• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Na akkor még két verzió. Az első a délelőtti továbbfejlesztése. Picit összébbtoltam a fákat és a jobb oldali követ egy kisebbre cseréltem.

Mivel többen javasolták igy gondoltam adok egy próbát és ritkitom a fákat és csak a jobb oldalot illetve a bal szélsőt rakom össze.

gu3y4aza.jpg


Be kell valjam ez sem rossz. :)

Fenti layoutból lett valami? Kíváncsi vagyok az eredményre, jók a kövek/red moor!
 
Fenti layoutból lett valami? Kíváncsi vagyok az eredményre, jók a kövek/red moor!

Hali!

Lett belőle, de még kicsit szégyenlős vagyok, valahogy úgy mint egy elsőbálozó kislány. Annyi jó aki van a fórumon, és úgy érzem még az enyém nem nőtt fel hozzájuk (egy kicsit sem). Talán majd egyszer lesz belőle egy napló (képek nélkül). ;):)
 
Csináltam pár kompozíciót, de egyiket sem érzem igazán jónak. Lehat, hogy este megpróbálom középre rendezve is a fákat, de inkább a jobb oldalra szeretném rakni őket, a bal oldalra csak sima gyepet.
Mi a véleményetek?

1
by BeniDugo, on Flickr

2
by BeniDugo, on Flickr

3
by BeniDugo, on Flickr

4
by BeniDugo, on Flickr

5
by BeniDugo, on Flickr

6
by BeniDugo, on Flickr[/quote]
 
Talaj vízszintes, hátrafelé emelkedő, jobb hátra emelkedő lesz, vagy jobb oldalon a fák mögött nagyobb buckát is szeretnél?
Köveket nem tervezel? Fák mögött fű-, vagy bokorszerű növények jönnek majd?
Egyébként szerintem is mindegyik lehet jó, de nekem akkor tetszik az összkép, ha letakarom az akvárium bal oldali harmadát.
 
Már látom, hogy idén a holland lesz az új fétis :) Először csak az AGA-n jelenik meg, aztán majd szép lassan beszivárog mindenhova. Mondjuk nincs is vele baj, sokkal inkább szól a növények egészségéről, mint a terepasztal építésről.

@Beni , ez is hollandnak épül?
 
szerintem mindegyikben van valami, de mindegyik túlságosan jobbra van rendezve -- mi az aminek ekkora hely kell a másik oldalon?
Jobb oldalon a belső szűrőre szeretnék rátakarni a fákkal és majd a növényekkel is, bal oldalon pedig sima gyep lenne.


Talaj vízszintes, hátrafelé emelkedő, jobb hátra emelkedő lesz, vagy jobb oldalon a fák mögött nagyobb buckát is szeretnél?
Köveket nem tervezel? Fák mögött fű-, vagy bokorszerű növények jönnek majd?
Egyébként szerintem is mindegyik lehet jó, de nekem akkor tetszik az összkép, ha letakarom az akvárium bal oldali harmadát.
A talaj manado lesz, semmiféle dombot nem tervezek, legfeljebb egy enyhe emelkedőt hátrafelé. A köveket most kihagyom, 2 évig nézegettem őket, most a növényekben szeretnék inkább többet. A fák mögé hygrophilia difformist és hygrophilia corymbosa siamensist néztem, egy kis ludwigia sp.-vel "megbolondítva".

@Beni , ez is hollandnak épül?
Nem teljesen. Ugyan egyértelműen nem a dekorokra szeretném a hangsúlyt fektetni, viszont a technika nem adott egy klasszikus hollandhoz. Igazi növényesnek tervezem, de low-tech-ben, és nem túl dzsungelesen.

Köszönöm a válaszokat!
Este megpróbálom kicsit eltolni balra a fákat, vagy akár középre rendezni, hétvégéig van idő próbálkozni! (y)
 
Azt hiszem ma elsőre megtaláltam, amit tegnap meg sem közelítettem. Kicsit eltoltam balra a fákat az aranymetszésig, és egy kicsit laposabb, de széthúzottabb, egyenletesebb állást csináltam, szinte végigér az akváriumon. Hátraléptem, megnéztem jobbról is, balról is, és éreztem, hogy végre megvan a szikra. Valószínűleg nem fogom tudni eltakarni a belső szűrőt, de ezen kívül nem tudok belekötni, Nekem nagyon tetszik, de "lehet", hogy elfogult vagyok.
Szerintetek is sokkal jobb így (bocsánat az ásványvizes palack tetejéért, csak amikor levágtam a képről a felesleget, akkor vettem észre, hogy belelóg :()?

001
by BeniDugo, on Flickr
 
Én megvettem. Szuper ez a fa kombó. Csak figyelj rá hogy valahogy emeld meg, mert még egy parvula mini is eltakarja majd az alsó felét akkor meg oda a varázs :)
Köszi, ez jól esett! Sima parvulát szeretnék gyepnek, néhány stau bokorral, és egyáltalán nem bánom, ha bele fog lógni a dekorba. A fák tövéhez pedig eleve néhány szál reinickeii minit szánok, amik egyébként is kitakarnák az alsó 5-10 cm-t. Ami az alsó és a felső keret között látszódik az akváriumból, az kb 43-44 cm magas, tehát nem egy alacsony aki.
De azért egy kicsit majd próbálok ott emelni a talajon! (y)
 
Tegnap még nem is gondoltam, hogy ezek így is tudnak állni... szerintem hozzá se érj a továbbiakban, ami a forgatást illeti. Viktornak viszont igaza van, ha ezek a fák egy lankás domtetőn állnának, sokkal hangsúlyosabb lenne a kompozíció, mert most nem igazán aranymetszésben van, inkább csak vízszintes harmad legalján. Most nézegettem az IAPLC 2013-as versenykatalógust, és valami nagyon hasonlót láttam, csak már fogalmam sincs, melyik oldalon, mert vagy 500 versenyzőt átnéztem. Ha meg lesz, megírom :)
 
Köszi, ez jól esett! Sima parvulát szeretnék gyepnek, néhány stau bokorral, és egyáltalán nem bánom, ha bele fog lógni a dekorba. A fák tövéhez pedig eleve néhány szál reinickeii minit szánok, amik egyébként is kitakarnák az alsó 5-10 cm-t. Ami az alsó és a felső keret között látszódik az akváriumból, az kb 43-44 cm magas, tehát nem egy alacsony aki.
De azért egy kicsit majd próbálok ott emelni a talajon! (y)
ne kicsit emelj, hanem sokat, legyen ott a fa alja, ahol most a teteje van (mármint a középső részén ahol a legalacsonyabb) a másikon meg fele annyit, és meglátod remek lesz!!!
 
nagyon tuti lett, de én is emelném. (ez lassan már olyan, mint egy poker közvetítés:))
Már más akváriumoknál is felmerült bennem: jó lenne beletenni valamit az akváriumba, ami megmutatná pl. milyen magas lesz a gyep. gondolok itt pl. egy kellő magasságban levágott papírcsíkra. az olyan amatőr szeműeknek, mint én, hasznos mankó lehetne. mehetne a fák elé, és máris láthatóvá válna, mennyit fognak takarni a növények...
 
Sziasztok!
Beraknék ide egy szavazásra bocsájtott képet.Tegnap legóztam 26 literes 40 x 30 x 22 akvárium garnélás.
A kövek közt általános talajjal a kövek előtt dekor homok az elképzelés.A fákon itt-ott karácsonymoha,a sziklák repedéseiben anubias és gömbmoha szétvágva betuszkolva.A kövek közt és a fára tervezem a hydrot felfuttatni.
Bocs a képért de ki kellett retusálni a hátteret mert nem látszott jól az elképzelés.
A második képen mér egy kicsit felülnézetből van fotózva.
Az étkezési alátét az akvárium tényleges mérete,a fa csúcsa pedig pont az akvárium 22 cm magasságának felel meg.
Előre is köszönöm a véleményeket ;)

a1_2014_3_7_kn8pu7xo0v.jpg


a1_2014_3_7_y9wzue8at5.jpg
 
Back
Oldal tetejére