• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Szereztem még némi követ, pakolgattuk délután. Attól tartok, hogy a bazalt -nedvesen- fekete színe nagyon elnyomna mindent ha sokkal több követ tennék be (mint @keszalvo képén) és alig maradna növénynek hely. Iwagumis cikkeket, képeket, építéseket néztem de ott olyan egyszerűen pár - különleges - kőből csodákat hoznak létre. Én legfeljebb csak a végén látom, hogy sikerült-e, amikor benőtték a növények.

Most éppen itt tart. A szín miatt nedvesítettem őket. Csak kíváncsiságból betettem két másik követ, de nedvesen nagyon kilógnak...

20190825_211029.jpg20190825_211038.jpg
 
Szereztem még némi követ, pakolgattuk délután. Attól tartok, hogy a bazalt -nedvesen- fekete színe nagyon elnyomna mindent ha sokkal több követ tennék be (mint @keszalvo képén) és alig maradna növénynek hely. Iwagumis cikkeket, képeket, építéseket néztem de ott olyan egyszerűen pár - különleges - kőből csodákat hoznak létre. Én legfeljebb csak a végén látom, hogy sikerült-e, amikor benőtték a növények.

Most éppen itt tart. A szín miatt nedvesítettem őket. Csak kíváncsiságból betettem két másik követ, de nedvesen nagyon kilógnak...

View attachment 80229View attachment 80230

Nem vagyok tapasztalt, de leírom amit gondolok. A japán szárazkertekben (ami az iwagumik alapja) páratlan számú köveket (5-7-13 -utána már mindegy) használnak. Ami fontos az az arány. Ha csak 5-7 követ akarsz használni ahhoz a választott köveid nagyon kicsik. A rendelkezésedre álló méretből érdemes lenne horizontálisan építkezned, és több követ úgy összerakni, mintha egy lenne.
Szóval arányaiban kevés a kő. Felületarányosan. Szerintem :)

Én megpróbálnék 3 db, a jelenlegieknél 5-6x nagyobb követ betenni, és a jelenlegiekkel pedig a mélységérzetet növelni a háttérben
 
Utoljára módosított:
Nem vagyok tapasztalt, de leírom amit gondolok. A japán szárazkertekben (ami az iwagumik alapja) páratlan számú köveket (5-7-13 -utána már mindegy) használnak. Ami fontos az az arány. Ha csak 5-7 követ akarsz használni ahhoz a választott köveid nagyon kicsik. A rendelkezésedre álló méretből érdemes lenne horizontálisan építkezned, és több követ úgy összerakni, mintha egy lenne.
Szóval arányaiban kevés a kő. Felületarányosan. Szerintem :)

Én megpróbálnék 3 db, a jelenlegieknél 5-6x nagyobb követ betenni, és a jelenlegiekkel pedig a mélységérzetet növelni a háttérben

Sajnos kövekből most nincs utánpótlás. A kőturkáló is elég leharcolt volt bazalt ügyben, amit tudtam elhoztam.

A nagy kőnél nagyobbat félek már nem tudnék beemelni. Majd 20kg :)

Most ez az állapot van.
20190825_222111.jpg
 
Most ez az állapot van.
Szia! Jobb oldalon azt a keresztben elhelyezett felső követ kapd ki és rakd be hátra valahova fektetve vagy állítva.
Mehet is a növényesítés erre mi a terv ? Én full gyepesíteném a köveken egy riccardiaval a kövek tövében itt ott apró levelű anubias meg buce és még még meg lehetne egy kicsit bolondítani alacsony növésű vörös növényekkel is,akár a hátteret akár a gyepet kövek tövét itt ott.
 
Szia! Jobb oldalon azt a keresztben elhelyezett felső követ kapd ki és rakd be hátra valahova fektetve vagy állítva.
Mehet is a növényesítés erre mi a terv ? Én full gyepesíteném a köveken egy riccardiaval a kövek tövében itt ott apró levelű anubias meg buce és még még meg lehetne egy kicsit bolondítani alacsony növésű vörös növényekkel is,akár a hátteret akár a gyepet kövek tövét itt ott.

Köszi az ötleteket. Megpróbálom leszedni a tetején lévő követ amikor nem látja a család :) De itt erős nyomás van a gyermek részéről. (itt egyébként valami lefele futó - akár MC - növényt pedig el tudok képzelni.

Az állatok terén nincs sok mozgásterem, a két vitorlás halnak és a BlackMolly-nak vissza kell költöznie. Nekik szükséges valamilyen magasabb növésű növényre is.

Ami eddig körvonalazódott az nagyjából amit Te is kitaláltál - de picit magasítva.
Gyep lenne minden területen (Cuba) illetve Vallisneria Nana lenne jobb oldalt hátul. Jobb oldalra az üveg mellé valamilyen középmagas fűfélét gondoltam. (itt jól el tudnának bújni az újszülött halak). Kövek tövét apróbb növényekkel tűzdelve, illetve bizonyos köveken valamilyen moha (akár riccardia is rökéletes). Esetleg még a bal hátső "fensíkra" valamilyen alacsonyabb növésű "erdőt" tudnék elképzelni ami lefelé vezet.

Ha minden jól meg, akkor jövő héten már telepíthetek is.
 
Hálásan megköszönném ötleteiteket, mivel és hogyan lenne érdemes növényesíteni ezt a fát? CO2 és táp nem lesz, garnélás akváriumba szánom.
 

Attachments

  • C61071AF-E0B0-497F-B2E6-30CECB4B859F.jpeg
    C61071AF-E0B0-497F-B2E6-30CECB4B859F.jpeg
    328.1 KB · Megtekintések: 77
  • 850303FD-4582-47BE-94F5-99F6AA032247.jpeg
    850303FD-4582-47BE-94F5-99F6AA032247.jpeg
    326.6 KB · Megtekintések: 36
  • FE988850-D498-4B1C-999D-B049BFAB0F44.jpeg
    FE988850-D498-4B1C-999D-B049BFAB0F44.jpeg
    310.2 KB · Megtekintések: 35
  • 74E92160-0B7B-457C-80E9-7E4D6DBAE191.jpeg
    74E92160-0B7B-457C-80E9-7E4D6DBAE191.jpeg
    299.8 KB · Megtekintések: 69
Hálásan megköszönném ötleteiteket, mivel és hogyan lenne érdemes növényesíteni ezt a fát? CO2 és táp nem lesz, garnélás akváriumba szánom.
A legfelső “csőrre” nagyon apró levelű bucékat gondoltam (mini kedagang, mini phantom, mini coin), középre riccardia menne, az alsó részen meg monte carlo, ami jó esetben lefelé “folyna”. Persze ez csak álom.:sleep:
 
mit tervezel ra, koze, ele?

Előtérben szerintem homokot, az ures helyen hátul meg lehet lesz egy köves sáv elore kb az első felfelé álló fától a jobb első sarokig vagy még picit beljebb és hátul rendes talajjal lenne acicularis mini, a kövek közé vettem anubias nanat meg buce mini needle leafet, fak aljahoz microsorum + ponnatifida, bal hatul az "emelvényen" lenne nehany magasabb steam
 
Nem találtam hozzá topikot, de végérvényben ide szeretném beküldeni az eredményt, úgyhogy itt kérdezek rá: hogyan lehetne layoutot úgy fényképezni, hogy vertikálisan is meglegyen a térérzet, anélkül, hogy kifejezetten szemből fényképezném? Más lencse kell? Annyira rendkívül laposnak hat fényképen a hardscape, hogy köszönőviszonyban sincs azzal amit élőben látok. 4 centi szintkülönbséget csináltam egy kővel az aljzatban jobboldalt az üveg szélén egy összesen 20 centi magas akváriumban, de ehelyett úgy néz ki, mintha egy sima folytatólagos domb lenne, amit megtörtem egy kővel.

1578682859602.png

Még erősen félkész, de addig nem is folytatom, amíg nem tudom hogyan kellene rendesen fényképezni, mert így még arra se alkalmas, hogy befejezve szétszedés után újra össze tudjam rakni az üvegben.

Köszi előre is!
 
Back
Oldal tetejére