• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Faja lett(y)
Azok a kis piros vonások a sakurák akarnak lenni? Eléggé alaposan megrajzoltad, bár az otok lemaradtak az üvegről, azt meg tudjuk, hogy nekik ott kell lenni:LOL::ROFLMAO:
Hülyélkedést félre: a kövek réseibe teszel majd valamit?
A piros vonalak azt jelentenék, hogy azokat a fákat likvidálom.
A sötét zöld szín a fán kapaszkodó növényeket jelentenék - bár a jelenlegi mico bokrom elég széles levelű, ennél jó lenne vékonyabb, de akár pinnatifida (amit lehet mindig nyesegetni kellene, hogy ne nőjön ki) vagy buce (ami viszont extra lassan nő) is belefér.
A világos zöld a stem-háttér: http://www.greenaqua.hu/hu/hemianthus-micranthemoides.html? http://www.greenaqua.hu/hu/rotala-rotundifolia.html? de a http://www.greenaqua.hu/hu/didiplis-diandra.html is nagyon tetszik. Esetleg a három keverve.
Kövek, kövek rései: talán http://www.greenaqua.hu/hu/fissidens-fontanus.html, esetleg http://www.greenaqua.hu/hu/riccardia-chamedryfolia.html?nosto=nosto-page-search1.
Iszonyú lassan haladok, több a kérdésem, mint a válaszom napokba telik, mire van egy kis időm hozzányúlni az akváriumhoz, nem egyszerű ám velem. ;)
Köszönet mindenkinek, aki terelgetni próbál! (y)
 
Ne kíméljetek.
Mire számítasz? Tedd odébb a fát 3 centivel? Sok módosítást nem enged a layout :D
Ha tervezni szeretnél (milyen talaj, kell-e kő, milyen növények stb.), írd le hogy mi az alap elképzelésed, hogy annak apró módosításaira tudjunk javaslatot adni, ne egy teljesen más irányba induljunk el mint amit szeretnél...
De ez már inkább naplótéma, egyetlen dekorációs elemen nem nagyon van mit savazni :)
 
Csak egy kis bátorításra, útmutatása lenne szükségem.
Maradjon így eltolva, legyen inkább középen stb. Csak ennyire, sem komolyra. ;)
Köszönöm. :)
 
Csak egy kis bátorításra, útmutatása lenne szükségem.
Itt a bátorítás, bár lehet hogy másra számítottál:
Szerintem inkább arra gondolj, hogy ez a te alkotásod a te fantáziádat kell hogy tükrözze. Miért kellene a többieknek megmondani hogy hova kerüljön az a gyökér? Ha szerinted bal oldalt jó akkor tedd oda. Ha középen, akkor meg oda. Talaj, kövek stb...nézegess sok akváriumot a neten, meríts belőle, nézd meg hogy redmoor-hoz milyen kövek illenek, mi jön be neked. Nézd meg a netes akváriumokat több szemszögből is, pl hogyan használják a növényeket.
Keress olyan párosokat, amik tetszenek neked, pl: Redmoor mögött jól néz ki a .. növény, Redmoorhoz illik a ...színű kő...és így tovább.
Határozd meg, hogy milyen növényeket fogsz használni, és ezeket szerezd be, ne olyanokat használj, amikhez éppen hozzá tudsz jutni. Nézegess sokat.
Alkosd meg először magadban, és utána váltsd valóra. Ne a közösségnek építs, hanem magadnak.
 
Pl. ilyen ötletekre gondoltam. Szeretnék a vízen felül is életet teremteni. Köszönöm!
Bocsi. Ezt én is értem. Csakhogy van többszáz féle növény, tizenvalahány féle kődekoráció, sok-sok talaj, rengeteg garnélafaj stb. Számold ki, az ráadásul hány féle kombináció :) Most megint én leszek a rosszfiú, mert leírom amit más nem, hogy senki nem szeret úgy ötletelni, hogy utána semmisnek veszik az ötleteit. Márpedig ha írunk ide 20 féle ötletet, abból 16 biztosan nem fog megvalósulni. Ha írtad volna teszemazt hogy szeretnél piros növényt, ami emers is tartható, akkor egész biztosan kaptál volna már több ötletet, hogy melyikkel érdemes próbálkoznod, vagy melyikkel nem. Mint ahogy ha írod, hogy pl kék garnélákat szeretnél, akkor már jöttek volna az ötletek a dekorhomok színére és talaj fajtájára, ami jó garnélás víz paramétereinek belövésére. Stb-stb. Adj egy kis alapot, hogy legyen mire reflektálni.
 
Bocsi. Ezt én is értem. Csakhogy van többszáz féle növény, tizenvalahány féle kődekoráció, sok-sok talaj, rengeteg garnélafaj stb. Számold ki, az ráadásul hány féle kombináció :) Most megint én leszek a rosszfiú, mert leírom amit más nem, hogy senki nem szeret úgy ötletelni, hogy utána semmisnek veszik az ötleteit. Márpedig ha írunk ide 20 féle ötletet, abból 16 biztosan nem fog megvalósulni. Ha írtad volna teszemazt hogy szeretnél piros növényt, ami emers is tartható, akkor egész biztosan kaptál volna már több ötletet, hogy melyikkel érdemes próbálkoznod, vagy melyikkel nem. Mint ahogy ha írod, hogy pl kék garnélákat szeretnél, akkor már jöttek volna az ötletek a dekorhomok színére és talaj fajtájára, ami jó garnélás víz paramétereinek belövésére. Stb-stb. Adj egy kis alapot, hogy legyen mire reflektálni.
Ne érezd magad rosszfiúnak, szerintem jól nyomod! ;)
 
En a viz folotti reszre el tudnek kepzelni- az emersek helyett/mellett -vivariumban hasznalatos novenyeket is (pl.valamilyen kecses formaju tillandsiakat).
Az agak magasan kinyulnak az akvarium fole; a vilagitas milyen megoldasu lesz?
 
Holnap dobok fel képet milyen lett. Vannak/voltak konkrét elképzeléseim a layouttal kapcsolatban. Ezeket lehet meg kellett volna veletek osztanom, ez igaz.
Emersz részt is szeretnék, ehhez pl. jól jött a hozzászólás. (y)
Az aki alapvetően taiwanok számára készült, de lehet sulawesi lesz belőle. :p
 
En a viz folotti reszre el tudnek kepzelni- az emersek helyett/mellett -vivariumban hasznalatos novenyeket is (pl.valamilyen kecses formaju tillandsiakat).
Az agak magasan kinyulnak az akvarium fole; a vilagitas milyen megoldasu lesz?
Odyssea 4x24W, ami csövenként variálható (1x, 2x, 3x, 4x24W). Valószínűleg ide a 2x24W elegendő lesz.
 
Holnap dobok fel képet milyen lett. Vannak/voltak konkrét elképzeléseim a layouttal kapcsolatban. Ezeket lehet meg kellett volna veletek osztanom, ez igaz.
Emersz részt is szeretnék, ehhez pl. jól jött a hozzászólás. (y)
Az aki alapvetően taiwanok számára készült, de lehet sulawesi lesz belőle. :p

Ilyen lett feltöltve. Nekem nagyon tetszik. :happy: Mohák még jönnek majd rá, meg az emers rész.
IMG_0610.JPG IMG_0615.JPG
 
Sziasztok .Ma du.elég korán hazaértem és elkezdtem legózni.
Ne kíméljetek,jöhet hideg-meleg.
A növényesítéssel kapcsolatban is segíthetnétek. A koszos üveget.hagyjáok figyelmen kívül.20170321_180611 (1).jpg
 
A növényesítéssel kapcsolatban is segíthetnétek.
Nem tudom, hogy milyen technikát gondoltál bele...
Ha kap fényt bőven, meg némi CO2-t is, akkor a kövek közötti ösvényt és az előteret beültetném Cuba-val, a kövek közötti résekbe tennék valami kis levelű bucét, anubias nana petite-t, a növények közti szakaszokat kitömném riccardiával, a kövek mögé jöhetne valami stem, amit annyira engednék fel, hogy szemből nézve kb ujjnyit legyen fölötte. A kövekre nem tennék semmit addig, amíg a növények nem mutatnák, hogy is néznek ki.
 
Back
Oldal tetejére