• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

A liánok is turmixos joghurtos nevelésben részesülnek? Nem tudom, hogy arra gondoltatok-e, hogy a liánokról további vékony szálak lógjanak le!?
Igen Balázs joghurtos moházás lesz, egy külön medencében. Köszönjük a liános kiegészítéses ötletet, megvalósítjuk!

Kíváncsi vagyok, hogy jól fog-e működni a rendszer. Lehet, hogy írtátok, és én átsiklottam felette, de a szűrők még sterilek, vagy már járatjátok? Milyen szűrők, szűrőanyagok lesznek hadra fogva?
Kicsit átsiklottál, 223-as bejegyzés! Oldalpolcos,vegyesen használt és új szűrőanyagokkal, indítóbacival nyakonöntve.

Az utolsó darab az indításhoz:
IMG_3342.JPG

Eddig 60l:
IMG_3343.JPG IMG_3344.JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Élőben egészen meghökkentő a méret és a profizmusotok. :)

Emelem kalapom (és köszi az MC-t ;) ).
Köszönjük Gábor és szívesen!
Kár hogy nem sikerült találkoznunk (A.ttila)!

Sajnos ma is későn sikerült hazaérnem, így már nem lesz fotó, pedig a növények erősen bubiztak.
Folytatódik a feltöltés, kb 100 litert csurgatunk be az éjszaka folyamán ozmo csővel (-vízzel), felesben csapvízzel keverve.
Holnap be kell ragasztani a felső beömlő nyílásba a fésűt, mert hamarosan odáig ér a víz.

AmegA
 
Sziasztok!
Hogy fogtok feles vízcseréket csinálni, ha ilyen lassan tudtok csak RO vizet gyártani? Gondolok itt elsősorban a kezdeti sűrű vízcserékre. Szerintem lesz bomló anyag bőven az emers-submers átalakulás miatt, így nem hiszem, hogy megússzátok a rendszeres cseréket.
 
Sziasztok!

Sziasztok!
Hogy fogtok feles vízcseréket csinálni, ha ilyen lassan tudtok csak RO vizet gyártani? Gondolok itt elsősorban a kezdeti sűrű vízcserékre. Szerintem lesz bomló anyag bőven az emers-submers átalakulás miatt, így nem hiszem, hogy megússzátok a rendszeres cseréket.
Zoli a felvetésed helyénvaló!
Sajnos egy legolcsóbb ozmó készülékünk van, ami már nem is fiatal, egyszer már volt benne előszűrő csere is.
Azért napi 50-60l vizet tud készíteni.
Terv szerint a hétvégén beindítjuk a Co2 rendszert, szűrést, baci kultúrát is kap a rendszer.
Holnap beszerzünk pár csokor Elodeát, a jövő héten pedig egy nagyobb adag Najas is bekerül, ezeken kívül pedig még úszónövényeket is szeretnénk bele tenni.
A vízcseréket nem visszük túlzásba, időhiány miatt 2-3 naponta lesz kb. 100-120l.
Cserébe viszont nem félünk az algától :D, már most is van egy kicsi barna és fonal.
Egyébként minden növény bubizik!

Beragasztottuk a felszínleszívó fésű tartóját neutrális sziloplaszttal.

@ideoda kollégával csereberéltünk egy kevés növényt, így bővült a Microsorumok listája narrow-val, innen is köszönet érte!

Folytatódik a feltöltés, itt tartunk.

IMG_3387.JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Ma sikerült beszerezni az Elodeát, 50 szálat, el is ültettük a háttétbe.
Teljesen feltöltve a medence, az üveget is körbepucoltuk plasztikkártyával.

A lassú feltöltés eszköze:
IMG_3388.JPG

IMG_3389.JPG

A Bolbitiszeket farmercérnával vasfákhoz rögzítve tettük be:

IMG_3390.JPG IMG_3391.JPG IMG_3393.JPG IMG_3394.JPG

Kicsit homályos, kócos, algás, de a miénk... :
IMG_3395.JPG

Holnap még mohakötözés lesz lávakő-, ág darabokra, Microsorumok ágakra kötözése, szűrés és CO2 beüzemelés.

Még két vastag gyökér ázik a kidőlt nagy fához kiegészítésnek.
Mivel több helyről vettünk, kaptunk növényeket és nem kezeltük semmivel őket, ezért megjelentek a csigák (Hólyag, Postakürt), de a Helena már dolgozik, nagyságsorrendben halad.

AmegA
 
Sziasztok!

Már a szűrőanyagok a helyükön vannak.
4l Matrix trop és ugyan ennyi Filterlith szerű (a Mátrixnál nagyobb szemcséjű) anyag.
Átöblítettük, mert azért volt bennük por.


IMG_3397.JPG IMG_3398.JPG IMG_3400.JPG IMG_3401.JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Már a szűrőanyagok a helyükön vannak.
4l Matrix trop és ugyan ennyi Filterlith szerű (a Mátrixnál nagyobb szemcséjű) anyag.
Átöblítettük, mert azért volt bennük por.
AmegA

Ha nincs még bent az akváriumban, én híg sósavban áztatnám mindkettőt 2-4 órán át
 
Ezt a porusok tisztitasaert vagy miert csinálnad?

Az összes természetes eredetű anyagot kiáztatom híg sósavban (fát nem, természetesen), abból indulok ki, hogy ha van rajta olyan szennyeződés, ami a lágy savas akváriumvízben kioldódna, akkor azt előtte kioldom inkább egy vödör (ugyan nem lágy), de jóval erősebb savban. Mivel ezek ásványi eredetűek, nem tiszták, mindig van bennük valami egyéb ásványi anyag, ami beleszólhat a vízkémiába - általában a pH-t mozgatják -, amit nem szeretek :)
 
Hatalmas terek vannak ebben az akváriumban, de mégis részletgazdag már most... és ez még gondolom fokozódik, ahogy tisztul a víz és nőnek a növények. Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre! További jó munkát hozzá! (y)
 
Ma megvolt az első vízcsere, kb 120l.
Az algák egy részét kiszedtük.
A víz leengedéséhez segítségül hívtuk az egyik belső szűrőnk fej részét.
Sajnos visszafelé nem működött (nem tudott 120cm-re felnyomni).

IMG_3416.JPG
IMG_3417.JPG
IMG_3421.JPG


Csak hogy lássátok, hogy nálunk sem minden tip-top berendezés közben (reméljük a hétvégére rend lesz):
IMG_3418.JPG IMG_3419.JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Elkezdtem összerakni a CO2 rendszert, már csak a szérum 1-es tű hiányzik a buborékszámláló folyadék befecskendezéséhez (pedig láttam tegnap valahol, vagy a pincében, vagy a padláson miközben visszafolyásgátlót kerestem).

Holnap csinálok róla képet, kicsit nehéz volt fölszerelni a mágnesszelepet és a tűszelepet, mert szűkre sikerült az akvárium alatti utolsó rekesz.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére