• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Menni fog az. :)
Ha nem haragszol meg, akkor egy itteni naplóból idézem saját magam, hátha segít egy kicsit:

"Helló!
Tök szívesen segítenék, de ma pont nem volt jó... Amúgy nézem én is a kálváriád a hardscape összerakásával és lenne pár kérdésem:
- Mit szeretnél ezzel megvalósítani; versenyre szánod, vagy inkább csak úgy otthonra a lakás díszének:
- Van inspirációt adó képed, vagy bármi ami ihletet ad?
- Milyen jellegű köves akváriumot tervezel - japán vonal, vagy inkább tájképes dolog? Meg egyáltalán mennyire minimál?

Mennyi köved van, vannak esetleg nagyobb darabok? Nekem elsőre a kő mennyiséggel és tömeggel van gondom. Sokkal több belefér ekkora kádba, és minél több van, annál jobban lehet huncutkodni a térérzet növelésével.
Pár példa:
@stevo:
View attachment 11746
Tamás Gáspár Miklós:
View attachment 11747

Random:
View attachment 11748

Szintén:
View attachment 11749

Amano:
View attachment 11750

Stu Worrall:
View attachment 11751

Random:
View attachment 11752

ADG:
View attachment 11753

Bocs, ha túl offenzív voltam! :D"
 
Szia Beni!

Eppen ezt akartam mondani, hogy keresgelj a neten kepeket, nagyon jo ötleteket tudsz meriteni belölük. Elegendö, ha iwagumi es lava stone kifejezesekkel keresgelsz kepeket. Jok a kövek, szerintem össze tudsz dobni valami ütös kis scape-et. Sok sikert!:)
 
Mennyi köved van, vannak esetleg nagyobb darabok? Nekem elsőre a kő mennyiséggel és tömeggel van gondom. Sokkal több belefér ekkora kádba, és minél több van, annál jobban lehet huncutkodni a térérzet növelésével.
Kő van bőven, 40 kg lávakő egy 240 literes akváriumba több, mint elég (ez a tömeg lávakőből rengeteg!), csak egyelőre nem éreztem rá. Meg ugye a 2 db belső szűrő ami van, bizony korlátoz elég sokat, az egyik a komplett bal oldalról levesz kb 12 cm-t, a másik meg a jobb hátsó sarkot foglalja el. Utóbbi nem kivehető, legalábbis hiába rángatom, meg se mozdul 4,5 éve, pedig ránézésre tapadókorongok fogják csak... A scapet nem szánom igazán versenyre, de azért ha valamelyik HAC-on a mezőny első felében végezne, boldog lennék, nyilván ehhez a fotóhoz legalább a bal oldali belsőt kivenném.
 
Sziasztok! Nagyon nem vagyok kreatív, nincsenek ötleteim. Ez lenne a medúzás akvárium. Kaptam ilyen szép lávaköveket, egyenlőre csak betettem őket egymás mellé mert semmi ötletem. Ezeken van még 2 ilyen kőből. 1 kissé gömbölyű meg egy olyasmi mint ami középen van csak kissebb. Meg még van jópár vörös kövem és még aljzatom ha emelni kéne. Várom ötleteiteket! :) p1030967-jpg.14933.jpg
 
Sziasztok! Nagyon nem vagyok kreatív, nincsenek ötleteim. Ez lenne a medúzás akvárium. Kaptam ilyen szép lávaköveket, egyenlőre csak betettem őket egymás mellé mert semmi ötletem. Ezeken van még 2 ilyen kőből. 1 kissé gömbölyű meg egy olyasmi mint ami középen van csak kissebb. Meg még van jópár vörös kövem és még aljzatom ha emelni kéne. Várom ötleteiteket! :) View attachment 14953
én sem vagyok nagy akváriumépítő, de a középső követ szerintem állítva tedd legalább lesz egy kis változatosság. Dobd be a két másik követ is hogy lássuk. De akár megpróbálhatod egyik oldalon az összes követ egy heggyé varázsolni.
Medúzák nem fognak fennakadni a köveken? Ha igen akkor lehet csak így laposan tedd őket, és növessz gyepet köréjük, fent meg úszkálhatnak a medúzák, úgyis róluk fog szólni ez az akvárium ;)

De biztos fogsz jobb tanácsokat kapni a mesterektől :)
 
én sem vagyok nagy akváriumépítő, de a középső követ szerintem állítva tedd legalább lesz egy kis változatosság. Dobd be a két másik követ is hogy lássuk. De akár megpróbálhatod egyik oldalon az összes követ egy heggyé varázsolni.
Medúzák nem fognak fennakadni a köveken? Ha igen akkor lehet csak így laposan tedd őket, és növessz gyepet köréjük, fent meg úszkálhatnak a medúzák, úgyis róluk fog szólni ez az akvárium ;)

De biztos fogsz jobb tanácsokat kapni a mesterektől :)
Köszi! Nem rosz ötletek. Megpróbálkozok. Amúgy nem akadnak be. A növények se zavarják őket, ha olyan helyre úsznak ahova be tudnak ragadni akkor megfordulnak és kiúsznak onnan :) Ezért hátra magasabb növényzetet is szeretnék :)
 
Betettem az összeset, továbbra is várom az ötleteket! :) Még a héten be kéne fejeznem mert elpusztulnak a növények(blyxa, tündérhínár, guadelupai tüskéshínár, parvula ami az első sávban lesz valószinü) :)P1030972.JPG P1030973.JPG
 
Betettem az összeset, továbbra is várom az ötleteket! :) Még a héten be kéne fejeznem mert elpusztulnak a növények(blyxa, tündérhínár, guadelupai tüskéshínár, parvula ami az első sávban lesz valószinü) :)View attachment 14956 View attachment 14957
első kép alapján a jobb szélső követ a bal alsó alá téve és a jobbról második az egész elé bal szélére téve... jobb oldal meg blyxa-val megtöltve kövek nélkül?
tüskéshínár meg a kövek közé mögé.
kis mohapamacsokat meg a kövekre lehetne tenni.
 
Legóztam velük, melyik néz ki a legjobban? :bucktooth:
1.: P1030974.JPG P1030975.JPG
2.:P1030976.JPG
3.:P1030977.JPG P1030978.JPG
P1030984.JPG
4.: P1030986.JPG P1030987.JPG
5.: P1030988.JPG
(A sziklák aljához még tennék aljzatot hogy olyan legyen mintha a talajból jönnének ki :D )
 
az elsőn nagyon tuti a két egymásnaktámasztott kő középen. Engem továbbra is kicsit zavar a két szélső kő, de lehet csak én hagynám az egyik oldalt kővek nélkül :)
Jobb oldali kő nélkül három kővel?
 
Ezek közül szerintem az 5-ös.
Ha viszont a medúzák igényeit tartod szem előtt, akkor nézd meg, hogy tengeri medúzáknak olyan akváriumokat csinálnak, ahol nemhogy berendezés, de még olyan sarok sincs ahol fennakadhatnak. Valamint az áramlás is körbe-körbe viszi őket akadálytalanul.
 
Igen. A tengeri medúzk azért vannak üres, sarok nélküli akváriumban hogy tudja őket körbe-körbe vinni az áramlat. De én nem szeretném hogy körbe vigye őket! ;) Valahogy biztosan meg lehet oldani a szűrést mert találtam sowerbyi-ről olyan képeket amiket láthatóan egy növényekkel beültetett akváriumban csináltak:
32865259.freswaterJellyfish01.jpg
32865258.freswaterJellyfish00.jpg
 
Back
Oldal tetejére