• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Ezt nemrég találtam Jurijs videói között.
Mennyire jó lenne, ha pl.versenyfotózás előtt ilyen valódi szakértő segítséggel lehetne még jobbá tenni az akváriumunkat!

Tényleg jó lenne, de inkább ne tudd meg hogy egy ilyen "Profi" emberkének mennyiért vehetök igénybe az ugymond tudása, tapasztalata, szolgáltatásként!!! ugye @kuchi :LOL:
 
Nos mivel a tegnap jöttem vissza vidékről, hoztam egy pár fa darabot. Van köztük ami már 2 éve áznak, nem is vízbe, inkább mocsárba. A ball oldali fa, van akinek már ismerős, az volt a „The Spider”-nek, vagy ahogy mások nevezték el puli (igaz Csilla), a fő eleme, csak most más szögből látható.

Mivel a elképzelt scape nem jött össze, anyag(nem pénz, hanem kő) hiány miatt, hétvégén támadt egy másik elképzelés. Remélem ezt gyorsabban végre hajtom, mert ha nem, és tovább húzom a időt, támad egy másik elképzelés.

Ma miután hazaértem a melóból, elkezdtem egy kicsit legózni.

Idáig jutottam :
IMG_20200224_214841.jpg
 
Nos mivel a tegnap jöttem vissza vidékről, hoztam egy pár fa darabot. Van köztük ami már 2 éve áznak, nem is vízbe, inkább mocsárba. A ball oldali fa, van akinek már ismerős, az volt a „The Spider”-nek, vagy ahogy mások nevezték el puli (igaz Csilla), a fő eleme, csak most más szögből látható.

Mivel a elképzelt scape nem jött össze, anyag(nem pénz, hanem kő) hiány miatt, hétvégén támadt egy másik elképzelés. Remélem ezt gyorsabban végre hajtom, mert ha nem, és tovább húzom a időt, támad egy másik elképzelés.

Ma miután hazaértem a melóból, elkezdtem egy kicsit legózni.

Idáig jutottam :
View attachment 88065
1.Kérdés! azért is kérdés , mert még soha nem használtam, és most ki akarom próbálni. Eddig virágföldet, vagy erdei földet használtam.

Mit ajánlatok, táptalajnak?

2. Kérdés! Elől, pirossal jelölve, homok legyen, vagy talaj.
IMG_20200224_214842.jpg
Én homok felé hajlok.
Szerk. Na meg a háttér. Maradjon opál fólia, vagy legyen matt fekete?
 
Utoljára módosított:
2. Kérdés! Elől, pirossal jelölve, homok legyen, vagy talaj.
View attachment 88085
Én homok felé hajlok.

+1 a homoknak. Szerintem szebb, és ha nagyon kell, abban is megél bármi - pont talán te írtad, hogy nálad is nőtt benne a parvula :)

A kövek milyen kövek? Egy részük olyan, mint amiket a Dunánál szedegettem.
Én vékonyabb fákat a kövekre futatva itt el tudnék még képzelni. Főként a jobb oldalon.
 
A kövek milyen kövek? Egy részük olyan, mint amiket a Dunánál szedegettem.

Bazalt kövek, ami már agyon vannak sósavazva (30%).

Én vékonyabb fákat a kövekre futatva itt el tudnék még képzelni. Főként a jobb oldalon.
Ez még alakulóba van. Ez még csak a mai legozás. Lehet hogy még a jobb oldali fa is, egy kicsit meg fog fordulni. A finomítások, csak akkor jönnek, miután ezeket véglegesítettem.
 
Két részlet böki a szememet:
IMG_20200408_182239.jpg

Sejtem, hogy növényekkel a középső részt jótékonyan el fogod takarni, vagyis remélem-
Baloldalt az a fa kicsit felhúzott sorompóra hajaz. Valamilyen hangsúlyosabb venyigét tennék oda, hogy meglegyen a két oldal egyensúlya.
 
Két részlet böki a szememet:
View attachment 90213

Sejtem, hogy növényekkel a középső részt jótékonyan el fogod takarni, vagyis remélem-
Baloldalt az a fa kicsit felhúzott sorompóra hajaz. Valamilyen hangsúlyosabb venyigét tennék oda, hogy meglegyen a két oldal egyensúlya.
köszi, az a fa engem is zavart, de nem eléggé. hogy kivegyem:ROFLMAO:. Hátul a pillér még kap majd némi apró kő ragasztást, csak kifogytam a dragon-zúzalékból... :) a nagyokat meg nincs szívem szétverni
 
Na savazzanak meg kérem :)
View attachment 90209
Bal oldalt a kidőlt fa nem rossz (Bár a letört vége után folytatnám a letört darabbal). Főleg ha alatta patakmeder lesz. Viszont a közvetlenül mögötte álló (vagy belőle kinövő) nádszál helyett egy lényegesen vadtagabb, masszívabb fa kellene. Kb a jobb első fánál 50%-al vastagabb. És nem kell hogy girbegurba legyen. A masszív helytállásával kompenzálhatná a kidőlt társát.
 
Sziasztok, remélem jó helyre írok... szeretnék segítséget, ötleteket kérni egy nagyobbacska akvárium berendezésével kapcsolatban.
Az akvárium mérete 200x55x60cm. Nem kifejezetten növényes lesz, elsősorban diszkosz halak igényeit tartom szem előtt, de emellett azért szeretnék pár növényt is belecsempészni.

Volt egy gyönyörű nagy gyökerem, ami pont akkora volt mint az akvárium szélessége. Ezt nagyon nagynak találtam, arra gondoltam ketté vágom és felragasztom az akvárium két oldallapjára. De kettévágás után rájöttem, hogy túl nagy felületet takar el így a törzs az oldallapból, nem szép látvány. Szóval szeretnék tippeket kérni, hogy szerintetek hogy álljak neki? Az akvárium bal oldalára fel tudom ragasztani az egyiket. A másikkal kellene valamit kezdeni. Esetleg ha valaki ránézésre meg tudja mondani, kíváncsi volnék milyen gyökér.

Illetve szeretnék pár követ is tenni még melléjük. Az akvárium hátterezett, erről csatolok egy jelenlegi videót (a videón látható installációt teljesen megszüntetem) de a háttér színe, struktúrája látszik rajta. Ehhez szeretnék javaslatot kérni, hogy milyen kő lenne ami illik a fák, és a háttér mellé is. A háttérre pár helyen felrögzítek majd anubiasokat, illetve microsorumokat. Ez bevált már korábbi diszkoszos akváriumomnál is.

A harmadik projekt... szeretnék elválasztani egy részt, valószínű a háttér tövében ahol kialakítanék táptalajt ültetős növények számára. A diszkoszok miatt a többi helyen 1cm körüli homok lesz. Ennek a megoldásához is keresnék ötleteket.

20200603_194132_resized.jpg20200603_194157_resized.jpg20200603_194957_resized.jpg20200603_195007_resized.jpg
 
Vadász kutya legyek ha látok különbséget.:D

Szavazás?!!! 1-2-3.:p
No, akkor egy kis kikapcsolódás gyanánt nosztalgiázz egy kicsit: karikázd be az eltéréseket. :D
Ha azt a párat eltalálod, a következő kerti növényfejes dumapartin megkapod a nyereményedet: jó társaság, sör és/vagy bor és/vagy konyak kíséretében. :)
 
Back
Oldal tetejére