• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sagitaria subulata vagy Valisneria spiralis?

Sziasztok!


Még ne tedd!
Azóta mióta ezt az összehasonlítást írtam találtam egy nagyon öszvér növényt ami hasonlít a Valisnériára de csak kb. 10-15cm magasra nő (amitől persze még nem lehet szigorúan előtérinek nevezni, bár van akkora akvárium ahol igen).

Itt kifejlett méretben (mellette viszonyításképpen Marsilea hirsuta):
View attachment 47684

A.ttila
Szia!
Várok még vele, nem szedem ki, mert akkor üres lenne az előtér, de amint úgy adódik, hogy a kezembe kerül egy tégely Parvula, azonnal cserélem. Valószínűleg Vallisneria lesz, mert itt-ott (leginkább oldalt, ahol nem zavaró) már 20cm-es magasságban feszeng. Érdekes, hogy a hátfalra ültetett viszont nem éri el a 15cm-es magasságot sem, pedig ő a kezdetek óta ott van. Olyan mintha megtorpant volna, pedig van alatta táptabi is. Biztosan kevesebb fény éri. Talán majd most ő is megindul a + fénycső hatására. Visszatérve az előtérre, igazából nagyon jól mutat ott is a Valisneria. A sűrű kis hajtások mindenhol ott vannak, az indáival csak úgy kúszik mindenfelé. Kezd szép sűrű erdővé válni, egy alapos nyírással talán szép fű varázsolható belőle, de olvastam, hogy nem igazán szereti az ollót. Majd meglátom... Még hagyom erősödni, mert az előtérbe nem olyan rég ültettem. Ha a nyírás után is szép marad, akkor felőlem maradhat, mivel nagyon szép növény. Tetszik a levelek sötétzöld árnyalata.

Apropó!
...ez a sötétzöld árnyalat egyébként a Sagittaria utal. Továbbá a vékony gyökérszálak is.
...a Valiisneria gyökerei elméletileg vastagabbak, zömökebbek kellene, hogy legyenek és a levelein, könnyen látható "vízszintes" vénák (keresztirányú vénák), vagyis a levél aljától a csúcsig terjedő hosszú vénákra, merőleges és rövid vénákat kellene látnom. Ezeket nem látom. Látom viszont a Vallisneriára oly jellegzetes kis karmokat, a levelek szélein. Döntésképtelenség is on! Majd az olló eldönti hogyan tovább...
 
Most látom csak, hogy a fenti képek alapján pont hogy a Vallisnak van vékony gyökere. Teljes káosz :rage:
(nem lettek azok a képek összecserélve?)
 
Sagittaria subulatanak van több változata? Valahol olvastam egy pusilla nevűről, ami kisebb marad?
Igaz ez ? Vagy csak a fényerősségtől függ a magassága?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére