• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Nem elég rossz, de "szakavatott" szemeimet zavarják a dunakavicsok. 😕
GA-ban van dragon törmelék, szerintem inkább abból kellene egy marokkal, amit húsklopfolóval a kívánt frakcióra zúzol. :)

Azért ez nem közönséges dunakavics, ADA gyártmány! ;)
Dragon törmeléket biztos veszek, aztán meglátom, hogy a dunakavicsot csak kiegészítem-e vele, vagy lecserélem teljesen.
 
Jól néz ki az a fa:)
Nekem a balázsék új akvában lévő fára emlékesztet kicsiben.
Igaz telón nézem de jól néz ki.
Kíváncsi vagyok a növényesítésre.

Köszi! Igen, van egy kis áthallás a kettő között, de mentségemre már sztem 2 hónapja ott figyuszkolt az enyém összeragasztva. :)
Megvannak a növények - majdnem mind - hétfőn nekiállok ültetni.
 
Kozben nekem is meglett a vegleges scape, sajna az 50mm-es obi osszehuzza a 60P-t:

dsc_1613_2-jpg.79137


A project a Vallee de Mai naploban kovetheto.
 
Ha meg nem keso, en az ag alatt koveket elforgatnam hogy a szog egyezo legyen a fa ivevel, ugyanigy a torzs mogotti dragon kovet is merolegesre forditanam. Magyarul a kovek iranya szepen lekovesse a fa ivet. Tovabba a kavicsokat en is cserelnem osszetort dragonra.

Köszönöm az észrevételeket, asszem megint jön a Hamupipőke effektus, hallgatok rátok, kiveszem a kavicsokat - a szürkéket biztos, a világosak illeni fognak a dragon törmelék mellé - @mmccannon -nal úgyis köveztünk szombaton.
A követ a fához képest nem tudom forgatni, hozzá van ragasztva. A fa alatti kő direkt mutat a fához képest kicsit hátrafelé.
 
Sziasztok,

Elkezdtem összerakni az új scapet, ebben szeretném a tanácsaitokat kérni.
Most még marad a korábbi bazalt. Sajnos kövekkel nem állok most olyan jól, elvittem őket vidékre, így ebből kell főznöm ami itt van.

És a tervezés is állít némi kihívást, úgyhogy szívesen fogadok minden tanácsot.
Most még tudom pakolgatni. A jobb oldal mondjuk tetszik, azt nem bántanám. De a bal oldal olyan egysíkú lett.

KB. még 10-12L amazónia van, amit be tudok önteni. Jobb oldalra hátra kell is még 5-6L biztosan.
A méret 140x60cm

Köszönöm,
István
 

Attachments

  • 20190820_204042.jpg
    20190820_204042.jpg
    189.5 KB · Megtekintések: 73
  • 20190820_204048.jpg
    20190820_204048.jpg
    245.4 KB · Megtekintések: 68
  • 20190820_204105.jpg
    20190820_204105.jpg
    262 KB · Megtekintések: 51
  • 20190820_204054.jpg
    20190820_204054.jpg
    245.7 KB · Megtekintések: 53
  • 20190820_204120.jpg
    20190820_204120.jpg
    281.3 KB · Megtekintések: 49
Sziasztok,

Elkezdtem összerakni az új scapet, ebben szeretném a tanácsaitokat kérni.
Most még marad a korábbi bazalt. Sajnos kövekkel nem állok most olyan jól, elvittem őket vidékre, így ebből kell főznöm ami itt van.

És a tervezés is állít némi kihívást, úgyhogy szívesen fogadok minden tanácsot.
Most még tudom pakolgatni. A jobb oldal mondjuk tetszik, azt nem bántanám. De a bal oldal olyan egysíkú lett.

KB. még 10-12L amazónia van, amit be tudok önteni. Jobb oldalra hátra kell is még 5-6L biztosan.
A méret 140x60cm

Köszönöm,
István

Szia !
Érdemes lenne még köveket szerezni,nem tudom merre laksz de kőturkálókban a bazaltnak nincsen ára és igen jó kis mennyiséget be lehet belőle szerezni.Ezt csak azért írom mert ekkora akvárium így ahogy összeraktad üresnek tűnik még ha odaképzelem a növényeket akkor is.
Mellékelek egy képet ha több kővel is tudnál dolgozni akkor még akár így is kinézhetne.

20190820_204042.jpg
 
Szia !
Érdemes lenne még köveket szerezni,nem tudom merre laksz de kőturkálókban a bazaltnak nincsen ára és igen jó kis mennyiséget be lehet belőle szerezni.Ezt csak azért írom mert ekkora akvárium így ahogy összeraktad üresnek tűnik még ha odaképzelem a növényeket akkor is.
Mellékelek egy képet ha több kővel is tudnál dolgozni akkor még akár így is kinézhetne.

View attachment 80164

Huh, így nézegetve ez sokkal jobban tetszik. Nem is mertem ilyen sok kőben gondolkodni, de ez nagyon jó!
Van még pár láda kövem, elmegyek érte mert biztos, hogy megéri ;)

Köszönöm az ötletet.
 
Huh, így nézegetve ez sokkal jobban tetszik. Nem is mertem ilyen sok kőben gondolkodni, de ez nagyon jó!
Van még pár láda kövem, elmegyek érte mert biztos, hogy megéri ;)

Köszönöm az ötletet.
Mivel eleg sok hegyes koved van, en megprobalnam ket iranyba forgatni a oket. Mondjuk az egyik oldalt az egyik iranyba nezzenek, a masik oldalt a masik iranyba. A ket nagy dominans koved lennenek az iranyadok.. oket nem bantanam.
 
Sziasztok,

Elkezdtem összerakni az új scapet, ebben szeretném a tanácsaitokat kérni.
Most még marad a korábbi bazalt. Sajnos kövekkel nem állok most olyan jól, elvittem őket vidékre, így ebből kell főznöm ami itt van.

És a tervezés is állít némi kihívást, úgyhogy szívesen fogadok minden tanácsot.
Most még tudom pakolgatni. A jobb oldal mondjuk tetszik, azt nem bántanám. De a bal oldal olyan egysíkú lett.

KB. még 10-12L amazónia van, amit be tudok önteni. Jobb oldalra hátra kell is még 5-6L biztosan.
A méret 140x60cm

Köszönöm,
István
Jobb oldalt en atalakitanam, nagyon termeszet ellenes hogy kozepen kino egy ko a sok kicsi korul. Nezegess Iwagumi stilust a neten, eleg jol leirjak hogyan kell elhelyezni a koveket. Egyebkent meg iwaguihoz is keves ez a ko ami most rendelkezesedre all.
 
Szeptemberben indulna az (első) akvám de addig is feldobok egy képet a jelenlegi tervről, hogy mit szóltok.
Még terv: Red moor gyökérről a jobb oldali ágakat ami a front és jobb oldali üveg fele megy azokból vágnék.
1 max 2 kg apróbb követ még tervezek mindkét oldalra a hangsúlyos sziklák aljához valamint hátul a szikla mögé a gyökérnél, hogy nehogy pangó rész alakuljon ki.
Ötlet, javaslat?1ed5ed835f18f9c350eedbea91d0f26e.jpgc023508071eef2168b6fc61ac860a239.jpg4c19328cb6456476ffeecade83bb10d7.jpg
 
Back
Oldal tetejére