• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Azt el is felejtettük írni, hogy miután versenyakváriumnak szánjuk a keretlécek nem takarják az oldalsó és alsó üveglapokat, nehogy ezért pontlevonás járjon.

Itt tartunk most:
IMG_3040.JPG
A hátsó vékony fákat még igazgatni kell.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Azt el is felejtettük írni, hogy miután versenyakváriumnak szánjuk a keretlécek nem takarják az oldalsó és alsó üveglapokat, nehogy ezért pontlevonás járjon.

Itt tartunk most:
View attachment 23174
A hátsó vékony fákat még igazgatni kell.

AmegA
Számomra érdekes témát vetettél fel, esetleg nem készítettél erről is statisztikát, hogy az IAPLC első x akvárium fotójának, milyen arányban látszik az üveg széle? Amikor az első 27 helyezettet látjuk a hivatalos fekete versenylogos keretben, akkor ott a szervezők takarják el a kereteket? Természetesen jó döntés úgy kialakítani a bútorzatot, hogy ha akarjátok akár láthatóvá is tehető a képen. Eddig úgy gondoltam és olyan információim voltak, hogy talán szerencsésebb a versenyképen eltakarni az üveg éleit és nem jár pontlevonással. Egy egy fotón időnként megjelenik a keret és van, hogy hozzá tud tenni az élményhez, talán ez a ritkább. Különben nekem elég nehéz úgy beállítanom a gépet, hogy minden éllel párhuzamos legyen, ebből a szempontból is praktikus a szélek levágása.

Az akáriumotok szépen alakul, nagyon nehezen tudnám eldönteni jelen állapotában, mennyire sűrűre kell építenem a képet, hogy az esetleges fatörzsre ragasztott mohák ne vegyék el a hátralátást, valószínű egy ilyen berendezésnél a folymatos építés módszerét választanám. Viszont Titeket abszolút nem kell félteni, nagyon komoly eltökéltséggel és magabiztossággal haladtok, ez irigylendő.

Szerk.: Az első bekezdést nagy nagy kérdőjellel írtam, fogalmam sincs mi a helyes eljárás. Még egy kis kiegészítés: mivel a tényleges képből történő vágás valóban büntetendő, a legkorrektebb láttatni az üveg széleit.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


akkor ott a szervezők takarják el a kereteket?
Köszönjük a hozzászólást, jól esik a meglátásod kifejezése, miszerint jó irányban haladunk.
A fenti kérdésre @viktorlantos tudná a választ.

Ma bekentük a vékony ágakat is a joghurtos kencével, mert az tegnap elmaradt.

A folyadék (egy kanál natúr görög joghurt, 7dl ozmóvíz):
IMG_3038.JPG

Az aljzat felépítése is megtörtént, baktériumkultúrát szórtunk a lávakövek közé, majd por alakú macro tápokat:

IMG_3041.JPG

8 kanálnyi kálium-nitrát, 4 kálium.szulfát, 1 kálium-foszfát egyenletesen elterítve.
IMG_3047.JPG

Compo Sana tóföld 2cm-es terítése, micro táp folyadékkal feljavítva:
IMG_3042.JPG

Pár részlet fotó:
IMG_3043.JPG

IMG_3044.JPG

IMG_3045.JPG

IMG_3046.JPG

AmegA
 
Folytatás:

30 liter használt aljzat (AN) került a zsáknyi amazónia alá, még egy kevés mehet rá.

Igazgatjuk, finomítjuk az elrendezést (bocsánat a maszatos üveg miatt):
IMG_3048.JPG IMG_3050.JPG IMG_3051.JPG

Pár darab ökölnyi fekete bazalt még jól jönne a felső szektorban, de sajna kifogytunk belőle (ha valakinek van elfekvőben néhány felesleges, azt szívesen átvennénk)!
Holnap folytatjuk!
Természetesen várjuk az építő jellegű kritikákat, észrevételeket.
Köszönettel!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Folytatás:

30 liter használt aljzat (AN) került a zsáknyi amazónia alá, még egy kevés mehet rá.

Igazgatjuk, finomítjuk az elrendezést (bocsánat a maszatos üveg miatt):
View attachment 23220 View attachment 23221 View attachment 23222

Pár darab ökölnyi fekete bazalt még jól jönne a felső szektorban, de sajna kifogytunk belőle (ha valakinek van elfekvőben néhány felesleges, azt szívesen átvennénk)!
Holnap folytatjuk!
Természetesen várjuk az építő jellegű kritikákat, észrevételeket.
Köszönettel!

AmegA
Mi tudnánk adni, csak össze kellene futnunk!
 
Most értettem meg az utolsó kép alapján a koncepciót, amit korábban @Jopet -tel beszéltetek, miként hathat a jobb hátsó szikla sokkal távolabbinak, mint a bal ill középső hátsók? A mélység itt a bal első saroktól átlóban halad jobb hátra. Most értettem meg azt is, hogy a bal oldali kidőlt legvastagabb fatörzs miért nem keskenyedik el hátrafelé, ezzel is mélységet teremtve, mert ott nincs szándékosan akkora mélység. :)(y)
 
Pár darab ökölnyi fekete bazalt még jól jönne a felső szektorban, de sajna kifogytunk belőle (ha valakinek van elfekvőben néhány felesleges, azt szívesen átvennénk)!
Ha Attiláékkal macerás lenne az összefutás, van a Borhy kertészetnek két telephelye is nem messze tőletek....
 
Sziasztok!

A tavalyi év utolsó napja már nem az akváriumról szólt.
Tegnap folytattuk moha és páfrány szortírozással.

Ebben a hordóban vészelték át az elmúlt egy évet, némiképp megfogyatkozva (megint az én hibám, hogy azt képzeltem hamarabb lesz berendezve a medence (A.ttila) :confused: ) :
IMG_3054.JPG

Előkészületek:
IMG_3052.JPG

IMG_3055.JPG

IMG_3056.JPG

Gálya meló:
IMG_3057.JPG

AmegA
 

Attachments

  • IMG_3058.JPG
    IMG_3058.JPG
    79 KB · Megtekintések: 2
Azért volt amivel kevesebb meló volt:

Húgomék akváriumából a Jávai moha:
IMG_3058.JPG

A Pasaréti Gyulától kapott Gömb alga:
IMG_3062.JPG

A @Molnár Béla kedves fórumtársunktól érkezett csomag (ezúton is köszönjük szépen Béla!) Láng- és Karácsony moha:
IMG_3063.JPG

Fissidens:
IMG_3066.JPG

Itt a keményebb szortírozás eredménye Lomariopsis:
IMG_3061.JPG

A saját Jávai és Fissidens
IMG_3064.JPG

Vegyes, Monosolenium, Riccardia, Húr (vagy valami más) moha:
IMG_3060.JPG

AmegA
 
Csak egy észrevétel:a bal oldali kidőlt fa szerintem túl vaskos,sok helyet elfoglal,valahogy nem passzol oda!
Én azért megvárnám, mi kerül rá, mellé mert az nagyon sokat változtat még a látványban. Így csupaszon persze van alapja a véleményednek;)
...szerintem...
Tetszik ez a sok üreges/lyukas fa. Ez már az áztatásról bedobott képeknél is feltűnt.:)
Annak a két árva gyökérnek elől lesznek társai? A sziklafalon áttörő, levegőben lógó gyökerek képe lebeg előttem, ha ilyen képzavarral élhetek.
Növényesítésről (a mohákon kívül) lehet tudni valamit? (vagy csak én siklottam át fölötte valahol:eek:)
Eddig ígéretes. Szeretem a nagy akvákat:woot:(y)
 
Grandiózus az akvárium is és a meló is vele.Nagyon jól néz ki már most.;)
Kíváncsi leszek a növényesítésre is.Kerülnek még bele kisebb gyökerek előre????
 
Az elülső kövekhez Lomariopsis és Jávai került pépesítve, joghurttal, amazóniával sárszerűvé keverve a felületre ecsetelve.
Az első sorban lévő fákra, gyökerekre és a kidőlt fára Jávai moha került joghurtos ozmóvízzel.
Második, harmadik soros fákra és a hátsó kövekre Fissidens került szintén joghurtos technikával.
A vékony ágakra a háttérben és pár kőre Gömbalga került szintén joghurtos módszerrel.
A középen lévő nagy kő tetejére bedörzsöléssel oszlattuk el a Monosoleniumot, ugyanígy járt a kevéske Riccardia, csak a hátsó nagy köveken.


Végül úgy döntöttünk hogy a kősor elé is ültetünk egy kis növényt a homokba, ezért oda is került egy kis táptalaj:
IMG_3130.JPG

Majd a homokfeltöltés is a helyére került miután a kétféle homokot 1/1 arányba összekevertük és átmostuk, majd egy fél liter sósavval nyakon öntöttük hogy kioldjuk a nem belevaló anyagokat (persze ez után hosszas öblítés következett):
IMG_3132.JPG

Vannak még gyökereknek valók és a bazalthiány leküzdése is folyamatban.

A növényesítésről később!

AmegA
 
Végigpörgetve a naplót, egy szó: brutális. (y)
A vastag kidőlt fatörzsre gondolom a naplóban már közzétett fotó lesz a megoldás, ha összejön nagyon ütős lesz.
Le a kalappal előttetek minden téren, így tovább! ;)
 
Back
Oldal tetejére