• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sárgás-barnás színű víz

Reni90

Nézelődő
Sziasztok!
Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék kérni.
Nemrég raktam össze az első akváriumomat.
30l-es, élő növényes, 1db betta a lakója.
Sera floredepot a növény talaj. A víz színe szépen lassan be sárgult/barnult. Szaga nincs, nem zavaros. Lehetséges, hogy csak a növény talaj miatt lett ilyen a színe? Ha igen meddig lesz ilyen?
Köszönöm a válaszokat.
Üdv : egy aggódó betta tulaj :D
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék kérni.
Nemrég raktam össze az első akváriumomat.
30l-es, élő növényes, 1db betta a lakója.
Sera floredepot a növény talaj. A víz színe szépen lassan be sárgult/barnult. Szaga nincs, nem zavaros. Lehetséges, hogy csak a növény talaj miatt lett ilyen a színe? Ha igen meddig lesz ilyen?
Köszönöm a válaszokat.
Üdv : egy aggódó betta tulaj :D
Fa dekor van benne?
Mivel van lefedve a Sera floradepot és milyen vastagon?
 
Fa dekor van benne?
Mivel van lefedve a Sera floradepot és milyen vastagon?
Nincs fa dekor, 1-3 mm-es aprókaviccsal van fedve. Van ahol csak 2cm, de ahol növény is van ott több....
Még egy kérdésem lenne. Az jó, ha enyhe halastó szagú a víz?
Bocs, ha hülye kérdés.
Csináltunk egy 40%-os vízcserét, a víz színe nem változott, ugyan úgy sárga, nem opálos, csak most mintha halastó szagú lenne a víz.... Eddig szagtalan volt.... Kezdek aggódni... Erősen.... 😥
 
Szóval el natural, és alatta föld van? Nálam a föld+tőzeg nél semmi baj nem volt, de amikor komposztot használtam... (az ábra mutatja)
 
A kavics alatt Sera floredepot van.
Mikor rendezted be az akvát? Járatott volt a szűrő?
Milyen szűrőd van? Külső vagy belső?
Sera floradepot még nem használtam, de általában min. 4-5 cm lefedés szükséges a táptalajra.
Tőzeg vagy egyéb “színező” anyag nincs a szűrőben?
Megpróbálhatsz aktívszenet tenni a szűrőbe, lehet segítene.
A halastó szag szerintem nem egészséges, az akár bomlástermékre utalhat, pl. talajban.
 
Back
Oldal tetejére