• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

View attachment 62176
Az inspiráció Új-Zéland Oparara folyójának barlangos részéről származik. A kék volna a folyó, a sárga pedig hordalék dombok. A sziklák tetején és hátul kétoldalt fák, dzsungel. Ér savazni!
Azt értem hogy folyó csak most azt nem értem hogy akarod folyatni a folyó vizét az akva vizében? (n)
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: csak a lerakódó hordalék miatt?
Tetszik, valami világos homok és dekorkavics kellene.
 
Azt értem hogy folyó csak most azt nem értem hogy akarod folyatni a folyó vizét az akva vizében? (n)
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: csak a lerakódó hordalék miatt?
Lehet hogy művizet akar csinálni, ahogyan én a sziklás maketten csináltam, és nem homokból. :);)
Én is gondolkodtam már ilyenen.
 
Azt értem hogy folyó csak most azt nem értem hogy akarod folyatni a folyó vizét az akva vizében? (n)
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: csak a lerakódó hordalék miatt?
Tetszik, valami világos homok és dekorkavics kellene.

Lehet hogy művizet akar csinálni, ahogyan én a sziklás maketten csináltam, és nem homokból. :);)
Én is gondolkodtam már ilyenen.

:) Mivel én nem vagyok olyan ügyi, mint Adrián nem tudok művizet csinálni, úgy fogom megoldani a problémát, hogy a hordalék és a "víz" más színű kavicsból lesz. Nem tudom, milyen lesz a végeredmény, de egyelőre ez a terv. Homohot nem gondoltam beletenni, a hordalék Plantahunter "Burma", a folyó "River" kavicsból lesz.
 
:) Mivel én nem vagyok olyan ügyi, mint Adrián nem tudok művizet csinálni, úgy fogom megoldani a problémát, hogy a hordalék és a "víz" más színű kavicsból lesz. Nem tudom, milyen lesz a végeredmény, de egyelőre ez a terv. Homohot nem gondoltam beletenni, a hordalék Plantahunter "Burma", a folyó "River" kavicsból lesz.
A műviz, kész anyag, csak ki kell önteni, hagyni száradni, és kész a víz. Igaz hogy egy félliteres flakon nem olcsó, és még ott van a effekt, ami + egy félliteres flakon.
 
Én nagyon nem szeretem a opál fóliát. Akkor inkább fekete, mint a mostaniba.

Majd meglátom hogy mi sül ki belőle. Lehet hogy azt is amit eddig összeraktam, ha bekerül a üvegbe, nem fog tetszeni, azt szedhetem szét. :ROFLMAO:Aztán jöhet a hirtelen improvizáció, mint a előzőnél, mert eredetileg nem Spider lett volna. Az improvizálásból, az jött ki.
Pedig én is az opál fóliára szavazok....szinte kiált érte.
 
Sziasztok,

Holnap tervezek nekilátni a csatolt képen bal fent látható layoutnak. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy a dekorhomok és az amazonia elválasztását miképp lehetne megoldani.
A legtöbb scape amit látok és hasonló, a kövekkel választják el a talajt egymástól. Esetemben, mint ahogy a skiccen is nagyjából látszik a kövek nem kreálnak efféle éles választékot. Miótán tervenem, hogy az amazoniában végig gyep lesz, nem szeretném ha a gyökerek átnőnének a homokba is.

Valószínű nem ez a megfelelő topik, de sajnos nem találtam külön ebben a témában topikot.
Előre is elnézést.

Köszi a segítségeket.

Image_from_i_OS_1.jpg
 
Sziasztok,

Holnap tervezek nekilátni a csatolt képen bal fent látható layoutnak. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy a dekorhomok és az amazonia elválasztását miképp lehetne megoldani.
A legtöbb scape amit látok és hasonló, a kövekkel választják el a talajt egymástól. Esetemben, mint ahogy a skiccen is nagyjából látszik a kövek nem kreálnak efféle éles választékot. Miótán tervenem, hogy az amazoniában végig gyep lesz, nem szeretném ha a gyökerek átnőnének a homokba is.

Valószínű nem ez a megfelelő topik, de sajnos nem találtam külön ebben a témában topikot.
Előre is elnézést.

Köszi a segítségeket.

View attachment 62793
dughatsz az elválasztáshoz plexilapokat a talajba. Akár PET palackból is vághatsz csíkókat. lényeg hogy az aljától a talaj tetejéig érjen. Arra figyelj hogy a talaj kicsit tömörödni fog így idővel kilóghat az elválasztó. De ha a felszíntől néhány mm-re ér véget a plexi nem túl nehéz kordában tartani a felszínnél átbukó indákat.
 
Utoljára módosított:
S
dughatsz az elválasztáshoz plexilapokat a talajba. Akár PET palackból is vághatsz csíkókat. lényeg hogy az aljától a talaj tetejéig érjen. Arra figyelj hogy a talaj kicsit tömörödni fog így idővel kilóghat az elválasztó. De ha a felszíntől néhány mm-re ér véget a plexi nem túl nehéz kordában tartani a felszínnél átbukó indákat.

Szuper ötlet @ezsolt80 , kipróbálom a PET palack csík megoldást. Egyébként építés közben hogy érdemes ezt csinálni? Láttam, hogy volt aki kartonból kirakta az ívet, tehát a talaj egyáltalán nem folyik át miközben dolgozol a kövekkel és az általános aljzattal. De olyat is láttam aki nem csinált semmi ilyet, csak ecsettel visszhúzta ami befolyt az útba. Mi a legjobb megoldás?
 
S


Szuper ötlet @ezsolt80 , kipróbálom a PET palack csík megoldást. Egyébként építés közben hogy érdemes ezt csinálni? Láttam, hogy volt aki kartonból kirakta az ívet, tehát a talaj egyáltalán nem folyik át miközben dolgozol a kövekkel és az általános aljzattal. De olyat is láttam aki nem csinált semmi ilyet, csak ecsettel visszhúzta ami befolyt az útba. Mi a legjobb megoldás?
de ha nincs ott semmi ami a gyökereket meg akadályozzák, akkor át fognak mászni.
 
S


Szuper ötlet @ezsolt80 , kipróbálom a PET palack csík megoldást. Egyébként építés közben hogy érdemes ezt csinálni? Láttam, hogy volt aki kartonból kirakta az ívet, tehát a talaj egyáltalán nem folyik át miközben dolgozol a kövekkel és az általános aljzattal. De olyat is láttam aki nem csinált semmi ilyet, csak ecsettel visszhúzta ami befolyt az útba. Mi a legjobb megoldás?
nem vagyok nagy scape építő. én csak kétféle gyep elválasztásához használtam az ajánlott megoldást. De ott utólag raktam be a csíkokat.
Neked azt mondanám hogy építésnél rakd be... a homok helyére néhány nagyobb kavics ami megtartja a lapokat, azt ha kész a scape, akkor a homok mehet bele, a kavicsokat meg ki tudod venni ha akarod, vagy otthagyod annyival kevesebb dekorhomok kell.
De az igazi hozzáértők biztos mondanak más megoldást.
 
Back
Oldal tetejére