• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Samu "low maintenance" nano akváriuma

Nigro

Alapító
Admin
Pontosan egy éves ez a kis 55 literes Dennerle nano akvárium, amit a kisebbik fiam kunyerált magának a születésnapjára.

IMG_1997.jpg

Az előéletéről annyit, hogy ebben a videóban készült Volker Jochum által.
Mivel a boltban nem volt nagyon helye, ezért hazahoztam ... 🤪
Sajnos CO2 majd egy évig nem ment bele, ezért pár növény kikopott belőle, de azért még így is szép zöld.
Idővel a kis Dennerle sarokszűrőt lecseréltem egy Tidal 35-re ami nagyon jó döntésnek bizonyult. Bár előtte sem volt algás, viszont így elérhető lett a címben szereplő "low maintenance" állapot. Magyarul az akváriumot havi egyszer tartjuk karban. Ehhez még szükség volt egy egyszerű szerkezetre amit a macska mögött láttok, ami az elpárolgott vizet utántölti.
Márciusban újra kapott egy kis CO2-t a NEO CO2 személyében, ami ismét szépet lendített a növényeken, de nem ad annyi széndioxidot, hogy hetente kelljen nyírni. ;)

IMG_1987.jpg

A CO2 nélküli időszakban a Rotala sp. green nem igazán akart működni (csúnya és ritkás volt), ezért Hemianthus micranthemoides-re cseréltem, ami köztudottan jól működik CO2 nélkül is. Amíg nem kapott széndioxidot, ez a növény is kb 10-15 cm-re nőtt csak. Azóta kezdett el magasabbra nőni, amióta megkapja a gázt. Érdekes, hogy két oldalt két kertészet micranthemoidese látható. Mennyire mások....

IMG_1989.jpg

Az akváriumban kb. 6 db hím endler, 6 db kék királylazac 6 db Nannostomus beckfordi, és 6 db zöld neon hal van
A tisztaságért 10 db amano és vegyesen sakura garnélák, továbbá 3-4 db Neritina csigusz felel.
Sajna a csigák pöttyözése elég bosszantó a köveken, meg a fákon... :(
A halak egyáltalán nem bántják a garnikat, bár szaporulat sincs, tehát piciket biztos összeszedik.

A tápozás 2-2 ml Green Aqua Micro Macro 2-3 naponta. Vagy ahogy eszembe jut.

Ami még sokáig zavart, hogy mivel ez egy csapvizes akvárium, a vízvonal mindig vízköves és csúnya volt. Sima fekete szigszalaggal körbehúztam, most sokkal jobban tetszik így.
 
Utoljára módosított:
Ha jól emlékszem a bal oldali Aquaflora, a jobb oldali Dennerle. Viszont a beültetésük közt eltelt 1 hónap, azért bokrosabb a bal oldal.
Koszonom. Lehet, hogy egy honap elteres van koztuk, de latvanyosan mas a formajuk. Az egyik tomorebb suru kisebb levelzettel, mig a masik nyurgabb.
De persze ha majd folyamatosan naplozod latni fogjuk, hogy elkezdenek e hasonlitani egymasra...;)
 
Az Aquario CO2-je egyszerű, mint a faék, de kiváló.
Nálam 84 literben bizonyított, és meggyőzött, hogy kell "gázos" akvárium.

És még valami, ha esetleg nagyon az idegeitekre menne a macsesz, ne rakd be a "Bemutatótermi használt..." topikba, csak szólj nekem, hogy mikor hozod. :p
 
Az Aquario CO2-je egyszerű, mint a faék, de kiváló.
Nálam 84 literben bizonyított, és meggyőzött, hogy kell "gázos" akvárium.

És még valami, ha esetleg nagyon az idegeitekre menne a macsesz, ne rakd be a "Bemutatótermi használt..." topikba, csak szólj nekem, hogy mikor hozod. :p
Nekünk van anyóséknál egy Tbányán. 12 éves, alultápláltan 9 kilóval. Kretén, legszívesebben nekiugrana mindenkinek karommal, foggal. Iszonyú sebeket tud okozni bárkinek. Kell?
 
Utoljára módosított:
Nagyon jó cikk, köszi :) Külön tetszik, hogy ilyen nyugis módban nyomod és találékonysággal kezeled a bosszús dolgokat (vízkő vs. szigszalag). S még is szép a beltartalom. 👍
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére