• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Én kövekkel tudom elképzelni, úgyis be fogja nőni a sok szép növény, nem lesz feltűnő, hogy ott vannak. Valahogy szükségesnek érzem oda a köves átmenetet, hogy sziklákból "nő" ki a fa, és nem a talajból. Nevezzük női megérzésnek. :LOL:
Legyen. :D
De akkor ne a sóder legyen az aljzat anem a zuzalék. Vagy a kövek alatt zuzalék és elválasztva elől kis háromszög részen ahol esetleg az úszótér lehetne kavics.
 
Sziasztok!

Elkapott engem is a wabi-láz! Most rakom össze az elsőt. A lámpa még készülőben, szóval sorry a nem túl jó megvilágítás miatt. Ma délelőtt legoztam kicsit. Bármilyen ötletet szívesen veszek!
Thx,
DView attachment 60355View attachment 60356View attachment 60357View attachment 60358View attachment 60359View attachment 60360View attachment 60361View attachment 60362View attachment 60363View attachment 60364View attachment 60365View attachment 60366

Nekem a kettes - ahol a lámpa belóg az ágak közé - tetszik a legjobban. Az utolsó sem rossz. Kíváncsi lennék majd a lámpára mert én a lámpa miatt nem álltam még neki.
 
IAPLC-2017-_0015_16[1].jpg Következő témám hasonló lenne. A kérdésem annyi, hogy szerintetek mi van a talajon? Én montecarlot tennék mivel most van egy tonna. Az MC is tud ilyen jól kinézni lent? Vagy az inkább csak lógjon valahonnan?
 
Sziasztok!

Elkapott engem is a wabi-láz! Most rakom össze az elsőt. A lámpa még készülőben, szóval sorry a nem túl jó megvilágítás miatt. Ma délelőtt legoztam kicsit. Bármilyen ötletet szívesen veszek!
Thx,
DView attachment 60355View attachment 60356View attachment 60357View attachment 60358View attachment 60359View attachment 60360View attachment 60361View attachment 60362View attachment 60363View attachment 60364View attachment 60365View attachment 60366
+1 a ketesre
 
Sziasztok!

Elkapott engem is a wabi-láz! Most rakom össze az elsőt. A lámpa még készülőben, szóval sorry a nem túl jó megvilágítás miatt. Ma délelőtt legoztam kicsit.
A 8. lego a nyerő. A többinél sok helyet veszel el az ültetéstől. Az a szikla a fával középen szépen kiemelkedik majd a növények közül. ;)
De én nem értek ehhez, úgyhogy legyen az amelyik a .......:ROFLMAO:
 
Köszönöm szépen mindekinek a segítő gondolaokat!

Nekem a kettes - ahol a lámpa belóg az ágak közé - tetszik a legjobban. Az utolsó sem rossz. Kíváncsi lennék majd a lámpára mert én a lámpa miatt nem álltam még neki.

nekem is ez az egyik kedvenc elrendezésem. Lámpa DIY lesz, két darab 5630-as led adja az alapot alu profilra ragasztva, az álvány 35 cm széles lesz és arre csavarozok 2 farudat aminak atetején lesz keresztbe az egész. Elsőre nem akrok komolyabb lámpát, de majd idővel valami plexi profilos lesz inkább.

A 8. lego a nyerő. A többinél sok helyet veszel el az ültetéstől. Az a szikla a fával középen szépen kiemelkedik majd a növények közül. ;)
De én nem értek ehhez, úgyhogy legyen az amelyik a .......:ROFLMAO:

Értem mire gondolsz, de szerencsére elég nagy a gömb, a max átmérője 27 cm, szóval azért van hely ültetni. Az fa annyira nem tetszik...Még legózok kicsit háthat kijön valami jobb!
 
Sziasztok, Ma turkáltam némi lávakövet a hamarosan induló akvához. A méret 60*30*36 lesz. Egy hasonló layout-ot képzeltem el, mint amit gyorsan összedobáltam. A hátsó köveket még emelném, de a talajt ebbe a "keretbe" nem szórhattam bele. Hátul HM lenne két oldalt, a köveken anubiasok/bucek/mohák-k, van egy csomó saggittariam, őket is betenném valahová, bár lehet nem illenek a képbe. Elől montercarlora gondoltam, az ösvénybe pedig dekorhomokot szórnék. CO2 nincs és terv szerint nem is lesz, a többi rendben van. Bármilyen véleményt szívesen veszek, növényesítésre, átrendezésre, karbantartás szempontjából mennyire lesz nehéz stb.39062191_1766485196733211_45889264541499392_n.jpg
 

Attachments

  • 38963611_271293590140505_2029906598989660160_n.jpg
    38963611_271293590140505_2029906598989660160_n.jpg
    134.5 KB · Megtekintések: 4
  • 39002444_2115003648765390_5088735307373740032_n.jpg
    39002444_2115003648765390_5088735307373740032_n.jpg
    89.2 KB · Megtekintések: 4
Utoljára módosított:
Sziasztok !

Hamarosan /hetek kérdése/ indul ez a berendezés, ez az alap, amit feltöltök most, emelés, még igazán nincs benne, az a útsó pillanatokban lesz, középre nem jön dekorhomok.
Hátha, egy-két szem kiszúr valamit, még nagyon képlékeny.


111.JPG





2222.JPG
 
Sziasztok!

Úgy tűnik ez a berendezések ideje.
Én is próbálkozok egy újabb akváriummal. A méretei 45x24x30. A világítást két Chihiros A451 lámpával fogom megoldani. A szűrő egy Eheim 2228 lesz és természetesen CO2-t is fog kapni. Ezen felül még egy Twinstar Nano-t is kipróbálok az algamentesség érdekében.

A fekete rész lenne majd a talajszint.

06d9c9c90663045f28a5352670196c8e.jpg

c6809ea3b5be48f6764d371614c3493b.jpg

A növényesítéssel kapcsolatban még képlékeny a dolog. Bal oldalra Elatine hydropiper, jobb oldalra Rotala Vietnam, az ágak közé Anubias Barteri v. Nana Petite a terv.

Szívesen veszek minden kritikát, nem vagyok sértődős, így a hagyd a francba az egészet véleményeket is elfogadom. :)
 
Sziasztok !

Hamarosan /hetek kérdése/ indul ez a berendezés, ez az alap, amit feltöltök most, emelés, még igazán nincs benne, az a útsó pillanatokban lesz,]
Én eldöntenék egy fát balra keresztbe, az emelés után, mintha kidőlt volna. Csak a változatosság kedvéért. A fa "gyökér" része feljebb legyen.
 
Sziasztok!

Készítettem egy akvárium naplót, kisboston 40L-Es akvariuma a címe! Gondoltam fel töltöm ide az első beállítás képeit, hátha lesz pár észrevétel vagy tanács ami számomra hasznos lehet. Ez lesz életem első növényes akváriuma. Nagyjából 15 éve van akvárium az életemben, kezdetben egy sztenderd gyári 112l-es vegyes, ahol a növények tartása teljes kudarcnak bizonyult, később pedig építettem magamnak egy 750l-es Malawi tavi sugeres akváriumot. Most az olvasgatás és a rengeteg kép és videó anyag után gondoltam megpróbálkozok egy “igazi növényes” akváriummal! Bízom benne, hogy most több sikert érek el ebben a gyönyörű hobbiban!

Köszönöm a segítséget tanácsokat előre is!

A képek minőségéért bocsánatot kerek!


a36826dccb1621ffc44026a4b7b853c7.jpg81e0cf2b137070a84b8b06cd371d7998.jpg
 
középre nem jön dekorhomok
(y)
Nekem tetszik eddig.
No és alapos konzultációba kezdenék @keszalvo Viktor kollegával, mert neki hasonló alapokkal voltak már csuda akváriumai. (méreteket ugyan nem írtál, de nem tűnik valami hatalmasnak és a 60-asban Viktor nagy király)
Növény fronton van már ötleted?
Lesz pár látszó kő a végén, vagy csak emelés/megtámasztás a fő funkciójuk?
 
Én is rendezkedem :D, csak azt hittem több talajom van, de már harmadszor nem teszem meg a Várpalota-Budapest távot:sneaky:, (elsőre kevésnek bizonyult a jobb oldali fa, és amilyen fanatikus vagyok-.....) így most várom a futárt a 2 zsák Amazoniával, lehet érdekes egyeveleg lesz a mostani Fressnapf-os kaviccsal. Jön még hozzá némi kő is ;)
IMG_20180822_112604.jpg
 
(y)
Nekem tetszik eddig.
No és alapos konzultációba kezdenék @keszalvo Viktor kollegával, mert neki hasonló alapokkal voltak már csuda akváriumai. (méreteket ugyan nem írtál, de nem tűnik valami hatalmasnak és a 60-asban Viktor nagy király)
Növény fronton van már ötleted?
Lesz pár látszó kő a végén, vagy csak emelés/megtámasztás a fő funkciójuk?
Köszönöm az észrevételt !
Az egész arról fog szólni, hogy, amikor, /nálunk a Duna, pár kis részre is oszlik, kis Dunára / kiszárad nyáron, a medret, belepik a gazok, a fák, meg szinte lombkorona nélküliek, ezt az elképzelést szeretném megvalósítani.
Lesz sok kő, ami látszani fog, meg, ugye lesz emelés is.
A növényzet, már megvan a fejembe, meg a teljes összkép is már , a fák már áznak . :)
Igen, egy 60x30x36-os akva lesz , jól érezted . :)
 
Igen, egy 60x30x36-os akva lesz
No, akkor jól gondoltam, hogy Viktorral érdemes lesz konzultálni. Ebben a méretben csodákat épített. Volt szerencsém élőben is látni több alkotását, döbbentem rendesen főleg először. Utána már tudtam, mekkorában alkot.
Az ötleted izgalmas, nagyon várom az alakulását. Kb 15 éve elég sokat jártam a Dunára és eszembe jutnak a partvédő kövek közé nőtt fák a tekergőző gyökérzetükkel, alattuk a homokpadokkal, a bozótossal, a talajt borító fűvel, fűzfa malátossal... Csettinteni van ingerenciám erre gondolva.
Az áztatást nem kell túlmisztifikálni. A kiinduló elrendezésedből én kapásból egy köteg vékony gyorskötözőre asszociáltam. Azok a kövek gond nélkül lent tartanak ennyi fát. FBS is a barátod, a fenéküveghez lehet ragasztani pl a kötözőt, aztán száradás után odahúzni a fát. (bontás után egy tapétavágóval az FBS pár mozdulattal eltávolítható)
Apropó fa: mifélék? Gyanús, hogy több fafajta is van benne.
 
No, akkor jól gondoltam, hogy Viktorral érdemes lesz konzultálni. Ebben a méretben csodákat épített. Volt szerencsém élőben is látni több alkotását, döbbentem rendesen főleg először. Utána már tudtam, mekkorában alkot.
Az ötleted izgalmas, nagyon várom az alakulását. Kb 15 éve elég sokat jártam a Dunára és eszembe jutnak a partvédő kövek közé nőtt fák a tekergőző gyökérzetükkel, alattuk a homokpadokkal, a bozótossal, a talajt borító fűvel, fűzfa malátossal... Csettinteni van ingerenciám erre gondolva.
Az áztatást nem kell túlmisztifikálni. A kiinduló elrendezésedből én kapásból egy köteg vékony gyorskötözőre asszociáltam. Azok a kövek gond nélkül lent tartanak ennyi fát. FBS is a barátod, a fenéküveghez lehet ragasztani pl a kötözőt, aztán száradás után odahúzni a fát. (bontás után egy tapétavágóval az FBS pár mozdulattal eltávolítható)
Apropó fa: mifélék? Gyanús, hogy több fafajta is van benne.
Egy fajta uszadék fa, vagy több fajta, de a garnélásokba, másfél év alatt sem történt semmi rossz. :)
 
Back
Oldal tetejére