• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

avasig

Főkertész
Szaktársak, egy kis segítséget szeretnék kérni.

Lassan egy éve lesz, hogy belevágtam az akvakertészetbe, és kezdem megismerni a saját gyengeségeimet. Mindenkinek más a legnehezebb, a legnagyobb kihívás ebben az összetett hobbiban. Számomra a természetesen ható layout megkomponálása a legnagyobb falat, talán azért, mert a mindennapokban a szabályos, tervezett, indexált, strukturált és ellenörzött rendszerek világában keresem a greenaquaban elköltendő forintokat, és a jobb agyféltekém gyakorlatilag "le van tiltva".

Hogy a lényegre térjek, az év végén szeretném 70 literesemet átalakítani. Találtam egy meseszép gyökeret, amiben lassan 3 hete szárazon, a dohányzóasztal díszeként is gyönyörködni tudok. Őt szeretném víz alá meríteni egy Amano stílusú natura layout-ban.

Ki máshoz fordulhatnék tanácsért, mint e fórum jedilovagjaihoz?

Tegyétek meg, hogy az alább látható hevenyészett design-t alaposan kisavazzátok (by Ozzy).

Ha majd növény is lesz, lesz benne mindenféle fára kötözendő, mint pl anubias nana és petite, micro needle, bolbitis, ezen kívül blyxa, s némi moha, talán karácsony, mert mégis csak az közeleg... Ezek a növények a gyökér vágóéleit el fogják takarni.

A "V" alak ADA Mekonggal lesz feltöltve, a kép bal sarkában elhelyezett sziklahalom mögött pedig még nem tudom, mi legyen. Lehet, hogy morzsolok még egy kis seiryu-t, és egy sziklafalat emelek belőle, s közé tűzdekelek anubiast, vagy ne adj isten monosoleniumot. Vagy benöveztem Hc Sp Japannal, mint a GA-ban az egyik bemutatóakváriumban látható.

De ne siessünk úgy előre. Egylőre Nektek mi a véleményetek? Melyik részénél kellene még egy kis fröccsöt alkalmazni?


IMG_3610_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Én abban hiszek, hogy a legtöbb dologból ki lehet hozni valami jót. Pl a jelenlegi layout is lehet igazán jó növényesítve.

De miért nem lesz ez Amano féle Nature Aquarium?
Bár a köveid szépen egyben vannak (bár a jobb oldalban már érezni egy kis emberi beavatkozást), a fa ágai túl vastagok és látszik, hogy nem ezek az ágak végei.
Ha elsőre ránézek a képre akkor is ezek a bal oldali vastag ágvégek azok amik zavarnak. Az Amano féle akvárumok többségében vékonyabb Red Moor fákkal dolgoznak, hogy megmaradjon ez a légies hatás és ne feküdje meg a gyomrunkat :)

Ettől még lehet pöpec, imádni fogod növényesítve, de ez egy fájó pont.

Ha ettől eltekintek a bal oldali kis sziklacsoportot én feljebb emelném az aljzattal, ha nem lenne ott a fa. Hogy legyen egy kis térélmény is.

Jobb hátsó támasztó kő zavaró
 
Nekem első ránézésre úgy tűnt, mintha egy ember kéz nyúlna ki egy elefánt szájából. A felső görbébb ág az elefánt ormánya, alatta a száj amiből előbukik az egyenes alkar, végén az ujjakkal.
Igen... tudom, hogy beteg vagyok. :D Az egyenes alkar rész az ami nekem mesterkéltnek hat, meg én is pakolásznám még kicsit a köveket a fa alatt.
Persze nekem még eddig egy értelmes hardscape-m sem volt. :D
Szóval összegezve: így szárazon nekem drasztikusnak hat a látkép, de növényesítve valóban nagyon jó is lehet. Szerintem ez tipikusan az a hardscape ahol majd a növények döntik el tetszik-e majd a gazdájának ténylegesen vagy sem.
 
Tegyétek meg, hogy az alább látható hevenyészett design-t alaposan kisavazzátok (by Ozzy).


Üdv! Nem dumálok mellé, kisavazok, ha már idézve lettem:D.

Tisztelettel, de nekem ez nem jön be.

Amit elmondanék, @viktorlantos elmondta. sőőt többet is.

Ha van időd, s türelmed is, gondold át szerintem. Ha elfogadod, segítek szívesen.

Másik fákok és kövek vannak még tarcsiban a sublótban? o_O:D
 
Szerintem is, 70 literbe nagy (= vaskos) ez az ág
mondom ezt úgy, hogy az én 54 literesemben háromszor ekkora van :D:D:D:D

Lehet, hogy állítva kevésbé durva?
 
Szaktársak, egy kis segítséget szeretnék kérni.

Lassan egy éve lesz, hogy belevágtam az akvakertészetbe, és kezdem megismerni a saját gyengeségeimet. Mindenkinek más a legnehezebb, a legnagyobb kihívás ebben az összetett hobbiban. Számomra a természetesen ható layout megkomponálása a legnagyobb falat, talán azért, mert a mindennapokban a szabályos, tervezett, indexált, strukturált és ellenörzött rendszerek világában keresem a greenaquaban elköltendő forintokat, és a jobb agyféltekém gyakorlatilag "le van tiltva".

Hogy a lényegre térjek, az év végén szeretném 70 literesemet átalakítani. Találtam egy meseszép gyökeret, amiben lassan 3 hete szárazon, a dohányzóasztal díszeként is gyönyörködni tudok. Őt szeretném víz alá meríteni egy Amano stílusú natura layout-ban.

Ki máshoz fordulhatnék tanácsért, mint e fórum jedilovagjaihoz?

Tegyétek meg, hogy az alább látható hevenyészett design-t alaposan kisavazzátok (by Ozzy).

Ha majd növény is lesz, lesz benne mindenféle fára kötözendő, mint pl anubias nana és petite, micro needle, bolbitis, ezen kívül blyxa, s némi moha, talán karácsony, mert mégis csak az közeleg... Ezek a növények a gyökér vágóéleit el fogják takarni.

A "V" alak ADA Mekonggal lesz feltöltve, a kép bal sarkában elhelyezett sziklahalom mögött pedig még nem tudom, mi legyen. Lehet, hogy morzsolok még egy kis seiryu-t, és egy sziklafalat emelek belőle, s közé tűzdekelek anubiast, vagy ne adj isten monosoleniumot. Vagy benöveztem Hc Sp Japannal, mint a GA-ban az egyik bemutatóakváriumban látható.

De ne siessünk úgy előre. Egylőre Nektek mi a véleményetek? Melyik részénél kellene még egy kis fröccsöt alkalmazni?


IMG_3610_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mivel nekem is van hasonló elrendezésű akváriumom nekem tetszik(és szebb is lesz,én túl kicsi üvegbe paszíroztam be):)Én egy kicsit megemelném a jobb oldalt,lehetne kicsit több tér az ágak vége és a bal oldali sziklacsoport között,na meg a felső ágra esetleg lehetne emers részt is létrehozni.

Off:Bocs,hogy megint elfelejtettem a co elosztót.mea culpa mea maxima culpa
 
Köszönöm a pro-t és a kontrát is. A jobboldali támasztókővet én sem gondoltam komolyan, csak már fel volt öltöztetve a gyerek, és rámelegedett volna a ruha... :)

Megdöbbentem, amikor Viktor kimondta azt, amiről csak éreztem, hogy "zavar valami", de megfogalmazni nem tudtam. Nyilván nem lehet természetes hatású, nagyon sok helyen látni a fűrészelés vonalát.

Lehet, hogy növényesítéssel lehetne rajta javítani, de semmi okom nincs rá, hogy ne rakjak össze inkább egy olyat, ami már szárazon is tetszik.

Igaza van Ozzynak, ez most megy vissza a vödörbe, amint hazaértem.

A következő terv, hogy megnézem, hogyan állhatott ez a gyökérdarab, mikor még fához tartozott, és megpróbálom úgy beállítani egy "kőágyra". Ha az sem jó, akkor állítva teszem be a gyökeret, és az ágak fűrészelési vonalát a víz fölé emelem, és körbeólálkodom párom emmers kuszáját, hátha van egy kis lepattanó :)

Ha az sem jön be, kérek időpontot Ozzytól :)

Ha az nem jön össze, akkor kérek Űrdongó mester cuccából, és beveszem, mert amit ő látott bele, azt elsőosztályú vietnami áru nélkül lehetetlen lenne... :)
 
de semmi okom nincs rá, hogy ne rakjak össze inkább egy olyat, ami már szárazon is tetszik

ez a kulcs :D -- ha nem tetszik, tényleg kár elindulni vele... utána kb. egy évig még neked kell majd nézegetni ;)


Ha az sem jön be, kérek időpontot Ozzytól :)

savazni? bármikor ráérek... :ROFLMAO::ROFLMAO:

viccen kívül: ha tudok segítek. s ha gondolod szervezhetsz csapatot is. Minél többen építik, annál kevesebben savazzák utána :whistle:
 
Szia Gabi!
Bocs de csak ilyen bénán tudtam szerkeszteni képet , mert ezen a gépen nincs most semmi értelmes fotoszerkesztő.
Ha ez a fa át lenne alakítva akkor már látnák benne több fantáziát
Láss át a felső képen, mintha PS-el csináltam volna :D
tuskó felállítva , a jobb oldal fűrész és a bal oldalra beragasztod, vagy valmi ilyesmi...(n)
B terv másik fa
Desktop.jpg
 
Jedi mesterek!

A fent szóban forgó red moore megtekinthető lesz a Green Aqua felső galériában :) Köszönöm a srácoknak a cserelehetőséget.

Közben feltúrtam a kutrica alját elfekvő dekorok után, és összeraktam, amit találtam. Ha van egy kis időtök a karácsonyi fejvesztéses rohanás közben egy kis savazásra, ismét kíváncsian várok minden késforgató véleményt :) Csak keményen, ne hagyjátok magatokat befolyásolni a karácsonyi közhangulat által :)

A sziget körül Mekong lesz, ez majd második felöntésnél kerül oda, hogy addig ne piszkoljam :)

Ültetés holnap fenyővásárlás után...

IMG_3940_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_3944_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szerintem ez így nagyon rendben van. Én is valami hasonlót tervezek 27l-ben. Talán a felfelé ágaskodó 3 vastagabb ág lehetne vékonyabb, de növényesítve így is szép lesz szerintem.
 
Kicsit megváltozott a projekt:)
Nekem bejön, de megnézném 1-1.5 literrel kevesebb talajjal:confused: nagyon el van ásva a fa. amit a növények is még takarni fognak és nem is marad belőle semmi
 
szerintem nagyon jó irány, elég egyedi lesz -- szuper a sziget, de talán kicsit több fa jót tenne neki. A bal oldali kettő közé egy 10 centi után lefelé-előre kanyarodót el tudnék képzelni. Valahogy az igazi súlypont és az aranymetszés hiányzik kicsit, az mindig jót szokott tenni.
 
Csatlakozom a kevés ághoz és megjegyezném, hogy a középső (lent) kő helyett jobban tetszene valami textúráltabb.
Amúgy meglepődnék ha nem omlana le a várad, de ne legyen igazam, mert ez így nagyon bejövős(y)
 
Üdv! egyetértve szaktársaimmal, próbáltam jelölni, szerintem hol van fahiány :)

20227475_7701f42e192fb8b5a6358fcbb1dc8819_xl.jpg



Amúgy meglepődnék ha nem omlana le a várad, de ne legyen igazam, mert ez így nagyon bejövős

Fogadhatunk, de szerintem NEM fog :D

A fákra tervezel mohát kötni/ragasztani?
 
Nekem bal oldalt középen van hiányom leginkább, illetve nagyon meg tudná dobni pár vékony görbe ágacska elöl a kövek közül kibukkanva és a homokban végződve.
 
Back
Oldal tetejére