• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

lehetne kicsit tekerni
nem volt ösvény
Lóri kicsit tekertünk, korábban is volt ösvény imitáció, csak kicsit besüppedt a homokba.

minél messzebbi?
Mert az szerintem nem igazán lehetséges. Gondolom csak félreértettem.
Pedig jól érted Gergő, azt a látszatot akarjuk kelteni hogy az erdő közel van, a szikla pedig a patak végével távolinak tűnjön.

Csak ezekkel a fákkal fogtok operálni, vagy még le lesz finomítva gallyakkal? Bocs ha elkerülte a figyelmemet, de a korábbi fotókon legalábbis nem láttam gallyakat.
Gyökerek lesznek aplikálva a meder közeli fáknál akik lefutnak a sziklákon, ágakon is gondolkozunk, de az lehet hogy erősen megnehezítené a karbantartást.

En megforditanam, ugy hogy belülröl döljön kifele, kicsit ferden az akvarium bal oldala fele
Köszönjük Tibi az észrevételt, ezen már dolgoztunk eddig is, a következő fás próbánál kiderül mennyire sikerült a középső köveket jobbra tolni ahhoz hogy a törzsből is látszódjon valamennyi!
Meder pedig lesz!


IMG_2970.JPG IMG_2971.JPG

AmegA
 
Pedig jól érted Gergő, azt a látszatot akarjuk kelteni hogy az erdő közel van, a szikla pedig a patak végével távolinak tűnjön.
Ez a rész világos volt :) Arra gondoltam, hogy azt! lehetetlen összehozni, hogy annál is távolabbinak tűnjön, aminél fizikailag nincsen valójában távolabb - pl. baloldali sziklák (már amennyiben ezek is látszódni fognak később).
 
Sziasztok!
Szépen alakul remek akva lesz. Egy észrevételem lenne csak. A bal oldali kidőlt fa szerintem sokat takar az ösvényből esetleg ha előre lenne rakva az előtte lévő (csirke láb:rolleyes:) helyére és azt pedig hátrébb? Így az ösvény láthatóbbá válna és annak az oldalába lenne gyökeres fa. Esetleg egy próbát megér.
Egyébként(y).
 
Sziasztok!

Minden fát (kb 20kg) és bazaltot (kb 50kg, kivéve 4 túl nagy darab) felhasználtunk.
Az alaphoz legalább 100kg homokot öntöttünk a keretbe.
A homokot és a kavicsokat már csak a már berendezett feltöltött akváriumba tesszük.


A bal oldali kidőlt fa szerintem sokat takar az ösvényből
Ez még számunkra is kérdéses, amennyiben sikerült elég magasra építeni a patak végét, vagy lejjebb nyomni a kidőlt fát, hogy kevesebbet takarjon akkor marad
A "csirkeláb" is lejjebb kerül, hogy ne látszódjanak vágott gyökerei.
A jobb szélső fán is döntünk egy kicsit balra, mert így túl egyenes és nem szeretnénk hogy oldalt tükröződjön.

Az akváriumban a bazaltok mögé az üvegre 5cm vastag lépésálló polisztirolt ragasztunk semleges szilóval, amibe saválló menetes szárral lesznek rögzítve a fák hogy ne tudjanak kidőlni a későbbiekben (kivéve ami már amúgy is fekszik).


AmegA
 
Sziasztok!

Azért messzebbről egy lámpával megvilágítva többet mutat:
Nézegetem három napja és egyedül a jobb szélső fa nem tetszik, azt egy világosabb vékonyabbra cserélem.

A ligetes elrendezés vonzó ugyan (az volt az eredeti gondolat), de inkább dzsungel lesz belőle liánokkal, fára futó indákkal, nagyon dús aljnövényzettel.

A.ttila
 
Szia.

Előre láthatóan nagyon erős építmény lesz belőle, már izgatottan várom az elárasztott látványt. Egyetlen észrevételem lenne csak, mégpedig, hogy a sarokban álló egyenes kő valahogy természetellenesen egyenesen áll az én szememnek. Persze ha direkt így terveztétek akkor nem szóltam. :whistle:
Ha szabad akkor lenne két kérdésem is. :oops: Milyen növényeket terveztek bele? Egy ilyen ágas bogas elrendezésben milyen megoldással oldod meg a co2 egyenletes eloszlását?
Sok sikert ehhez a gigászi projekthez, továbbra is figyelemmel fogom kísérni.
 
Sziasztok!


a sarokban álló egyenes kő valahogy természetellenesen egyenesen áll az én szememnek. Persze ha direkt így terveztétek akkor nem szóltam.
Köszönjük Cheesee az észrevételed, hozzászólásod!
Igazából az a kő csak helytartó, amíg nem találunk helyette mást, persze lehet hogy víz alatt ha nem látszik a teteje, mást mutat.


Milyen növényeket terveztek bele?
Főleg mohák (Ricardia, Fissidens, Jávai és Láng moha), Cladophora aegagrophila, páfrányok ( Bolbitis, Lomariopsis, Microsorum), kis termetű Anubiasok, Bucephalandrák, Cryptocorynék, finom levelű háttérnövények.
Az IAPLC-re zöldesebb összhatású képet szeretnénk, az Agára viszont egy vöröses, őszies áradatot.


milyen megoldással oldod meg a co2 egyenletes eloszlását?
Egy 4cm átmérőjű porlasztó lesz a szűrőházban a 2000 l/h pumpa alatt, amiből egy kétfelé osztott üvegcsövön fog beömleni a CO2-vel dúsított víz.

Reméljük kielégítő választ adtunk!
Várjuk a további észrevételeket, kérdéseket!

AmegA
 
Sziasztok!

Megvettem a 6-os saválló menetes szárakat, meg a neutrális szilót.
A hétvégén, ha más nem jön közbe elindul az üvegbe pakolás.
Előkerül a fúró, a flex és a fűrész.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A mai nap nagy részét sikerült az akváriummal foglalkozni.

Bepapíroztuk az alját:

IMG_2989.JPG

A kövek már nagyon várták a levegőváltozást:
IMG_2990.JPG
Szép sorban átkerültek az üvegbe:
IMG_2991.JPG


IMG_2992.JPG

Majd megrajzoltuk a szabásmintát:
IMG_2993.JPG

IMG_2994.JPG

AmegA
 
Folytatás:

Tegnap a munkahelyen pont végeztek a szigeteléssel, hát kértem (A.ttila) egy darab lépésálló hungarocell táblát 7.5x104x43 centis darab.
IMG_2995.JPG

A korábbi berendezésből maradt 5cm vastag anyag, amit szintén bedolgoztunk némi átszabás után:
IMG_2996.JPG

Újra visszakerültek a kövek, még a nagyok is, papír védelemmel:
IMG_2997.JPG

IMG_2998.JPG


A fákat is elkezdtük bepróbálni:
IMG_2999.JPG

IMG_3000.JPG

Minden fán kellett rövidíteni és a rögzítésük még folyamatban:
IMG_3003.JPG

AmegA
 
Alakul, látom, nem nagyon akartok eltérni az asztalon összerakott látványtól. A papír legalul valami vízálló cucc?
 
Már alig várom, hogy lássam az első feltöltés képeit!
Az eddigi alaposságból kiindulva a végeredmény is brutális lesz.
Azért kiváncsi leszek mennyi időt vesz majd igénybe a növények beültetése... :D
 
Sziasztok!


Tipikus akvarista kellékek. :)

Egy olyan akváriumot amivel jó eredményt szeretnénk elérni versenyeken is, nem csak az a lényeg, hogy nekünk tetsszen, sok időt, energiát belefektetve kell "építeni"!
Az építés folyamata pedig a tervezéssel kezdődik, ami sokszor több időt vesz igénybe mint az összeállítás.
A mostani látványvilág megálmodása közben sokat morfondíroztam (A.ttila) azon, hogy miként lehetne a fákat az elképzelt pozícióban tartani hosszú távon.
Mivel elég vastagok ahhoz hogy a talpukat cövekeljük, ezért a menetes szárral rögzítést találtam a célravezetőnek, mivel úgy is kell emelni hátrafelé valamivel a talajt és a szigetelő lapok korábban beváltak, így az lesz az alap amibe lyukakat fúrunk és azokba állítjuk a már betüskézett, méretre vágott fákat.
A gyorsvágó a menetes szárak aprításához kell, mert azt méteres darabokban lehet venni.

Alakul, látom, nem nagyon akartok eltérni az asztalon összerakott látványtól. A papír legalul valami vízálló cucc?
Köszönjük Norbi! Azért készült a berendező keret, hogy kényelmesen lehessen variálni a majdani képet. Az ott elkészült végeredmény mindkettőnknek tetszett és reméljük, hogy víz alatt növényesítve is hozza azt a látványt amit beleképzeltünk.
A papír csak a kövek pakolása végett került be dupla rétegben, hogy ne az üveggel érintkezzenek a sziklák, majd a felső réteg adta a szabásmintát az alsó maradt a második körre, de majd kikerül, mert még ki sem takarítottuk a medencét mióta elhoztuk az üvegestől.
Utána geotextil kerül a kontakt pontokhoz és a medence aljára ahol nem hungarocell, vagy polisztirol lesz a kősor alatt.

Már alig várom, hogy lássam az első feltöltés képeit!
Az eddigi alaposságból kiindulva a végeredmény is brutális lesz.
Azért kiváncsi leszek mennyi időt vesz majd igénybe a növények beültetése... :D
Víz csak január vége felé kerül a medencébe, mert emers indítás lesz.
Az ültetés ebből kifolyólag több részletben kerül kivitelezésre, de legalább 2 hétvégét biztos igénybe vesz.

AmegA
 
Back
Oldal tetejére