• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Sziasztok!

Akkor ezer bocs, emoji16.png azt hittem tök friss a vágás.
Semmi gond, amit írtál az jó (mondjuk egy ekkora rönknél a két hónap még kevés is)!
Az áztatás most főleg a kéregleszedéshez és persze utána sikáláshoz kell, meg hogy kiengedje a színét ( a gyümölcsfák elég magas csersav tartalmúak).
Egy hónap múlva lesz csak beüzemelve a tó, addigra talán a nagyja lemegy (mármint a kéreg), őszig meg már konyhakész (bocs, akváriumkész) lesz, ha meg mégsem idén, akkor jövőre mindenképpen ő következik.

A.ttila
 
Sziasztok!

Bepasszítottam a ringló gyökeret a keretbe:

View attachment 53551 View attachment 53552 View attachment 53553 View attachment 53554

Elektromos rezgőfűrésszel vágtam, hogy ne legyen olajos a láncfűrész kenőolajától.
Vannak még kiegészítő gyökerek minden méretben, de így elsőre elegendőnek tűnik.
Ha nagyon kevés időm lesz ősszel, akkor ezt dobom be az akváriumba, addig a többi gyökérdarabbal a tóban ázik.
Nem tervezem agyonnövényesíteni, még az is lehet, hogy amazonasi hangulatú, sötét vizes (majdnem biotóp lesz), homokos-kavicsos előtérrel, száraz levelekkel.

Amennyiben a helyzet engedi egy durvább látványtervű medence születik, sok bazalttal, lombos fákkal, liánokkal... de arról majd később.

A.ttila


Tőlem egy like a bitóp verzióre, abból kevés születik, pedig nagyon jókat lehet alkotni abból is!
(y)
 
Sziasztok!


Semmi gond, amit írtál az jó (mondjuk egy ekkora rönknél a két hónap még kevés is)!
Az áztatás most főleg a kéregleszedéshez és persze utána sikáláshoz kell, meg hogy kiengedje a színét ( a gyümölcsfák elég magas csersav tartalmúak).
Egy hónap múlva lesz csak beüzemelve a tó, addigra talán a nagyja lemegy (mármint a kéreg), őszig meg már konyhakész (bocs, akváriumkész) lesz, ha meg mégsem idén, akkor jövőre mindenképpen ő következik.

A.ttila
Egy biotop nenonos, diszkoszos? [emoji6]
 
Sziasztok!

Tőlem egy like a bitóp verzióre, abból kevés születik, pedig nagyon jókat lehet alkotni abból is!
(y)
Egy biotop nenonos, diszkoszos? [emoji6]
Jó lenne Amazonaszi, de be kell lássuk, növényes oldalról elég szegényes lenne, így inkább valami ázsiai "fonalat" kéne felvenni (pl. Mianmar inle lake, a Galaxyk hazája)!

AmegA
 
Sziasztok ! Az alap kompcepció ez lenne. Jelenleg ez a építős talaj nem tartja meg a köveket, meg a talaj is elcsúszik, de kb ez lenne. Középen, egy homokos , kavicsos út/árok lenne.
 

Attachments

  • DSC_0170.JPG
    DSC_0170.JPG
    173.5 KB · Megtekintések: 5
Használj kemény műanyag lapokat a talajcsúszás megakadályozására, vagy gyeprácsot. A takarítás miatt hagyjál helyet az üveg és az ágak között, vagy mobil lesz a redmoor?
 
Első pillantásra a két oldal eltér egymástól. Nem alkot egészet, olyan mintha két külon akvát raknál egymás mellé. A baloldal öreg 100 éves tölgyfája vs. jobboldal friss idei vesszők.
De ez csak egy vélemény, majd a rutinrókák is biztos hozzászólnak.
 
Hogy állsz vele?
Elkészült a végső verzió vagy még legózol vele?
Nekem elsőre egy jurta sátor, meg tábortűz jutott róla az eszembe.
 
Tegnap volt egy kis időm köveket pakolgatni, hirtelen ennyire jutottam. Az akvárium félig lesz csak feltöltve, mert szeretném a növényeket a vìz fölé növeszteni. Rotala hra-t és Limnophila hippuridoidest tervezek hátra, amazonia light talajba. A vìz a jobb oldali kövek tetejéről fog visszafolyni az akvába. Természetesen high tech lesz [emoji846]
Szűrés: Eheim Classic 250
Pilács: Chihiros A451, 4350 lumen
d102574589207fc94c831be4076bdfd1.jpg
 
Tegnap volt egy kis időm köveket pakolgatni, hirtelen ennyire jutottam. Az akvárium félig lesz csak feltöltve, mert szeretném a növényeket a vìz fölé növeszteni. Rotala hra-t és Limnophila hippuridoidest tervezek hátra, amazonia light talajba. A vìz a jobb oldali kövek tetejéről fog visszafolyni az akvába. Természetesen high tech lesz [emoji846]
Szűrés: Eheim Classic 250
Pilács: Chihiros A451, 4350 lumen
View attachment 55727
Durva lesz, az elgondolás szuper, a "vízesés" ad egy nagy pluszt ! (y) A kövek nagyon adják, nekem is kell ilyen! :love:
 
Back
Oldal tetejére