popularitásuk szerint.

Egyébként érdekesség képpen az ötlet eredetileg teljesen máshogy an indult.
Miután teljesen kezdő vagyok akvakertész területen, sokszor mikor megoldásokon gondolkodom, építések hogyanján töröm a fejem, nehéz kilegózni olyan step by step kép/video anyagot amiből tanulhatnék könnyen. Tehát először egy olyan platformon gondolkoztam, ahol a felhasználók feltölthetnép (Napló szerűen) a képeiket videóikat és a többi felhasználótol kaphatnának segítséget visszajelzéseket.
Az egész alapvetően nagyon vizuális fókuszú lenne és a kommentek pedig másodlagosak. Tehát tegyük fel, hogy mire egy építés végére jutsz az egész dokumentáció tulajdonképpen egy tananyaggá formálódik. A kommentek pedig automatikusan témakörökbe rendeződnének. Ezáltal könnyebé téve bizonyos témakörök visszakeresését.

Az ötletet azért vetettem el, mert nem kis energia felhasználóknak folyamatosan kommentelni "használható tartalmat" nem beszélve arról, hogy a képi anyag minőségét teljesen lehetetlen kontrollálni. Nem beszélve arról, hogyha egy egész világra kiterjedő platformról beszélünk mi lenne a nyelv? Angol? Spanyol? Japán? Stb... Sajnos országokra lebontva a hobbi nem túl nagy az én olvasatomban ezért minden országra optimalizálni a platformot nehéz lenne nem beszélve arról, hogy ez esetben pontosan az eredeti funkcióját vesztené el.

Szóval rövidre zárva eredetileg így nézett ki a kezdő oldal kommentekkel és kicsit másabb logikával:

Scapers HUB.png
 
Akkor felvetek én is egy személyes problémát :) Az utóbbi hónapokban szinte csak telefonon van idő jövet-menet lépést tartani az aquascaping világgal. Emiatt sajnos a fórumot is sokkal ritkábban tudtam csak követni mostanában. Nekem már az is hatalmas előrelépés lenne, ha a magyar scapereknek lenne egy hashtagje és azt követhetnénk instán. Persze a mélyebb tartalmak, kereshetőség, stb szempontjából elengedhetetlen a fórum.
 
Akkor felvetek én is egy személyes problémát :) Az utóbbi hónapokban szinte csak telefonon van idő jövet-menet lépést tartani az aquascaping világgal. Emiatt sajnos a fórumot is sokkal ritkábban tudtam csak követni mostanában. Nekem már az is hatalmas előrelépés lenne, ha a magyar scapereknek lenne egy hashtagje és azt követhetnénk instán. Persze a mélyebb tartalmak, kereshetőség, stb szempontjából elengedhetetlen a fórum.

Lehet hogy maradi vagyok de en peldaul nem hasznalok instat, valahogy nem latom benne a pluszt. Mellesleg ha nezem az uj trendeket az social media szerintem elerte a csucsat, az emberek kezdik felismerni hogy a privat adatok mennyire fontosak es egyre kevesebben akarjak ezt kiadni. Nekem nagyon sok kulffoldi ismersom van facebookon, es egyre tobbet irjak at a valodi nevuket illetve nem osztanak meg privat fotokat (en is ezt kovetem egyebkent).

Hogy ne legyek off, nem igazan ertem hogy a topicra letrehozott megoldasnak mi lenne a plusz hozadeka. Ha valaki kepeket akar nezni akkor ott az insta, hashtageles eleg jol szurheto. Videokra ott a youtube ott is jo a kereso. Forumra en peldaul csak ezt a forumot hasznalom. Tovabba ahogy elottem is leirtak a felesleges tartalmak kiszurese eleg nagy falat lenne. Youtube is tele van igenytelen scaper videokkal.

Egyebkent erdekes hogy itt nalunk tavasszal a youtube megelozte keresesben a google-t. Az emberek ha valami informaciohoz akarnak jutni akkor eloszor akarnak rola videot nezni mint olvasni.
 
Tetszik az ötlet, mivel én is hasonló problémákkal küzdök, amikor tutorial tartalmakat keresek.
A YT már szinte használhatatlan e téren, hacsak véletlenül, vagy egy ismerősöd révén rá nem bukkansz egy tematikus csatornára. DE akkoris ott van a gond, hogy sokan nem lejátszási listákat hoznak létre, hanem csak ömlesztve töltik fel a tartalmakat.
Ha már a fényképes oldalak szóbakerültek, még mindig zavarban vagyok. Bevallom, hogy megnéztem @viktorlantos miket használ. A Pinterestnél kötöttem ki. Isten az atyám, nem értem, mi előnye van ha amellett még az Instán és a nemtommégmin is "tárolom" képeimet. Ahhoz meg öreg vagyok, hogy tucat oldalon regeljek és bámészkodjak, nem beszélve, hogy tartsam fejben mit hová töltöttem fel. Brrrr!
 
Akkor felvetek én is egy személyes problémát :) Az utóbbi hónapokban szinte csak telefonon van idő jövet-menet lépést tartani az aquascaping világgal. Emiatt sajnos a fórumot is sokkal ritkábban tudtam csak követni mostanában. Nekem már az is hatalmas előrelépés lenne, ha a magyar scapereknek lenne egy hashtagje és azt követhetnénk instán. Persze a mélyebb tartalmak, kereshetőség, stb szempontjából elengedhetetlen a fórum.

Jogos, én is elsősorban telefonról tudom csekkoli, hogy mi a helyzet. Egyébként az Insta hashtag magyar scapereknek az valóban egy jó ötlet. Elég nehezen találom mag a magyar fanatikusokat Instán. @viktorlantos Nem gondolkoztatok valami ilyesmin?
 
Lehet hogy maradi vagyok de en peldaul nem hasznalok instat, valahogy nem latom benne a pluszt. Mellesleg ha nezem az uj trendeket az social media szerintem elerte a csucsat, az emberek kezdik felismerni hogy a privat adatok mennyire fontosak es egyre kevesebben akarjak ezt kiadni. Nekem nagyon sok kulffoldi ismersom van facebookon, es egyre tobbet irjak at a valodi nevuket illetve nem osztanak meg privat fotokat (en is ezt kovetem egyebkent).

Hogy ne legyek off, nem igazan ertem hogy a topicra letrehozott megoldasnak mi lenne a plusz hozadeka. Ha valaki kepeket akar nezni akkor ott az insta, hashtageles eleg jol szurheto. Videokra ott a youtube ott is jo a kereso. Forumra en peldaul csak ezt a forumot hasznalom. Tovabba ahogy elottem is leirtak a felesleges tartalmak kiszurese eleg nagy falat lenne. Youtube is tele van igenytelen scaper videokkal.

Egyebkent erdekes hogy itt nalunk tavasszal a youtube megelozte keresesben a google-t. Az emberek ha valami informaciohoz akarnak jutni akkor eloszor akarnak rola videot nezni mint olvasni.

Értem amit mondassz és a jelenség ami mondtál egyébként valós. De azt is érdemes hozzátenni, hogy sok olyan ember veszi le magát a különböző socail media oldalakról akik amúgy nem voltak túl nagy felhasználók.
Egyébként én a designer tudományomat pont a social media piacon hasznosítom jelenleg, így eléggé sok használati adatra van rálátásom. Én nem látok ilyesztő vissza esést ami a közeljövőben megváltoztatna bármit is.

Első sorban pont az lenne a cél, hogy ne keljen mindenféle appok között váltogatnod. Egy helyen tudd megnézni a különböző tartalmakat amik számodra érdekesek. Miután ez csak egy koncept az ötlet techinkai része tartogat kihívásokat. Olyan nincsen, hogy lehetetlen inkább csak az a nagy kérdés, hogy mekkora befektetés a kihívásokat kiküszöbölni.

Egyébként, hogy egy ellen példát mondjak. Én nagy Instagram függő vagyok :D
 
Tetszik az ötlet, mivel én is hasonló problémákkal küzdök, amikor tutorial tartalmakat keresek.
A YT már szinte használhatatlan e téren, hacsak véletlenül, vagy egy ismerősöd révén rá nem bukkansz egy tematikus csatornára. DE akkoris ott van a gond, hogy sokan nem lejátszási listákat hoznak létre, hanem csak ömlesztve töltik fel a tartalmakat.
Ha már a fényképes oldalak szóbakerültek, még mindig zavarban vagyok. Bevallom, hogy megnéztem @viktorlantos miket használ. A Pinterestnél kötöttem ki. Isten az atyám, nem értem, mi előnye van ha amellett még az Instán és a nemtommégmin is "tárolom" képeimet. Ahhoz meg öreg vagyok, hogy tucat oldalon regeljek és bámészkodjak, nem beszélve, hogy tartsam fejben mit hová töltöttem fel. Brrrr!

Abszolút tudok azonosulni a problémával a képpel kapcsolatos oldalak és appok terén. Már megszámlálhatatlan helyen vannak dolgaim. Egyébként ezt úgy látom, hogy a legtöbb eléggé hasonló platform de azért mindegyikben van valamiféle külömbség.

Alapvetően mingíg vannak trendek és ezáltal mozog a világ néha egyik oldalról egy másikra. Szerintem fontos azt nézni, hogy neked mi az elsődleges célod és mi számodra a leg kényelmesebb. Nekem az instagram azért működik remekül, mert az esetek nagy részében akkor van időm megnézni a képeimet ha épp megyek valahova. Gyakran akár a kanapén ülve is kényelmesebb számora, minthogy leüljek a gép elé. A másik pozitívum az számomra, hogy gyors és lényegretörő. Megtudom nézni pillanatok alatt, hogy ki mit rakott fel azok közül akiket követek. (Személyes nyaralós képek és társai nem érdekelnek) Viszont minden ami hobbi az jöhet. Vagy tetszik vagy nem, de legalább csak egyszer kell megnéznem ha nem tetszik. Ha pedign nagyon tetszik eltudod menteni egy mappába, hasonlóan mint a pinteresten.

A flickr-ben azt látom előnynek, hogy a képeidet nem butítja le a platform és szépen egy profil alatt megvan a kis "portfoliód". Nem beszélve arról, hogy nagy felbontásban is tárolja arra az esetre, ha a képeid elvesztek volna valami oknál fogva.

:) Nem egyszerű kérdés. Szerintem ez ilyen kinek mi...
 
Back
Oldal tetejére