• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Mint laikus, és csak csendben jegyzem meg, hogy nem biztos, hogy a sötét részek és a világos levelek hibákat jelentenek. Egy erdei részletet alkottatok meg, méghozzá jó sűrűét, ami adja, hogy nem tud mindenhova beférkőzni a (nap)fény. Egy természetes erdő is tele van ilyen zegzugokkal, ahol el tudnak bújni a kisebb-nagyobb állatok. Eskü látom a kuporgó nyuszit és a rókakölyköket a legnagyobb "barlangban". A kiégett levelek meg talán pont azt mutathatják, hogy ott átszűrődik a lombkoronán a napsugár, 1-1 irányított pontban.
 
Mint laikus, és csak csendben jegyzem meg, hogy nem biztos, hogy a sötét részek és a világos levelek hibákat jelentenek. Egy erdei részletet alkottatok meg, méghozzá jó sűrűét, ami adja, hogy nem tud mindenhova beférkőzni a (nap)fény. Egy természetes erdő is tele van ilyen zegzugokkal, ahol el tudnak bújni a kisebb-nagyobb állatok. Eskü látom a kuporgó nyuszit és a rókakölyköket a legnagyobb "barlangban". A kiégett levelek meg talán pont azt mutathatják, hogy ott átszűrődik a lombkoronán a napsugár, 1-1 irányított pontban.
Egyetértünk, a természetben is vannak tökéletlenségek, lyukas levelek, belógó ágak, eltérő fényviszonyok stb. ettől szép. Az okés, hogy egy versenyen a lehető legtökéletesebb összeállítást akarják összehozni, de ezt már kicsit túlzásnak tartjuk (valahogy ezért nem is vonz minket a versenyzés), ezekkel a folyamatos hibakeresésekkel szerintünk pont egy olyan pluszt vesz el az egésztől, hogy nem tudod élvezni igazán az alkotást. Miért nem lehet egyszerűen gyönyörködni a látványban, amit (megint) baromi szuperül összeraktatok?
 
Mint laikus, és csak csendben jegyzem meg, hogy nem biztos, hogy a sötét részek és a világos levelek hibákat jelentenek. Egy erdei részletet alkottatok meg, méghozzá jó sűrűét, ami adja, hogy nem tud mindenhova beférkőzni a (nap)fény. Egy természetes erdő is tele van ilyen zegzugokkal, ahol el tudnak bújni a kisebb-nagyobb állatok. Eskü látom a kuporgó nyuszit és a rókakölyköket a legnagyobb "barlangban". A kiégett levelek meg talán pont azt mutathatják, hogy ott átszűrődik a lombkoronán a napsugár, 1-1 irányított pontban.
Azalatt a pár hónap alatt, mióta követem a fórumot, úgy látom, a versenyakváriumoknak, meg a természetességnek köze nincs egymáshoz. Ez egy másik világ.
Olyasmi, mint a focimeccs: nem arról szól egy mérkőzés, hogy a játékosok élvezzék a szép játékot a közönséggel együtt, hanem kizárólag a rúgott gólok számítanak. ;)
 
Sziasztok!

Ahogy korábban írtuk néhány szó és jel a versenyképen látható hibákról (legalább is a számunkra feltűnők):

View attachment 60403

- piros karikák: kiégett növény levelek,
- kék téglalapok: túl sötét részek,
- világos szürke hatszögek: zavaró pozíciójú halak (egy ki is maradt, a visszakanyarodó a bal harmad vonalában lévő fa előtt),
- barnás háromszög: vágott ágvég,
- sárga ötszög: túl világos szikla,
- lilás nyilak: párhuzamos gyökerek,
- sötétszürke téglalap: függőleges fa,
- narancs gömbölyített sarkú téglalap: eltérő színű fa,
- ezeken kívül kicsit homályos volt a vízfelszín és ferde a fotó, ami az üveg élein látszik.

Utólag ezeken változtattunk volna.
Ti milyen hibát láttok még?

View attachment 60404

AmegA
Ahogyan a @Meskó és @tsokee is írták, én sem találkoztam olyan erdővel, ahol egy úgy nevezet fajta erdőben , ne lenne más féle fák is (szín, kinézet stb.). Ha egy ilyen zsűri, le húz a ilyen dolgokért, akkor azt kell mondanom hogy a életében nem látott természetes erdőt, és Nem olyanra gondolok ami sorba van ültetve , mint a gyümölcsös fák, hanem az a igazi vad erdők, ahol minden növény és fa megtalálta a saját helyét, legyen az sötétebb, árnyékosabb, vagy világosabb, vagy nap sütötte koronával.

Számomra is ez egy oda b....s alkotás.;)(y)
 
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásaitokat!

És akkor mi lesz a hónap naplójával:cry:??? Bocsi az off-ért! kép nélkül nincs hónapembere!
Választani kell melyik a fontosabb: az Ön-, vagy a Közérdek!

Mint laikus, és csak csendben jegyzem meg, hogy nem biztos, hogy a sötét részek és a világos levelek hibákat jelentenek. Egy erdei részletet alkottatok meg, méghozzá jó sűrűét, ami adja, hogy nem tud mindenhova beférkőzni a (nap)fény. Egy természetes erdő is tele van ilyen zegzugokkal, ahol el tudnak bújni a kisebb-nagyobb állatok. Eskü látom a kuporgó nyuszit és a rókakölyköket a legnagyobb "barlangban". A kiégett levelek meg talán pont azt mutathatják, hogy ott átszűrődik a lombkoronán a napsugár, 1-1 irányított pontban.
Igazad van Emese, azért érezzük hibának, mert jó lett volna láttatni a fák odúját és nem baj ha világosabb itt-ott a levél, de ne legyen fehér!

Egyetértünk, a természetben is vannak tökéletlenségek, lyukas levelek, belógó ágak, eltérő fényviszonyok stb. ettől szép. Az okés, hogy egy versenyen a lehető legtökéletesebb összeállítást akarják összehozni, de ezt már kicsit túlzásnak tartjuk (valahogy ezért nem is vonz minket a versenyzés), ezekkel a folyamatos hibakeresésekkel szerintünk pont egy olyan pluszt vesz el az egésztől, hogy nem tudod élvezni igazán az alkotást. Miért nem lehet egyszerűen gyönyörködni a látványban, amit (megint) baromi szuperül összeraktatok?
Félreértés ne essék! Élveztük Annamarival a látványát (még mikor algás volt akkor is észrevettünk benne nekünk tetsző részleteket), nekem még a kevésbé természetes vörös kavicsos képe is felüdülés volt az egész napos munka után! Viszont hibák vannak akkor is ha nem keressük, fejlődni pedig akkor lehet amikor meglátjuk, vagy megláttatják velünk! Nekem a játék része hogy olyat alkothatok amire sokan azt mondják hogy ez nem is úgy néz ki mint egy akvárium, inkább a természet egy szelete. Az külön öröm amikor hozzáértők egy versenyen magas pontszámokkal jutalmazzák!

Azalatt a pár hónap alatt, mióta követem a fórumot, úgy látom, a versenyakváriumoknak, meg a természetességnek köze nincs egymáshoz. Ez egy másik világ.
Olyasmi, mint a focimeccs: nem arról szól egy mérkőzés, hogy a játékosok élvezzék a szép játékot a közönséggel együtt, hanem kizárólag a rúgott gólok számítanak. ;)
Igen. Más világ, de szabadon választott! Remélem azért a "Közönségnek" legalább egy kicsit tetszik!
Ha csak az eredmény számítana csak egy versenyen vettem volna részt ( https://hac-aquascaping-contest.com/galeria-2011-07.html 56-, 57. hely a 66 résztvevőből ) és abba is hagytam volna, meg nem is naplóznám az építkezéseket.
Nem a versenyek miatt kezdtem akvarizálni (30 éve talán még nem is nagyon voltak).
A biotóp kategórián kívül nem is lehet természeteset alkotni hisz nem létezik a világon olyan hely ahol keverednek a kontinensek növényei, állatai (sziklái, ágai, gyökerei).
Mindenkinek kell valami, amiben szeretne kiemelkedő lenni, nekem az akvarisztika az amiben mérhető a fejlődésem és ezzel itt nem vagyok egyedül.
Fordulatot ezen a téren két fontos mondat hozott:
- Farkas Balázs (@keymaker ): "Az akvárium berendezése meséljen egy olyan történetet, aminek a hitelességét minden apró részlete alátámasztja!"
- Molnár Béla (@Molnár Béla ): "Nem csak magam miatt építek versenyakváriumokat, hanem azért is hogy megmutassam másoknak hogy ők is képesek lehetnek erre!"

Természetesen ez a fórum nem a versenyzésről szól, közösségről ahol mindenki szeretne optimális körülmények teremteni egy (vagy több :D) vízi élettérhez.
Egymást segítve könnyebb!
A versenyzés mégis adhat valami pluszt (hisz anélkül pl. az autók most is egy szekérhez lennének hasonlatosak - semmi áramvonal, szervókormány, ABS, stb...), csak a képzeleted szabhat határt hogy milyen növényekkel, milyen környezetben úszkáljanak, kapirgáljanak, csússzanak-másszanak a kedvenceid.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Olyasmi, mint a focimeccs: nem arról szól egy mérkőzés, hogy a játékosok élvezzék a szép játékot a közönséggel együtt, hanem kizárólag a rúgott gólok számítanak. ;)

Ez most egy picit fura és szerintem nincs sok köze a valósághoz.

A versenyek legjobbjai miatt fejlődik a hobbi. Minden évben várjuk ki mit alkotott és aztán mindenki talál olyan akváriumot magának, amivel nem tud betelni. Ez a része az igazi élvezet.
Ha a versenyzés a rugott gólokról szólna, akkor forgatókönyv szerint épülnének az akváriumok unalmas sablonokkal és nulla élvezeti értékkel és művészeti értékkel. De pont ennek az ellenkezőjéről szól a dolog. És ezért léteznek versenyek most már lassan 2 évtizede.

Szerintem @A. Kavicsos hibaleírása is ebbe az irányba viszi el a beszélgetést, pedig az ott bekarikázott dolgok nem sokat javítottak volna az akvárium eredményén.



Lehet a részletekbe menve elemezni, rossz helyen a hal, sárga egy levél stb, de nem véletlen az Overall impression - vagy magyarul összhatás ami a legtöbbet löki egy akváriumon.
Ez vagy sikerül vagy nem. Utána már úszhatnak akárhogy a halaid és lehet teljesen algamentes és szép a növényzet egyetlen sárga levél nélkül, ha nem volt meg az átütő siker az első pillanatban.

Ez sajnos nem olyan, hogy minél jobban nézem annál jobban tetszik és annál magasabbra értékelem.

Pontozói szemmel az akvárium nem elég kidolgozott az élmezőnyhöz képest. Bonyolultabb, valósághűbb erdőket ábrázolnak ma már a versenyeken valódi mélységgel, térhatással.
A legjobb akváriumok a teljes képben élnek. Nincs gyenge oldal, rossz tükröződés vagy nem megfelelően tervezett/ültetett növényzet.

Az akvárium a méretéhez képest egy 60 literes akvárium részletességét adja. Lehet ez most picit erős, de lépjetek kicsit hátrébb és képzeljétek el, hogy ez most valóban egy 60 literes. Teljesen hihető. Ennek megfelelő a növényválasztás, ilyenkor megbocsájtható a nem részletekbe menő kidolgozás.

Az, hogy ennyi idő után még mindig előveszitek a layoutot és elkezditek látni a hibákat benne jó jel. Saját tapasztalat is az, hogy 1 év távlatából már sokkal élesebben látszódik mi az alapvető gond. És ebből lehet építkezni és javítani következő körben.
Sokan nem képesek erre. Hibátlannak érzik amit készítettek és másokat okolnak egy rossz eredményért. Ők nem fognak nyerni.

Nem érdemes viszont azon gondolkodni, hogy ha egy levél egészséges lett volna, vagy egy fa esetleg 5 fokkal máshogy dől, akkor jobb lett volna a végeredmény. Nem. Biztosan nem. Lehet az alkotónak jobb érzés lenne, de vissza kell menni az alapokhoz és ott keresni a hibát.

Ha valamit tanácsolnék egy következő layoutra, az a részletes kidolgozás. Egy makett részletességű akváriumba nem fér bele az, hogy menet közben szétkapjuk, összerakjuk, kicseréljük a növényzetet stb.
A patent akvárium azért olyan mert formázod, nyírod és egész évben minden idegszáladdal rá figyelsz. Olyan mint egy japán kert. Egy bonsai.

Ez viszont borzalmasan megterhelő. Nem véletlenül nincsenek jobb eredmények még itthon. Erre a szintű 100%-os odaadásra nincs kapacitás, energia és megszállottság.

A top 100-as IAPLC listát végignézve elég sok a kérdőjel. Nem ezeket kell nézni. De minden évben ott vannak azok akiket egy lobbi, rossz politika döntés vagy üzleti érdek sem tud lesöpörni.

Már látjuk, hogy van egy réteg aki nem tud kihozni többet a hagyományos építkezésből és úgy érzi ezzel már nem lehet jó eredményt elérni. Az indonéz brutál épített gyökeres fadekorok vagy lebegő avatár szerű sziklaépítmények is erről szólnak. Ez már van. És ezekkel kell versenyezni, ezeket kell letolni és jobbat mutatni.
Nem lehetetlen, de más gondolkodás kell hozzá.

A versenyt meg nem értők számára lehet ez az egész egy mű dolog, a hobbi egy rossz hozadéka, de rengeteg meló és gondoskodás van benne, hogy egy akvárium úgy nézzen ki. Egy kreatív őrület. Benne olyan építő mesterekkel mint Herry Rasio és több tucat hasonlóan őrült fazon.

Dave Chow 2007-ben ezzel a layoutal megnyerte az IAPLC-t

images?q=tbn:ANd9GcS1SKZFun70AuPFgdwoePKKo6_DTbgsOQGiFP3y3TauJ0mGaJ3D.jpg

utána több alkalommal volt, hogy a top 100-ba sem került bele.

10 évvel később ezt az őrületet csinálta.

22713324_1698956326822627_8690432039403011055_o.jpg

Ha cél a jó hely az ilyen akváriumokat nézegessétek és próbáljátok ellesni azt a részletességet, amitől a szem nem tud betelni a látvánnyal.

Agymenésem off. :) Csak a pontozó beszél belőlem és a kreatív muki. Lepjétek meg a bírákat és mesevilággal és az eredmény nem marad el. Akváriumotok és felszerelésetek megvan hozzá.
 
Én is hadd :)

Az előttem hozzászólók többségével sok mindenben egyetértek, ami a naplóban bemutatott akváriumot illeti. Főleg abban, hogy nem ezeken az apró dolgokon múlott egy jobb helyezés (mintha az 58. nem lenne elég jó :eek: :)) , a színekkel bejelölt dolgok többségén semmit nem is változtatnék. Én egyetlen dolgot hiányolok a berendezésből/megjelenő képből (és nem az akváriumból magából), aminek tudatos használata szerintem a legnehezebb dolog ebben a hobbiban versenyzési szinten. Úgyhogy inkább erről a meglátásomról írnék pár szót (általánosságban, és nem a Saru no asobiba akváriumról), kétféle megközelítésből is.

Szerintem olyan ez, mint a fotózás. Kell hozzá egy jó szem és szépérzék, hogy a fotón megjelenő színek, motívumok mennyisége épp kellő mennyiségű legyen, elhelyezkedésük arányos legyen magához a fotó méretéhez, és áradjon belőlük a harmónia. A fotózásnál helyezkedni kell és ki kell ragadni a megfelelő részletet a látótérből Itt a versenyakváriumoknál viszont nincs lehetőség se lehajolni, se a képből kiragadni a megfelelő részletet, viszont lehetőség van mindenből annyit és oda pakolni ahová csak akarunk. Ez az, amit tanulni nagyon nehéz.
Akár csak a magyar hobbistákat nézve, azt gondolom, nagyon sokan rendelkeztek már azzal a tudással, hogy szép részleteket dolgozzatok ki arányos és változatos növényhasználattal, de ez a fotós szem sokunkból hiányzik. Bár fontos a részletek alapos kidolgozása, a mélység látványos érzékeltetése stb., én mégis a legnagyobb jelentőséget a kép esztétikus megkomponálásának tulajdonítom. Ezt próbálom szemléltetni két megközelítésből.

1. A megjelenő képen a színekkel, vonalak irányával, fő elemek méretével és elhelyezésével (itt végig "vagy" kapcsolatra gondolok, de persze a legjobb az "és", vagyis mindet alkalmazni) úgy kialakítani az összképet, hogy ne számítson, hogy kicsiben, fekete-fehérben, vagy értékelhetetlen pixeles felbontásban nézzük a képet, ragadjon magával a látvány. Nem számít sem a dekorok mennyisége, az hogy fás vagy köves, sokszínű, vagy "csak" zöld, de még az sem hogy mennyire kitöltött a kép. Semmi más, csakis a fő téma. Hogy ha részleteiben nem is látjuk a képet, mégis tudjuk hogy mit látunk, égjen bele a retinánkba és vágyjunk a részleteinek a megismerésére. De beszéljen helyettem néhány random pixeles kép:

d1.jpg D2.jpg d3.jpg

Sem ide, sem a következő megközelítéshez nem töltöttem hosszú perceket a legmegfelelőbb képek kiválogatásával, biztos lehetett volna jobb példákat is találni, de szerintem így is érthető, hogy mire gondolok.

2. A fő téma arányosítása a kép méretéhez, annak pozicionálása és a többi, a képen megjelenő egyéb részlet mennyiségi/elhelyezkedési/színbeli aránya a részletgazdagság és harmónia eltalálásához. Példának az Eiffel torony kül. fotóit hoztam, itt aztán nem mondhatjuk, hogy valamelyik művész jobb helyzetben volt, mert jobb volt az alapanyaga :) Próbáltam megfelelő minőségi sorrendbe rakni a mintaképeket, és bár ez szubjektív, nem hinném hogy ebben nagy vita lesz :)

c700x420.jpg eiffel-tower-desktop-wallpaper-1280x934.png 1400092155.jpeg paris-eiffel-tower-photo-by-b-monginoux-landscape-photo-net1.jpg

Bocs, hogy mindezt itt mondom el és nem a Viktor által újonnan nyitott topikban, de mindez csupán egy észrevétel részemről, nem pedig tipp az idei IAPLC-s élbolyra, hisz' azok biztosan extrém részletesek lesznek és minden fenti meglátásomat maximálisan felülmúlják majd.
 
Ez most egy picit fura és szerintem nincs sok köze a valósághoz.

A versenyek legjobbjai miatt fejlődik a hobbi. Minden évben várjuk ki mit alkotott és aztán mindenki talál olyan akváriumot magának, amivel nem tud betelni. Ez a része az igazi élvezet.
Ha a versenyzés a rugott gólokról szólna, akkor forgatókönyv szerint épülnének az akváriumok unalmas sablonokkal és nulla élvezeti értékkel és művészeti értékkel. De pont ennek az ellenkezőjéről szól a dolog. És ezért léteznek versenyek most már lassan 2 évtizede.

Szerintem @A. Kavicsos hibaleírása is ebbe az irányba viszi el a beszélgetést, pedig az ott bekarikázott dolgok nem sokat javítottak volna az akvárium eredményén.



Lehet a részletekbe menve elemezni, rossz helyen a hal, sárga egy levél stb, de nem véletlen az Overall impression - vagy magyarul összhatás ami a legtöbbet löki egy akváriumon.
Ez vagy sikerül vagy nem. Utána már úszhatnak akárhogy a halaid és lehet teljesen algamentes és szép a növényzet egyetlen sárga levél nélkül, ha nem volt meg az átütő siker az első pillanatban.

Ez sajnos nem olyan, hogy minél jobban nézem annál jobban tetszik és annál magasabbra értékelem.

Pontozói szemmel az akvárium nem elég kidolgozott az élmezőnyhöz képest. Bonyolultabb, valósághűbb erdőket ábrázolnak ma már a versenyeken valódi mélységgel, térhatással.
A legjobb akváriumok a teljes képben élnek. Nincs gyenge oldal, rossz tükröződés vagy nem megfelelően tervezett/ültetett növényzet.

Az akvárium a méretéhez képest egy 60 literes akvárium részletességét adja. Lehet ez most picit erős, de lépjetek kicsit hátrébb és képzeljétek el, hogy ez most valóban egy 60 literes. Teljesen hihető. Ennek megfelelő a növényválasztás, ilyenkor megbocsájtható a nem részletekbe menő kidolgozás.

Az, hogy ennyi idő után még mindig előveszitek a layoutot és elkezditek látni a hibákat benne jó jel. Saját tapasztalat is az, hogy 1 év távlatából már sokkal élesebben látszódik mi az alapvető gond. És ebből lehet építkezni és javítani következő körben.
Sokan nem képesek erre. Hibátlannak érzik amit készítettek és másokat okolnak egy rossz eredményért. Ők nem fognak nyerni.

Nem érdemes viszont azon gondolkodni, hogy ha egy levél egészséges lett volna, vagy egy fa esetleg 5 fokkal máshogy dől, akkor jobb lett volna a végeredmény. Nem. Biztosan nem. Lehet az alkotónak jobb érzés lenne, de vissza kell menni az alapokhoz és ott keresni a hibát.

Ha valamit tanácsolnék egy következő layoutra, az a részletes kidolgozás. Egy makett részletességű akváriumba nem fér bele az, hogy menet közben szétkapjuk, összerakjuk, kicseréljük a növényzetet stb.
A patent akvárium azért olyan mert formázod, nyírod és egész évben minden idegszáladdal rá figyelsz. Olyan mint egy japán kert. Egy bonsai.

Ez viszont borzalmasan megterhelő. Nem véletlenül nincsenek jobb eredmények még itthon. Erre a szintű 100%-os odaadásra nincs kapacitás, energia és megszállottság.

A top 100-as IAPLC listát végignézve elég sok a kérdőjel. Nem ezeket kell nézni. De minden évben ott vannak azok akiket egy lobbi, rossz politika döntés vagy üzleti érdek sem tud lesöpörni.

Már látjuk, hogy van egy réteg aki nem tud kihozni többet a hagyományos építkezésből és úgy érzi ezzel már nem lehet jó eredményt elérni. Az indonéz brutál épített gyökeres fadekorok vagy lebegő avatár szerű sziklaépítmények is erről szólnak. Ez már van. És ezekkel kell versenyezni, ezeket kell letolni és jobbat mutatni.
Nem lehetetlen, de más gondolkodás kell hozzá.

A versenyt meg nem értők számára lehet ez az egész egy mű dolog, a hobbi egy rossz hozadéka, de rengeteg meló és gondoskodás van benne, hogy egy akvárium úgy nézzen ki. Egy kreatív őrület. Benne olyan építő mesterekkel mint Herry Rasio és több tucat hasonlóan őrült fazon.

Dave Chow 2007-ben ezzel a layoutal megnyerte az IAPLC-t

View attachment 60424

utána több alkalommal volt, hogy a top 100-ba sem került bele.

10 évvel később ezt az őrületet csinálta.

View attachment 60425

Ha cél a jó hely az ilyen akváriumokat nézegessétek és próbáljátok ellesni azt a részletességet, amitől a szem nem tud betelni a látvánnyal.

Agymenésem off. :) Csak a pontozó beszél belőlem és a kreatív muki. Lepjétek meg a bírákat és mesevilággal és az eredmény nem marad el. Akváriumotok és felszerelésetek megvan hozzá.
Bocsánat, az O.T. hozzászólásomért, valamint a dilettáns látásmódomért. A hasonlatom -mint minden hasonlat- kissé sántít, belátom.
A hihetetlen kitartás, a döbbenetes kreativitás és maximalizmus miatt, továbbra is leborulok minden versenyző és nem versenyző előtt, aki a hobbi ezen formáját űzi. Egyben kérem, minket (amatőröket) se vessetek meg azért, mert nem látjuk azokat a "hibákat", amik bejelölésre kerültek ezen a bizonyos fényképen. Egyszerűen, nem áll rá a szemünk. :(
... és egy utolsó szösszenettel hagy súlyosbítsam a rólam kialakult képet: A múlt héten végre eljutottunk, és meglátogattuk a Ripl Rónai kiállítást Kaposvárott. Álltam egy-egy kortársa képe előtt, és csak egyetlen gondolat jutott eszembe: Ez vajon miért van itt? Persze tudom, hogy nem véletlenül került oda, és lett nemzeti kincsünk egy darabja, csak nem értem.
Viszont a sok zöldségnek, amit az elébb összehordtam, legalább annyi értelme volt, hogy viktorlantos-t, A Kavicsos-t és Jopet-et a fenti beírásra inspirálta... ;)
 
Sziasztok!

@elektrorudi jól látod a lényegét a hozzászólásodnak, nem jó, vagy rossz (nem is kell ezért szabadkoznod) - gondolatokat ébreszt és ha azokat többen leírják, akkor az újabb gondolatokat ébreszt és ahogy nekem is egy-egy mondat segített, ugyan úgy másnak is beindíthat valamit, ami változást hoz az élete egy területén (és itt nem csak a versenyzésre, a hobbira gondolok, azért is vagyunk itt az aktív tagok között, mert azt szeretnénk hogy ez a társaság legyen ránk hatással)!

Az akvárium képén csak ezeket a kisebb hibákat látom, pont ezért is tettem fel a kérdést, hogy ki-mit lát még megváltoztatni valónak!

Köszönöm Viktor ( @viktorlantos ) hogy leírtad a meglátásodat, a következő berendezésnél sokkal részletgazdagabb építést tervezek kőről-kőre, fáról-fára egyenként lesz megtervezve a dekorációs növényzet, hogy gigantikusabbnak tűnjön, ne csak egy "hatvanasnak"!

Gergő ( @Jopet ) jó ez a leírásod, megvilágítja az egyik lényeges elemét a versenyzésnek: a tervezési fázist, ahol szinte minden eldől, ha nem jó a váza az elrendezésnek lehetnek akármilyen finom részletek, nem fogja meg a tekintetet. Ehhez viszont nagyon sok jó képet kell nézegetni (nem csak akváriumit) hogy a szemünket megtanítsuk erre a látásmódra (mármint a fotósra)!

Persze elégedett vagyok az (IAPLC) helyezéssel, ki ne lenne!? Nem gondolom azt sem, hogy a jelölt részletek megváltoztatása esetén sokkal előrébb végzett volna az akvárium, ez csupán egy közös gondolkozásra invitálás volt, aminek máris lett pozitív hozadéka ( https://akvakertesz.hu/threads/versenyek-trendek-ki-mit-epitene-ma-2018-ban.7649/#post-424349 )!

A versenyzés nem kötelező! Aki mégis erre szánja a fejét, annak viszont az a jó ha több oldalról kap visszajelzést (főleg a nem dicsérő tartalmúakból lehet tanulni :cool:)!

Köszönettel!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Végigfutva a mostani kínai verseny első 100 képét, igen csak fel kell kötni az alsóneműt!
Ennél sokkal komolyabbat fogok Annamari segítségével építeni!
Nincs mese, hyper részletes berendezéseké a jövő, a terek minél jobb kihasználásával!

A.ttila
 
Sziasztok!

Itt is köszönjük a szavazatokat a Hónap akváriuma címre (nem csak a szeptemberi, hanem a korábbi alkalmakkor is, hisz azok is jól estek!)!
Megkoronázása volt ez, az akvárium eddigi eredményeinek!
3. CO2-os próbálkozásunkként igen jól sikerült, örülünk hogy bekerült a "Halhatatlanok csarnokába" (https://akvakertesz.hu/threads/2018-szeptember-amega-saru-no-asobiba-120x67x50cm-400l.7771/)!

Most rajtatok a sor! Építsetek valami ütőset! Lépjétek át a korlátaitokat! Higgyetek abban, hogy tudtok igazán különlegeset alkotni!
Hajrá! Had folytatódjon minél hamarabb a játék! (én (A.ttila) már látok néhány ígéretes kezdetet (@evavigh , @matrai , @SMAdrián ))

AmegA
 
Most rajtatok a sor! Építsetek valami ütőset! Lépjétek át a korlátaitokat! Higgyetek abban, hogy tudtok igazán különlegeset alkotni!
Hajrá! Had folytatódjon minél hamarabb a játék! (én (A.ttila) már látok néhány ígéretes kezdetet (@evavigh , @matrai , @SMAdrián ))

AmegA
Köszi a bíztatást. Igyekszem lépést tartani.:);)(y)
 
Most rajtatok a sor! Építsetek valami ütőset! Lépjétek át a korlátaitokat! Higgyetek abban, hogy tudtok igazán különlegeset alkotni!
Hajrá! Had folytatódjon minél hamarabb a játék! (én (A.ttila) már látok néhány ígéretes kezdetet (@evavigh , @matrai , @SMAdrián ))

Köszönöm a bíztató szavakat, én is csak azt tudom mondani, mint Adrián, igyekszem, meg majd jól - érdekesen naplózni is.
Nagyon várom az új berendezést Tőletek!
 
Sziasztok!

Ismét végignéztem a naplót, jó kicsit nosztalgiázni, számomra is inspiráló.
Remek ötlet volt mindig ugyanonnan fotózni a teljes front képeket, lehet hogy egy mozgó sorozatba fűzetem a nagy lányommal, a kezdetektől a versenyállapotig (kihagyva a végén a narancsos verzíót).
Megint kellene valami ütőset csinálni ( meg a mostanit https://akvakertesz.hu/threads/entek-tanca-120x67x50cm-400l.7538/ előtte rendbe vágni)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére