• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Sziasztok,
Tervbe vettem, hogy csinálok egy 13 literes nanot. Vettem kb 6 kg dragon követ...

a méretek: 35 x 15 x 25 cm

Savaznátok kicsit? Mit merre hogyan?

Ezt csak középre biggyesztve gondoltam...
IMG-38d83ba9cec6f0999687fff4ca92e2c2-V.jpg
Ezt pedig jobb sarokba üvegre tolva.
IMG-7e9098b77e4e46b8e079d1b16f2198dd-V.jpg
 
Jaja. Oké. Csak mivel nem hogy nagy scappel semmi tapasztalatom...de meg kicsivel annyi sincs...akkor vegyétek targytalannak...
Inkább szerezz apróbb köveket, túl órmótlanok. Ha a karton az akvárium méretére utal, akkor nagyon rossz az arány szerintem.
Korábban legóztam én is dragon kővel:
IMG_20160418_115118.jpg
4,5 literben is lehet iwagumizni.
Szóval ha komolyan gondolod ilyen kis méretben, ne a 3 db nagy kőre koncentrálj, vigyél bele több kisebbet hogy harmónikus legyen.
Hajrá! 🤟
 
Sziasztok,
Tervbe vettem, hogy csinálok egy 13 literes nanot. Vettem kb 6 kg dragon követ...

a méretek: 35 x 15 x 25 cm

Savaznátok kicsit? Mit merre hogyan?

Ezt csak középre biggyesztve gondoltam...
View attachment 147962
Ezt pedig jobb sarokba üvegre tolva.
View attachment 147963
Nagy kő felállít, ferdére, annyira, hogy a teteje a rózsaszín szaggatott vonalat adja, legmagasabb pont aranymetszésen. (rózsaszín nyíl) nagyobbik kis kő kicsit mögé tesz a nagynak állítva, ezáltal elhozza a hátsó üvegtől az egyik felét a nagynak, hogy ne legyen a síkja párhuzamos a frontüveggel. A kifli kicsi ferdén emelkedik a talaj emeléssel. Így kép alapján... IMG_20210510_211142.jpg
 
Jobb oldalt még betennék vékonyabb ágat, mert így 6 ágvég látszik. A páratlan számú a nyerő.
Köszi, próbálok még kisebb ágakat szerezni.
GA-ban lehet beszerezni ilyesmit?
Bal oldalt maradna a mostani 4, jobb oldalt akkor cél a 3.
A vastag ágvég egyébként nem számít bele?
 
Köszi, próbálok még kisebb ágakat szerezni.
GA-ban lehet beszerezni ilyesmit?
Bal oldalt maradna a mostani 4, jobb oldalt akkor cél a 3.
A vastag ágvég egyébként nem számít bele?
Persze, csak tedd azt, amit én szoktam: kipakolok egy ládát, és az alján turizok. :D
Te élőben látod, a fotón viszont úgy tűnik, hogy egyben van az egész jobboldal.
Próbáld meg kivenni az egyenes végű bumszlit, és egy vékonyabbat a helyére.
 
Mostanra sikerült az üvegbe helyezni, és összeragasztani követ fát.
Mi az akvarisztika purhabja? 🤔
Kisebb hézagokat fekete akvárium ragasztó szilóval és morzsolt agyaggolyókkal betömtem.
Hátul lávakő zúzalék, ADA PS mosó zsákba rá talaj a terv. A kövek közötti lyukakba perlonvattát tömnék, hogy a manna ne jusson előre. De utána a fehér vattát hogyan takarom el, még nem találtam ki.
Nagyon szűk a hely, alig férek hozzá.

Ugyan 2D lett szemből, élőben első családi akvárium alapnak nekünk már tetszik.
Egyéb savazást, ötletet viszont köszönettel fogadok hátha tanulok belőle, vagy sikerül még formálni egy kicsit.
 
Utoljára módosított:
Én még tennék be egy dominináns ágat jobb-középre. Egy olyat ami esetleg jobban ki is lóg a víz fölé. Egyebekben a növényesítéssel minden orvosolható. Arra figyelj majd, hogy ne próbálj meg minden fa részletet növényekkel elfedni. Az érdekes, szép struktúrájú részeket ne fedd el. Lehetőleg ott legyen növény, ahol “lyuk“ van. A fák látszódjanak. Ezt nekem @danyi03 tanította anno és baromira igaza volt.
 
én geotextilt ragasztottam a kőfalam mögé mikor meg akartam szüntetni az apró lyukakat a kövek között.
Köszönöm a tippet, bevált.
Végül beöntöttem a talajt. Jutott is, maradt is még.

Jobb oldalon ennyi talaj lehet túl sok, még nézegetem kicsit.
A lejtők talán előre fognak csúszni víz alatt.
Műanyag lapocskák beszúrása a földbe bevált valakinek?


@Bálint Nagy Fából már semmi sem maradt ki, amit belepróbálhatnék, kőből annál több.
Ha marad a jobb oldali talaj, talán nagyobb kövekkel még próbálkozom.

ok, növényesítést nem túlzásba vinni -amúgy se merek túl sok epifitát rakni az elején, lehet az első hónapban itt minden kinyiffan... Na de mielőtt túl sok offtopikba mennék, majd talán egy naplóval próbálkozom.
 
Back
Oldal tetejére