• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Nem tudok rá semmi rosszat írni. :mad: :)
A fákon DSM-el növesztett, sávokban végignyúló mohasávokat tudok elképzelni: itt-ott elmosnák a körvonalakat, de az érdekes élek megmaradnának...
Én elsőre hydro nélkül próbálnám meg, csak mohával.
 
Nem tudok rá semmi rosszat írni.
A fákon DSM-el növesztett, sávokban végignyúló mohasávokat tudok elképzelni: itt-ott elmosnák a körvonalakat, de az érdekes élek megmaradnának...
Én elsőre hydro nélkül próbálnám meg, csak mohával.
Köszi!
Első körben mohásítás lesz,de a dsm módszerre sajna nincsen időm így marad a ragasztás,de egy két majdan bekerülő ágon azért elkezdem a joghurtos módszert alkalmazni.Karácsony moha kerül majd fel amennyit a diablóból ki tudok szedni.
 
Sziasztok!
Folytatván a tegnapi ügyködésemet összeraktam a végleges kompozíciót :
bocs a tükröződés,a kukás zsák és a pelenka miatt ezek voltak kéznél.
Nem egyszerű 22 cm magasságban építeni,de a 30 mélység azért a kezemre játszott.
Ha véleményeznétek megköszönném:

a1_2014_3_8_a2bsmbaoy8.jpg


a1_2014_3_8_iw85kltfa0.jpg
 
Sziasztok!
Folytatván a tegnapi ügyködésemet összeraktam a végleges kompozíciót :
bocs a tükröződés,a kukás zsák és a pelenka miatt ezek voltak kéznél.
Nem egyszerű 22 cm magasságban építeni,de a 30 mélység azért a kezemre játszott.
Ha véleményeznétek megköszönném:

a1_2014_3_8_a2bsmbaoy8.jpg


a1_2014_3_8_iw85kltfa0.jpg
Lehet velem van a baj ,de én sokallom a követ egy picit,nekem az az érzésem hogy elnyomja a teret.Bocsi ,de az arányokat nézve kisebb darabokkal dolgoznék(én):facepalm:
De azért jó ez;)
 
Lehet velem van a baj ,de én sokallom a követ egy picit,nekem az az érzésem hogy elnyomja a teret.Bocsi ,de az arányokat nézve kisebb darabokkal
Az a baj hogy nem tudtam rendesen befotózni,élőben sokkal kisebbek a kövek és jók az arányok,szerintem.
De a végleges berendezésnél majd még alakul a dolog mert vannak kisebb kövek is a tarsolyban.
Egyéb iránt persze szeretnék egy jól kinéző akváriumot összedobni de itt még is csak a garnéláké lesz a főszerep.

De azért jó ez
Ez a szódával elmegy kategória :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Az a baj hogy nem tudtam rendesen befotózni,élőben sokkal kisebbek a kövek és jók az arányok,szerintem.
De a végleges berendezésnél majd még alakul a dolog mert vannak kisebb kövek is a tarsolyban.
Egyéb iránt persze szeretnék egy jól kinéző akváriumot összedobni de itt még is csak a garnéláké lesz a főszerep.


Ez a szódával elmegy kategória :ROFLMAO::ROFLMAO:
Akkor megnyugodtam ,minden a fotó hibája:mad::)
Egyébként a pelenkát nem ám bennhagyod geotextilia gyanánt:LOL:
 
Szerintem istenkirály! A kövek mérete meg nem gond szerintem, ha jó sok helyen befuttatod mohával. És ha kicsit megemeled az egészet a talajjal, egy szép kis emers kert is lehetne a bal felső csúcson :p
 
Egyébként a pelenkát nem ám bennhagyod geotextilia gyanánt
Ja tegnap a feleségem is kérdezte hogy a pelenka is bent marad :eek::D:ROFLMAO:


Szerintem istenkirály! A kövek mérete meg nem gond szerintem, ha jó sok helyen befuttatod mohával. És ha kicsit megemeled az egészet a talajjal, egy szép kis emers kert is lehetne a bal felső csúcson
Köszi! A moha a köveken tuti lesz,illetve a gömbmoha fogja a réseket kitölteni szétvagdosva.Az emersz rész meg nálam már alap a másikban is van ilyen ;)
 
Sziasztok!
Folytatván a tegnapi ügyködésemet összeraktam a végleges kompozíciót :
bocs a tükröződés,a kukás zsák és a pelenka miatt ezek voltak kéznél.
Nem egyszerű 22 cm magasságban építeni,de a 30 mélység azért a kezemre játszott.
Ha véleményeznétek megköszönném:

a1_2014_3_8_a2bsmbaoy8.jpg


a1_2014_3_8_iw85kltfa0.jpg

Jó ez, nem a kövek nagyok, hanem a fa vastag picit, de tök jól összelegóztad. A garnélák örülni fognak a nagy kő és fafelületnek. ;)
Milyen kövek ezek és honnan vannak? :D Kellene ilyenből nekem vagy 5-6 kiló legalább... :D
 
Sziasztok!
Beraknék ide egy szavazásra bocsájtott képet.Tegnap legóztam 26 literes 40 x 30 x 22 akvárium garnélás.
A kövek közt általános talajjal a kövek előtt dekor homok az elképzelés.A fákon itt-ott karácsonymoha,a sziklák repedéseiben anubias és gömbmoha szétvágva betuszkolva.A kövek közt és a fára tervezem a hydrot felfuttatni.
Bocs a képért de ki kellett retusálni a hátteret mert nem látszott jól az elképzelés.
A második képen mér egy kicsit felülnézetből van fotózva.
Az étkezési alátét az akvárium tényleges mérete,a fa csúcsa pedig pont az akvárium 22 cm magasságának felel meg.
Előre is köszönöm a véleményeket ;)

a1_2014_3_7_kn8pu7xo0v.jpg


a1_2014_3_7_y9wzue8at5.jpg
Egészen pofás kis elrendezés!Csak azt sajnálom,hogy ezt nem egy nagyobb akváriumba lesz!
 
Sziasztok!
Lassan szeretném elindítani az új setupot.Az inspirációt a GA akváriuma adta,szeretnék valami hasonlót csinálni.Vélemény?
21115765_2de198e1de07210e9d503fa7aeaa3cc2_m.jpg

Egész pofás talán annyit lehetne változtatni,hogy a bal oldali vastag fát kicseréled két vékonyabra de nem egyformára. :)
 
Sziasztok!
Lassan szeretném elindítani az új setupot.Az inspirációt a GA akváriuma adta,szeretnék valami hasonlót csinálni.Vélemény?
21115765_2de198e1de07210e9d503fa7aeaa3cc2_m.jpg
Nagyon jó! Én mondjuk a vastag fát eltoltam volna aranymetszésig (vagy kicseréltem volna az ösvény jobb oldalán lévővel, hogy pont középen legyen), de mivel már bent van a dekorhomok meg a talaj is, így nem bolygatnám. Szuper lesz! (y)
 
Nagyon jó! Én mondjuk a vastag fát eltoltam volna aranymetszésig (vagy kicseréltem volna az ösvény jobb oldalán lévővel, hogy pont középen legyen), de mivel már bent van a dekorhomok meg a talaj is, így nem bolygatnám. Szuper lesz! (y)
Ha már az aranymetszés is szóba jött akkor a páratlan számú fa lenne az ideális.:)
 
Ha már az aranymetszés is szóba jött akkor a páratlan számú fa lenne az ideális.

Üdv! Jól mondja a kollega (y) másrészt balról jobbra kissé "libasorban" vannak... böszme nagy, kisebb, mégkisebb, legkisebb... ha nem túrod szét a talajt menthetetlenül, én a (rendezői) jobb 1-3-at megcserélném...
 
A csere kifejezetten jó ötlet. +1.
Még az jutott eszembe hogy ha a csere után a középső fa kicsit hátrébb kerülne egészen a hátsó üveghez közel, talán az adna még valami plusz mélységet a tanknak?!
 
Köszönöm a segítséget.A talaj csak be van szórva még bűntetlenül tudok változtatni.Nemsokára teszek fel képet.
 
Holnapra tervezem, hogy lövök pár képet technika nélkül versenyfotó gyanánt, mert úgyis hamarosan szétkapom a scape-et és szeretném, ha maradna nyoma. Ma még kap az aki egy vízcserét, jó adag bacit, esetleg itt ott egy kis fazon igazítást, illetve holnap is kap majd még nyírást, főleg a marsilea. Fekete hátteret tervezek hozzá.

Szívesen veszek bármilyen kritikát, illetve tanácsot, amivel esetleg még javíthatok kicsikét (van mit. :p) ma, vagy holnap. Nem kell finomkodni, tudom, hogy nem nagy eresztés, a kíméletlen kritika kell. :D

Ez a tegnapi állapotot mutatja:
14098310900_ae8bce5f1c_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére