• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Sziasztok! Új kreálmányom. GA 45x30x18-as opti üveg. Teszek egy próbát, hogy a fákon csorgatom vissza a vizet amolyan paludarium jelleggel. A világítás nagy kérdés még, de majd valamit kitalálok. Nem tudom mennyire lesz működőképes a buli.
View attachment 73779

Nem tudom akváriumnak milyen lesz, de innen úgy tűnik hogy a kobold és a tündér már veszettül ropja a táncot. :ROFLMAO:
 
Ezt elindítottad már? Kicsit késve reagálok: a többiekkel ellentétben szerintem nem kell különösebb talajemelés, ez így klassz ahogy van. 👍


Már el indult, megnézheted a víz alatti kertjeim című naplómban
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Új kreálmányom. GA 45x30x18-as opti üveg. Teszek egy próbát, hogy a fákon csorgatom vissza a vizet amolyan paludarium jelleggel. A világítás nagy kérdés még, de majd valamit kitalálok. Nem tudom mennyire lesz működőképes a buli.
View attachment 73779
A fák szokás szerint bitang jók. Viszont a visszacsorgatás pár szempontból nekem kockázatos ügynek tűnik. A fák eleve sok helyet elvesznek, és a megfelelő áramlás a másik akváriumodban sem működött jól a fa miatt. Ha itt a fákon csorgatod, akkor gyakorlatilag nulla lesz az áramlás, sok lesz a pangó rész, és az is kavarogni fog jobbra-balra. Nagy sebességgel se lehet szűrni, mert akkor meg fröcsögne ide-oda.
Kétféleképpen tudnám ezt elképzelni. Az egyik, hogy kap egy rendes szűrőt, ami a nagykönyv szerint forgatja körbe a vizet az akváriumban, és ez mellett üzemelne egy megfelelő teljesítményű vízpumpa, ami meg csorgathatná a vizet a fáról. Hátulra el tudod rejteni a technikát. Akkora sebessége biztosan nem lenne, ami megzavarná az áramlást. A másik verzióban kettéosztanám a beömlőt, a csorgató részére pedig csapot tennék, hogy szabályozható legyen. Csak nem tudom, hogy mennyire életképes egy szűrőnél, hogy nem egyenlő mértékben van elosztva a nyomóági vízhozam.
Kicsit zavarosan fogalmaztam, de talán érthető. :D Egy próbát megér, aztán meglátod mi sül ki belőle.
 
A fák szokás szerint bitang jók. Viszont a visszacsorgatás pár szempontból nekem kockázatos ügynek tűnik. A fák eleve sok helyet elvesznek, és a megfelelő áramlás a másik akváriumodban sem működött jól a fa miatt. Ha itt a fákon csorgatod, akkor gyakorlatilag nulla lesz az áramlás, sok lesz a pangó rész, és az is kavarogni fog jobbra-balra. Nagy sebességgel se lehet szűrni, mert akkor meg fröcsögne ide-oda.
Kétféleképpen tudnám ezt elképzelni. Az egyik, hogy kap egy rendes szűrőt, ami a nagykönyv szerint forgatja körbe a vizet az akváriumban, és ez mellett üzemelne egy megfelelő teljesítményű vízpumpa, ami meg csorgathatná a vizet a fáról. Hátulra el tudod rejteni a technikát. Akkora sebessége biztosan nem lenne, ami megzavarná az áramlást. A másik verzióban kettéosztanám a beömlőt, a csorgató részére pedig csapot tennék, hogy szabályozható legyen. Csak nem tudom, hogy mennyire életképes egy szűrőnél, hogy nem egyenlő mértékben van elosztva a nyomóági vízhozam.
Kicsit zavarosan fogalmaztam, de talán érthető. :D Egy próbát megér, aztán meglátod mi sül ki belőle.

Köszi a tippeket! Lehet, hogy a külső szűrő és a powerhead kombó lesz a nyerő. Beteszek alá egy Eheim Classic 150-et, egy pumpa meg nyomja majd fel a vizet. Az is lehet, hogy megpróbálom csak a powerhead + szivacs kombót, aztán, ha nem jó, jöhet a külső. Sikerült olyan headet szereznem, aminek 2 nyomó csöve van. Az egyik keringetné lent a vizet, a másik meg nyomná fel. No, de majd jelentkezem úgyis, hogy műxik e, vagy totál kuka az ötlet :D
 
Nagyon fain. A hátsó részt emeld meg kicsit, + a bal oldali szikla alját fejezd be, hogy ne legyen annyira vékony és takarjon ki a hátsó sziklából.

Köszi :) A hátulját nem tudom hogy lehetne emelni, mert ugye csak homok van. Mennyire gondoltál? 1-2 centit talán el lehet csalni. A hátsó köveket tudom mozgatni, hogy rátakarjon az első, viszont a szikla vékony aljához ragaszkodom, ez volt az alapkoncepció :)
 
Köszi :) A hátulját nem tudom hogy lehetne emelni, mert ugye csak homok van. Mennyire gondoltál? 1-2 centit talán el lehet csalni. A hátsó köveket tudom mozgatni, hogy rátakarjon az első, viszont a szikla vékony aljához ragaszkodom, ez volt az alapkoncepció :)
2-3 centi mehet. A têrhatás miatt megköveteli az emelést. 😊
 
Sziasztok,

Nem tudtam, hogy hova kéne ezt raknom, szóval ide írok. Ezzel találtam ma magamat szemben. Az Nvidia dolgozik egy mesterséges inteligencia algoritmuson amivel képeket tudsz kreálni. Ez még csak Beta teszt alatt futt jelen pillanatban.

Nézzétek meg, teljes őrület. 😳

http://52.12.58.174/
https://www.nvidia.com/en-us/research/ai-playground/?ncid=so-twi-nz-92489

Én ezt a csodát mahináltam most össze 1 perc alatt:

77775

Ezzel érdekes jövője lehet akár a hardscape tervezgetésnek is.

Üdv,
Norbi
 
Hali, keszul az uj scapem a 60P be, ossze dobtam egy ilyet:

45ea53a6-1f0a-47c6-bc31-425057d7bd8d-jpeg.77625


Ez csak vazlat, a hatuljaban lesz egy 7 cm es emeles, ahol a feher lap van ott lesz egy feher folt kihagyva, elvileg az lesz az aranymetszes. Jobb es bal oldalt lesznek a foldon beivelo agak, koztuk kovek. Elol kozeprol elindul majd egy dekorhomok sav, a ket szogletes ko moge. Mindet oldalon lesznek meg agak felfele es lefele.

Johet a sav!
Koszi!
 
Back
Oldal tetejére