• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Nem találtam hozzá topikot, de végérvényben ide szeretném beküldeni az eredményt, úgyhogy itt kérdezek rá: hogyan lehetne layoutot úgy fényképezni, hogy vertikálisan is meglegyen a térérzet, anélkül, hogy kifejezetten szemből fényképezném? Más lencse kell? Annyira rendkívül laposnak hat fényképen a hardscape, hogy köszönőviszonyban sincs azzal amit élőben látok. 4 centi szintkülönbséget csináltam egy kővel az aljzatban jobboldalt az üveg szélén egy összesen 20 centi magas akváriumban, de ehelyett úgy néz ki, mintha egy sima folytatólagos domb lenne, amit megtörtem egy kővel.

View attachment 85874

Még erősen félkész, de addig nem is folytatom, amíg nem tudom hogyan kellene rendesen fényképezni, mert így még arra se alkalmas, hogy befejezve szétszedés után újra össze tudjam rakni az üvegben.

Köszi előre is!
Ez a fotód: https://akvakertesz.hu/threads/savazzunk-layoutot.4070/page-83#lg=thread-4070&slide=2 szerintem jó szögből van fotózva , csak közelebb mennék. Amit feltöltöttél fotó az milyen optikával van? Szerintem már egy kit objetív ( 18-55 ) is alkalmas a layout fotózásra.
 
Ez a fotód: https://akvakertesz.hu/threads/savazzunk-layoutot.4070/page-83#lg=thread-4070&slide=2 szerintem jó szögből van fotózva , csak közelebb mennék. Amit feltöltöttél fotó az milyen optikával van? Szerintem már egy kit objetív ( 18-55 ) is alkalmas a layout fotózásra.
Sima f1.8-as mobil kamera, de én nem vagyok megelégedve azzal, ahogy a függőleges rétegződést szemlélteti. Egy egész magaslati terasszal nézek farkasszemet élőben, ami képen csak egy lapos dombocskának tűnik. Csak azért kérdeztem, hogy milyen objektívvel lehetne jobb térhatást elérni, hogy tudjam mit keressek mobil helyett (vagy mobilra csíptethető formában) fotózáshoz.
 
Sima f1.8-as mobil kamera, de én nem vagyok megelégedve azzal, ahogy a függőleges rétegződést szemlélteti. Egy egész magaslati terasszal nézek farkasszemet élőben, ami képen csak egy lapos dombocskának tűnik. Csak azért kérdeztem, hogy milyen objektívvel lehetne jobb térhatást elérni, hogy tudjam mit keressek mobil helyett (vagy mobilra csíptethető formában) fotózáshoz.
Kérj köklcsibe egy 18-55 onis gépet szerinem.
 
Véleményeznétek? 64l, low tech lesz. Lávakő, csavart fűz, manado, sansibar orange homok.
Nem tudom, az én véleményem mennyit vet a latba, de nekem tetszik.👍 Jó az összeállítás. Növényeket mit tervezel bele? Manado helyett talán mást választottam volna, de ha nem ültetsz csak ragasztasz és kötözöl, akkor jó lehet az is. Szűrést mivel oldod meg?
Nagyon mutatós összeállítást készítettél! Követni fogom.;)
 
Nem tudom, az én véleményem mennyit vet a latba, de nekem tetszik.👍 Jó az összeállítás. Növényeket mit tervezel bele? Manado helyett talán mást választottam volna, de ha nem ültetsz csak ragasztasz és kötözöl, akkor jó lehet az is. Szűrést mivel oldod meg?
Nagyon mutatós összeállítást készítettél! Követni fogom.;)
A cél egy kevés karbantartást igénylő, lassan ketyegő akva alacsony igényű növényekkel. Crypto, sagittaria, anubias, microsorum, ludwigia, tripartita, valamilyen moha.
A manado haszált, az előző setupból amit jól kimostam. Ez még nem az a berendezés ahol aktív talajt akarok használni, talán a következőben. Az emelést lávakő zúzalékkal oldottam meg és kis ültetőtálakba tettem a manado jó részét plusz megtűzdeltem tápgolyókkal, így könnyen tudom majd variálni a növényeket, mivel nincs meg még teljesen a koncepció. Plusz a tálas megoldással nem csúszik szét a talaj, ami a manado-nál egyébként garantált.

A szűrés JBL701 lesz, substratpro-val és a gyári biológiai szűrőanyaggal (JBL micromec)
 
Nekem jobban bejon, mint az elso verzio. Rovidebb fakat is tuzdelj koze..
Közben elvetettem a fát. Annyi növényem lett az indításhoz, hogy nem fértek be és egyébként is egy könnyen karbantartható layout volt a terv. Ma folyt köv. Felkészülnek a mohák és az anubiaszok. Indítok neki naplót hamarosan.
 

Attachments

  • 0E42BE5F-59D3-466D-9CC8-B3CC7C85CC80.jpeg
    0E42BE5F-59D3-466D-9CC8-B3CC7C85CC80.jpeg
    258.9 KB · Megtekintések: 83
Közben elvetettem a fát. Annyi növényem lett az indításhoz, hogy nem fértek be és egyébként is egy könnyen karbantartható layout volt a terv. Ma folyt köv. Felkészülnek a mohák és az anubiaszok. Indítok neki naplót hamarosan.
Sokkal jobb volt a fával...különösen a második verzió.
Még nem késő beletenni...😉
 
Közben elvetettem a fát. Annyi növényem lett az indításhoz, hogy nem fértek be és egyébként is egy könnyen karbantartható layout volt a terv. Ma folyt köv. Felkészülnek a mohák és az anubiaszok. Indítok neki naplót hamarosan.
Szia
Én lehet,hogy tennék egy próbàt azokkal a fákkal.Hozzátenne a látványhoz shogy kinyulnak a növények közül.
 
A növényválasztásnál és azok elhelyezésénél volt valami koncepciód?
Hát nem túl sok. Volt egy adag crypto saggittaria anubias és ezekhez szereztem még ludwigiát staut HMet mohát myriot pinnatifidát innen-onnan. A cél egy egyszerű csapvizes lowtech ami kevés karbantartást fog igényelni. TF mic mac és carbo megy majd, táptalaj, aktív talaj nincs. A fa lehet hogy egyszer még bekerül, de most így hagyom.
 
Back
Oldal tetejére