• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sárkányos kocka

Krisztina

Kertész szaki
Hát akkor lássuk :) Az elképzelés már megvolt egy ideje. Mivel nagyon szeretem a növényeket, nem volt kérdés, hogy merre induljak. Szerettem volna színben harmonizáló dekorációt, jó ágas-bogas gyökeret, ami lehetőleg víz felett is folytatódik, csak mert nekem az nagyon tetszik. :) A talaj, a táptalajon kívül legyen mutatós is, a növények pedig inkább alacsony növésűek. Lesz benne olyan, ami nem feltétlen fára kötözésre ajánlott, de azért egy próbát megér. Persze lehet, hogy később változtatni kell, ez majd úgyis kiderül. A halak pedig várják a másik akváriumban, hogy egy-két hét múlva átkerüljenek. :)
Szeretném külön megköszönni @danyi03 segítségét a választásban.

Technika:

GA Opti-white 30*30*30 akvárium 27 l
Eheim Aquacompact 40 külső szűrő biotöltettel
Wave compact 20 W világítás
Tropica Aquarium Soil Powder aljzat - 3L

Dekoráció:

ADA La Plata dekorhomok
Red Moor dekorációs fa
Dragon kő

Növények:

Anubias nana Bonsai
Cryptocoryne lutea Hobbit
Cryptocoryne parva
Pogostemon helferi
Taxiphyllum sp 'Flame'
Microsorum pteropus Petite

Halak, garnélák:

Microrasbora Kubotai
Amano garnéla
Otocinclus

DSC_0429_kicsi.jpg
DSC_0432_kicsi.jpg
DSC_0433_kicsi.jpg
 
Nagyon jol nez ki. A kilogo fara esetleg el tudnek kepzelni valami emers kismeretu novenyt, vagy mohat..... Az amanok nem szoknek meg a nyitott teton es a fan keresztul?
 
Nagyon jol nez ki. A kilogo fara esetleg el tudnek kepzelni valami emers kismeretu novenyt, vagy mohat..... Az amanok nem szoknek meg a nyitott teton es a fan keresztul?
Köszönöm. Az lenne a terv, hogy oda is kerüljön növény. Még tervezgetek. :) Amano van a másik akváriumban is, eddig még nem fordult elő, hogy megszökjenek. :)
 
Nekem is nagyon tetszik, annyit még hozzátennék, hogy finom és nőies.:) Elég hosszan néztem, hogy rájöjjek mitől érzem ezt, nem tudom.
 
Nekem is nagyon tetszik, annyit még hozzátennék, hogy finom és nőies.:) Elég hosszan néztem, hogy rájöjjek mitől érzem ezt, nem tudom.
Nem lehet, hogy "oldalbordaiságot érzel"? Szerintem ettől kezdve neked kötelező is dicsérni naponta...naponta többször!:D
Tényleg diszkrét bája van ennek a scape-nek!:)
 
Hát akkor lássuk
Nekem egyelőre olyan kis kedves, bolondozós.
Valószínűleg a fára kötözött/ragasztott zöldek sokfélesége teszi ezt. Kíváncsi vagyok, hogyan alakul majd az idő múlásával.
Kötözz a vízfelszínhez olyan növényt, ami szeret emersen vitézkedni és Neked is tetszik, aztán majd csak alakul;)
 
Back
Oldal tetejére